fbpx

Iš tuščio į kiaurą…

Dalintis:

Kaip keista bebūtų, praėjusią savaitę penkios Lietuvos televizijos susivienijo: pylė šiukšlytes ant šeštosios – tos, kuri, visą išmonę ir kūrybinius rezervus pasitelkusi, surengė šventę. Ta šventė vadinosi M.A.M.A. O jei jūs tokios šventės nežinote ir per TV nematėte, tai nieko blogo nereiškia: reiškia tik tai, kad šiuo metu priklausote normalaus amžiaus žmonių grupei ir kad jums labiau nei burbuliniai koncertai rūpi tebesitęsianti visuotinė izoliacija, kelių blokavimas bei asmeninė sveikata.

Jei jums iš tikrųjų rūpi jūsų sveikata, tikrai nuolat žiūrite „TV forumą“ – rimtą laidą, kurioje visada kokiu nors kampu kalbama apie virusą. Paprastai apie tą pasaulį užvaldžiusią negandą „TV forume“ kalba svarbių mūsų valstybės institucijų veikėjai ir garbingus daktarų vardus bei profesorių titulus nešiojantys piliečiai. Jų pasakojimai būna sklandūs, o žodžiai – apgalvoti. Todėl sukritikuoti tų iš ekrano kalbančiųjų – beveik neįmanoma.

„TV forumas“ tęsiasi valandą, ir visuomet (na, beveik visuomet) jo pabaigoje apgailestaujama, kad liko daug nepasakytų minčių ir neišsakytų idėjų. Beveik visuomet žadama apie tai dar pakalbėti ir kitoje laidoje. Taip buvo ir šią savaitę.

O ką garbingieji svečiai pasakė? Ką naujo Lietuvos televizijos žiūrovas sužinojo? Pirmiausia, žinoma, skaičiukus: kiek užsikrėtė ir kiek numirė. Ar padaugėjo? Taip, padaugėjo. Ar tai naujiena mums? Nelabai. O jei tauragiškių (arba panevėžiečių, arba klaipėdiškių) paklausčiau, kur daugiausiai atvejų užfiksuota? Turbūt atsakytų, kad Vilniuje ir jo rajone. Nes kasdien tai kažkur kitur paskaitome ar per radiją išgirstame.

Paskui laidos vedėja svečių dar kartą paklausė, ar rodikliai pablogėjo. Keturi svečiai palinksėjo galvomis, o penktas pasakė, kad ir pablogėję jie dar nėra labai blogi.

Po to kalbėta apie psichologinę įtampą, kilusią visuomenėje dėl ilgalaikio karantino. Visi laidos dalyviai pripažino, kad tai egzistuoja ir kad tai nėra geras reiškinys, todėl reikia kažką daryti. Vienas laidos dalyvis pranešė, kad galbūt kažkas jau bus daroma nuo kitos savaitės. Bet dabar dar jis negalįs pasakyti, kas bus daroma (Šita informacija kitą ir dar trečią dieną taip pat buvo paskelbta visuose interneto portaluose. Bet niekas nesužinojo, kas bus daroma: sužinos kitą savaitę). Ar jums reikia tokios „išsamios“ informacijos? Nereikia.

Kažkas iš laidos dalyvių pabandė kalbėti apie naujas pavojingas viruso atmainas. Ir jums, prigludusiems prie ekranų, akimirkai pasidarė įdomu. Tačiau vienas laidos dalyvis – profesorius – pasakė, kad ištisus metus kovojome tik prieš vieną viruso atmainą, todėl žiūrovams nebus įdomu čia ir dabar tas atmainas nagrinėti. „Tas nagrinėjimas yra svarbus tik kovotojams už mūsų elgseną… Geriau paraginkit skiepytis!“ – pasakė profesorius. Laidos dalyviai pripažino: skiepai yra gerai.

Paskui kalbėta, kad blogai yra, kai ministerija savivaldybei neleidžia savo nuožiūra skiepyti ne prioritetine tvarka: atlikusiais ir nepanaudotais skiepais. Visi pritarė. Ar pritarė ministerija – nežinoma.

Laidos vedėjos klausimas vienam dalyvių (psichologui): „O kodėl žmonės nori į Egiptą?“ Atsakymas: „Ribojimai kertasi su mūsų poreikiais… Visada bus tų, kurie nurodymų laikosi, ir tų,  kurie nesilaiko…“

Iš tuščio į kiaurą. Neinformatyvu ir neįdomu. Todėl kovos su virusu naujienų (geros ar blogos jos – bet tegu būna naujienos!) nutariau paieškoti kokiame nors kitame lietuviškame TV kanale. Ir, žinokit, pavyko! Kalbėjo ne kas kitas, Jo Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentas:

– Turime sudaryti sąlygas mūsų žmonėms jaustis ramiau, užtikrinčiau, na, ir išgyventi tuos likusius, aš manau, keletą mėnesių, kurie vis dar bus pakankamai sudėtingi ir prieštaringi, iki tos gal ir nevisiškai pergalingos pabaigos, bet vis dėlto tam tikro atsipalaidavimo arba galimybės leisti atsikvėpti sau, ir kai kurios nuostatos, kaip aš matau, ypatingai tuo, kad yra uždarytos galimybės būti gamtoje net ir aplinkinėse savivaldybėse, na, verčia žmones koncentruotis tam tikrose vietose, ir aš pats, kaip mėgstantis gamtoje lankytis žmogus, pats matau, kaip žmonės tiesiog trinasi vienas į kitą dėl to, kad jie yra, na, pakankamai apriboti erdvėje, ir labai daug žmonių pasklinda tuo pat metu į tas pačias vietas, ir tokiu būdu rizika yra ne mažinama, o didinama… Ir t.t.

Niekas nepasakys, kad Jo Ekscelencijos žodžiai – neteisingi. Bet neįkvepia jie. TV žiūrovas eilinį kartą iš ekrano nesužinojo Nieko Naujo. O gal jis per daug nori? Ką čia naujo tie profesoriai pasakys? Bet! Jei teisingai TV laidą reguliuosi, atsakymą gausi.

Šiek tiek aprašytajame „TV forume“ iš vieno kampučio tyliai nuskambėjo teiginys: 5 procentai nesiskiepijančių įtakoja 80 procentų užkrėtimų.

Bet to sakinio komentarui laidos laiko nebeužteko.

Dalintis:

Palikite komentarą