Žmonės sunerimo – ar didžiojo Tauragės turgaus nebeliks?

Dalintis:

Tauragės didysis turgus turi naujus šeimininkus – jį įsigijo UAB „Taura group“. Ši žinia greitai pasklido, todėl turgaus prekybininkai sunerimę – ar turgus išliks, ar nauji savininkai neįkurs čia tai, kas jiems bus pelningiau?

Maždaug 12 metų Tauragės ūkinį turgų administravo UAB „Elasa“, o 100 proc. akcijų priklausė UAB „Mažeikių turgus“. Visus tuos metus turgaus prekeiviai ir pirkėjai vis tikėjosi pokyčių ir laukė turgaus renovacijos. Ne kartą buvusios šio turgaus direktorės žurnalistei pasakojo, kad turgaus pajamos mažos, kadangi didžioji prekyba vyksta tik šeštadieniais, per mažai prekiaujančiųjų ir bilieto kaina už vietą nedidelė.

Šeštadienį nuo pat ankstyvo ryto pliaupiantis lietus pranašavo „prastą turgų“, tačiau išsigiedrijus prekyba atgijo. Vieni pirkėjai pirko daržoves, kiti žiūrinėjo dėvėtą aprangą. Besižvalgant po turgų iš karto lengva pastebėti, kurios prekės populiariausios.

Turgus. Reginos Genienės nuotrauka

Pakalbinta tauragiškė Vida pasakojo, kad jau senokai perkopusi pensinį amžių, tačiau dar prekiauja dėvėtais drabužiais. Moteris atviravo, kad jos pensija maža, kaip ir visų, dirbusių sovietiniais laikais, todėl prekiaudama prisiduria prie duonos kąsnio. Vida skundėsi, kad ne tik pirkėjų mažėja, bet ir prastėja dėvėtų drabužių kokybė. Moteris tikisi, kad turgus išliks.

Ūkininkas Antanas iš Pagėgių parduoda daržoves. Jis šypsojosi ir sakė esąs patenkintas pirkėjų aktyvumu, todėl būtų negerai, jei šios prekyvietės nebeliktų.

Turgaus prekeiviai žino, kad jį įsigijo nauji savininkai, tačiau jiems neramu, ko dabar laukti. Sklando įvairios kalbos: kad šioje vietoje bus statomi kotedžai, kad savivaldybė turgui ieškos naujos vietos. Kiek turguje moka už vietą per dieną, dėvėtų drabužių prekeiviai neatskleidė, įsikūrusieji prie prekystalių buvo atviresni – moka 4–10 Eur.

Turgus. Reginos Genienės nuotrauka

Turgaus direktorė Nina Leikienė žurnalistei teigė šiuo metu atostogaujanti. UAB „Taura group“, nupirkusios turgų, direktorius Artūras Vaičiulis patikino, kad artimiausiu metu turguje nebus jokių pasikeitimų. Ši bendrovė verčiasi komercinio nekilnojamojo turto nuoma verslui Tauragėje.

– Kol kas nieko negaliu paatvirauti, yra kaip yra, o paskui matysim. Kol kas turgų paliksim, galbūt visai nenaikinsim, gal ateityje iš dalies kažką keisim. Kažkokių planų gal gims, dar viskas tik dėliojama. Sandoris neseniai įvyko, neturime perėmę administravimo. Kiek mokėjome – konfidencialu. Ne aš įsigijau turgų, aš net ne pagrindinis akcininkas, mes esame įmonė, aš tik vadovas ir vienas iš akcininkų. Dėl ateities planų dar neturiu ką pasakyti, yra įvairių variantų. Gana ilgai derėjomės, gana sunkokas sandoris, tačiau mums pavyko, – kalbėjo „Taura group“ direktorius.

Rita ir Algirdas. Reginos Genienės nuotrauka

Rita ir Algirdas:

– Kiekvieną dieną didžiajame turguje prekiaujame daržovėmis. Mokame už kioskelį. Girdėjom, kad trejus metus nauji savininkai negalės keisti turgaus paskirties. Jei turgaus neliktų, prekybos nemesim, rasim kitą vietą. Pirkėjų sumažėjo, ypač šiuo metu, gal žmonės užsiaugino savo daržovių. Daržovės vis pinga, tikrai nebranginame. Žmonėms čia labiau patinka, nes geriau privažiuoti, čia daugiau pirkėjų ateina, todėl į Centro turgų nenorime.

Ramutė. Reginos Genienės nuotrauka

Ramutė iš Pagėgių:

– Prekiauju savo sodo ir daržo gėrybėmis, uogomis, šaltalankio sirupu ir sultimis. Nebūna, kad neparduočiau. 15 metų prekiauju ne tik čia, bet ir Tauragės turgelyje, ir Pagėgiuose. Tauragė man jau kaip namai. Tik pirkėjų mažėja. Nauji savininkai turi turgų renovuoti, kad pritrauktų pirkėjus. Jei panaikins turgų, man didelių problemų dėl to nekils, bet kitiems, manau, tikrai bus sunku, nes kažką užsiauginę žmonės nori parduoti, užsidirbti pinigėlio.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

Palikite komentarą