Vyskupai pranešė atnaujinantys viešas pamaldas

Dalintis:

Šiandien Lietuvos Vyskupų konferencijos puslapyje išplatintas pranešimas apie tai, kad nuo trečiadienio bus atnaujinamos viešos pamaldos bažnyčiose. Tai ketinama daryti atsižvelgiant į sergamumo koronavirusu rodiklius.

Oficialiame Lietuvos Vyskupų konferencijos puslapyje pateiktame pranešime skelbiama, jog viešų pamaldų atnaujinimas vyks atsižvelgiant į sergamumo situaciją savivaldybėse. Jei 14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų bus mažesnis kaip 200 atvejų, mišiose kiekvienam tikinčiajam turės būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 20 kv. m plotas ir 2 m atstumas tarp žmonių (ar šeimų). Dviejų savaičių sergamumo rodikliui esant tarp 200–500 atvejų, mišiose galės dalyvauti iki 15 tikinčiųjų, kiekvienam užtikrinant ne mažesnį nei 20 kv. m plotą ir 2 m atstumą tarp žmonių. Jei paaiškėtų, kad bažnyčios erdvė mažesnė, tuomet ir mišiose dalyvaujančių tikinčiųjų turėtų būti atitinkamai mažiau.

Taip pat numatyta, kad fiksuojant didesnį nei 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų sergamumą mišios nebus atnaujinamos. Tokiu būdu tikimasi apsaugoti nuo tolesnio koronaviruso plitimo tikinčiųjų bendruomenėje.

„Situacija bus reguliariai vertinama, atnaujinami sprendimai bei informuojamos konkrečios parapijos ir bendruomenės, kurių veiklai turės įtakos galimi pakeitimai. Šiuos žingsnius paruošėme konsultuodamiesi su medikais ir sveikatos apsaugos specialistais bei atsižvelgdami į Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimus ir laipsnišką karantino ribojimų keitimo planą“, – rašoma pranešime.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą