Vyriausybė nesureagavo į grožio specialistų ašaras – salonai lieka uždaryti

Dalintis:

Nors kirpėjai ir labai laukė trečiadienio, tiksliau, 13 val. Vyriausybės posėdžio, kol kas pasikeitimų nėra ir kirpyklos atidarytos nebus. Vyriausybė nesiėmė svarstyti karantino švelninimo klausimų.

Prieš keletą dienų planuota, kad koronaviruso pandemijos rezultatams gerėjant būtų galima atidaryti tas ne maisto prekių parduotuves, kurios turi įėjimą iš lauko, leisti dirbti grožio salonams. Deja, trečiadienį ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė teigė, kad Vyriausybės posėdžio darbotvarkėje nebuvo įrašyta schema, kurią ekspertai svarstė pirmadienį.

Antradienio vakarą ekspertai taip pat nepritarė karantino švelninimo galimybėms.

Remiantis Ekspertų tarybos priimtu sprendimu, mažos ne maisto prekių parduotuvės su atskiru įėjimu iš lauko galėtų pradėti veikti, kai bus pasiektas 150 naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 d. lygis. Grožio salonai galėtų atsiverti šiam rodikliui sumažėjus iki 100 atvejų. Šiuo metu šis rodiklis siekia 414 atvejų.

„Tauragės kurjeris“ susisiekė su keletu Tauragėje grožio paslaugas teikiančių, tiksliau, teikusių iki karantino sugriežtinimų, specialisčių.

Viena jų patikino labai nusivylusi, kad Vyriausybė net nesvarstė tokios galimybės.

– Tikrai jau galėtume dirbti. Tegu draudžia artimas kosmetologines paslaugas, kurios ilgai trunka, tačiau manikiūrą atlikti žmogui tikrai būtų galima, jį apkirpti taip pat. Mes puikiai mokame naudotis dezinfekcinėmis priemonėmis, riboti srautus. Juk odontologai dirba, jų kontaktas daug artimesnis. Nebuvau girdėjusi, kad grožio salone būtų kilęs židinys, – sakė grožio paslaugų meistrė.

Tauragėje, viename grožio salone, dirbanti kirpėja patikino žinanti apie dešimtis atvejų, kai paslaugos teikiamos nelegaliai. Išgirdusi, kad kirpykloms dirbti dar nebus leidžiama, moteris sako riebiai nusikeikusi.

– Juk visi lankytojai žino ir matė, kaip dirbome – vienkartinės priemonės, dezinfekcija, lankytojų srautus ribojome. Bent jau apsikirpti žmogui leistų. O jei ir toliau viskas vyks nelegaliai, ligos atvejų tik daugės. Tai geriau leisti, bet kontroliuoti, – įsitikinusi kirpėja.

Šį vakarą, 20 val., feisbuke Kirpėjų ir grožio specialistų asociacija inicijuoja viešą diskusiją kirpyklų ir grožio salonų uždarymo klausimu „Kirpkime tylą. Vienybėje stipresni!“ Grožio specialistai į pagalbą telkiasi šalies teisininkus.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą