Žinia apie didėsiančius mokesčius išgąsdino ir smulkiuosius verslininkus

Dalintis:

Smulkią siuvimo paslaugų įmonę „Siuvyklėlė“ prieš daugiau nei dešimtmetį Bažnyčių gatvėje atidariusi Rasa Štrafėlienė išgyvena permainų laikotarpį. Nors jai neramu dėl valdžios planų didinti mokesčius, brangsta darbo priemonės, tačiau šiuo metu džiaugiasi, kad šalia savo dirbtuves erdviose patalpose įsikūręs jos vyras Vaidas jau netrukus teiks tauragiškiams juvelyrinių dirbinių, smulkių buitinių daiktų remonto ir galandimo paslaugas.

Prieš vienuolika metų siuvyklėlę Tauragėje įkūrusi Rasa Štrafėlienė pasakojo, kad sunkiausią laikotarpį jai, kaip ir kitiems smulkiesiems verslininkams, teko išgyventi kilus koronaviruso pandemijai, o dabar viskas teka įprasta vaga – netrukus, vis labiau šylant orams, padaugės klientų, jau dabar jaučia jų suaktyvėjimą.

– Dirbu ir džiaugiuosi, kad turiu klientų, kad jie ateina ir aš be darbo nesėdžiu. Kai daugiau saulės sulauksime, dažniau moterys trauks sijonus ir sukneles iš spintų, jas atsinaujins. Kai tik blogesnis oras – vėl viskas lėčiau vyksta, – kalbėjo Rasa, pastebėjusi orų įtaką savo verslui.

Dažniausiai Rasos tauragiškiais prašo susiūti prairusias striukių siūles, įsiūti naują užtrauktuką, užlopyti vaikų suplėšytus drabužėlius. Dažnai persiuva paltų sagas žmogui pastambėjus ar sulieknėjus.

– Džiaugiuosi, kad moterys nedaigsto, nebesiuva užtrauktukų pačios, o šį darbą patiki man. Kiekvienas turi dirbti savo darbą. Turiu savo klientų ratą, sulaukiu ir naujų, man smagu, kad mano paslaugos reikalingos ir vertinamos, – džiaugėsi siuvimo meistrė.

Dėl pabrangusios elektros R.Štrafėlienė sakė guostis nenorinti, nes dar pajėgia susimokėti. Daug labiau ją neramina valdžios planai didinti mokesčius.

– Pastarosiomis dienomis liūdina vieši pranešimai, kad dirbančių su verslo liudijimais laukia nauji iššūkiai – mokesčių pakėlimas. Šito labai bijau. Mokesčius pakelti tai greiti, o socialinių garantijų – atostogų, atostoginių, biuletenių mes vis tiek neturėsim. Neramu dėl to labiau nei dėl elektros kainų, – atviravo smulkaus verslo įkūrėja.

Pasak Rasos, jos verslui nelengva ir dėl to, kad apie 20 proc. pabrango siuvimo reikmenys, medžiagos ir siūlai, todėl ji buvo priversta truputį padidinti teikiamų paslaugų kainas.

– Kelnes palenkdavau, susiaurindavau už 4 Eur, o dabar – už 5 Eur. Užtrauktuko įsiuvimas dabar euru ar dviem brangiau. Žmonės taisyti atneša ir naujose, ir dėvėtų drabužių parduotuvėse pirktos aprangos. Labai džiaugiasi, kad Tauragėje yra tokių parduotuvių, – apie klientų įpročius pasakojo Rasa.

Rasa Štrafėlienė atskleidė naujieną – tose pat patalpose, kuriose veikia jos siuvyklėlė, dirbtuves įsirengė jos vyras Vaidas. Jau greitai sutuoktiniai dirbs kartu ir tauragiškiams teiks dar daugiau paslaugų.

– Patalpos nemažos, jas rekonstravom, todėl abiem vietos užtenka. Jis atliks smulkų įvairų buities daiktų remontą, galąs peilius, žirkles, juvelyrinius dirbinius remontuos, juos lituos, patrumpins ar pailgins, padidins žiedus. Nusipirko poliravimo įrenginį, kuris gaminį gražiai nuvalys ir atšviežins. Bus šeimyninė ranga, – džiaugsmingai pasakojo Rasa, neabejodama, kad jiedviem su vyru darbuotis puikiai seksis.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą