Išrinkome. Tikėkime, kad geriausius

Dalintis:

Ar jums šiandien ramiau? Rinkimų antrasis turas pasibaigė, aistros turėtų rimti. Kažkiek jų buvo, nepaisant nuobodžios agitacinės kampanijos.  

„Tauragės kurjeris“ irgi sulaukė dėmesio. Iš šalies žiūrint, tas dėmesys pasirodė keistokas, bet žmonės kartais susikuria nedideles smėlio dėžes ir jose vykstantys žaidimai tampa itin svarbūs,  nors niekam kitam jie neįdomūs.
Ne visus laikraščio numerius pavyksta perskaityti, bet redakcijos darbas yra prasmingas, linkiu visiems tokio kolektyvo, ypač noro būti naudingiems bendruomenei. O piktų „išminčių“ visad atsiras, jiems patarčiau paskaityti Rimvydo Valatkos pamąstymus Bažnyčių gatvėje, daug dalykų priklauso nuo požiūrio.

Rinkimai baigėsi, turėsim naują valdžią. Ar nuo to būsime geresni, ar blogesni? Ar pomidorai raudonesni šiltnamiuose bus, ar agurkai mažiau kartesni? Kažin.

Galimybė rinkti ir rinktis yra demokratijos dovana, todėl visad einu balsuoti, bet žinau, kad jokių greitų stebuklų nebus. Tiesiog po truputį auginame savo valstybę, kuriame papročius, taisykles. Kartais žengiame vieną žingsnį į priekį, o paskui atsitraukiame atgal. Nenoriu niekam primesti savo nuomonės, bet pastarieji ketveri metai buvo ropojimas atgal. Kad ir ką kas kalbėtų apie socialinės atskirties mažinimą, vaiko pinigus ir gerovės valstybę.

Keliukai (tik interesais, o ne vertybėmis paremtas valdančiosios koalicijos lipdymas), korupcija pandemijos metu nepapuošė Ramūno Karbauskio ir Sauliaus Skvernelio komandos.

Tokių nuodėmių nepavyko išvengti nė vienai valdžiai, lyg ir būtų galima atleisti, suprasti, kad dalijant pinigus ir sau norisi į kišenę įsidėti, bet politikams, kurie nori politikoj likti, taip elgtis nederėtų. O su papročiais ir taisyklėmis buvo dar prasčiau. Nuo abiejų žaliųjų valstiečių lyderių trenkė policinės valstybės mylėtojų dvasia: tik valdantieji yra teisūs, o visi kiti, geriausiu atveju –  kvailiai, blogesniu – potencialūs nusikaltėliai, todėl juos reikia prižiūrėti ir auklėti.

Rinkimų rezultatai parodė, kad toks požiūris piliečiams nepatiko. Agnės Širinskienės padūsavimai, Ramūno Karbauskio priešų paieškos dešimtmečio senumo istorijose ir bandymas sustabdyti laiką atrodė keistokai. Skirtumas tarp deklaruojamų vertybių ir darbų negalėjo buvusios valdžios į opoziciją nenustumti? Čia sąmoningai rašau klaustuką, nes iš rinkimų statistikos akivaizdžiai matyti, kad yra dvi Lietuvos. Nemanau, kad naujoji valdžia jas suvienys, kad išspręs socialines problemas, bet yra vilties, kad judėsime į priekį, tikiu, kad ateinančios politinės jėgos sugebės rasti ilgalaikius susitarimus dėl svarbiausių valstybės ir visuomenės raidos klausimų. Tą tikėjimą palaiko ir faktas, kad naujoje Vyriausybėje tikrai daugiau postų užims moterys. Racionalumo ir lankstumo turėtų būti daugiau.

Tauragiškiai ir vėl sugebėjo išrinkti valdančiojoje koalicijoje būsiantį savo atstovą. Tai negarantuoja kokių nors privilegijų ar dovanų. Tiesiog reikia tikėti, kad į Seimą deleguotas pats geriausias šio krašto atstovas, kad jis sugebės prisidėti prie bendro valstybės gėrio ir bus aktyvus ne tik miestelių šventėse.

Deja, rytojus nebus šviesus. Ir dėl pandemijos, ir dėl senstančios visuomenės, ir dėl noro būti „žalia“ visuomene, net dėl to, kad dirbtinis intelektas vis giliau skverbiasi į mūsų sąmonę bei kišenę.

Iššūkių kasdien vis daugės, norėčiau tikėti, kad balsuodami išsirinkome pačius geriausius, kurie mato ir galvoja apie rytdieną, o ne tik žiūri, kur arčiau namų pasikloti asfaltą.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą