Netingėkite paieškoti!

Dalintis:

Visiškai neabejoju, kad, redakcijos paprašytas, savo nuomonę apie televiziją ir jos rodomas programas puikiai išdėstytų bet kuris tauragiškis. Tai nesunku. Tačiau įžvalgumo ir patirties reikia. Kada nors – gal virusui nuo mūsų pabėgus – atskleisiu paslaptį, kodėl, pavyzdžiui, Požerūnuose gyvenantys žmonės renkasi kiek kitas programas nei pagramantiškiai. Arba pakalbėsim apie tai, kodėl Žygaičiuose labiau mėgstama „Panorama“, o Batakiuose – TV3 žinios.

Stebuklų nebūna: vienus pavilioja Naglis Šulija, kiti sako, kad juos jau erzinti ėmė daug metų niekaip nepakeičiama kitos informacinės laidos vedėja. Nuomonių yra visokių. Bet kai imi žiūrovų klausinėti apie savaitgalių ar poilsio dienų programą, tos nuomonės staiga supanašėja. Vienas kitas penktadieninį Valinską (su Tapinu) paminės, dar du – pageidavimų koncertą, o paskui būtinai pridurs, kad „…na, nėra ką žiūrėti…“ Kur link čia jus vedu?

Vedu prie to, kas ir taip prieš jūsų nosį guli – prie televizijos programų. Pabūkim atviri: kada jas įdėmiau perskaitėte? Atsakymą tarsi ir žinau: kam skaityti, jei žinios ir Valinskas – įprastu metu. Jei ilgą Verygos paskaitą tos pačios žinios į žmogišką kalbą gražiau išvers, o ir karantininį TV mišių laiką jau mintinai išmokom.

Bet dėmesio: pabandysiu sudominti. (Žinau, kad sudominti yra triskart sunkiau nei sukritikuoti. Bet pabandysiu).

Įdomybių pilnas yra ne tik pasaulis, bet ir TV ekranas. Tik reikia mokėti jas rasti.

Vašingtonas. Baltieji rūmai. Kažkas yra pasakęs, kad ten – pasaulio galios centras. Bet kai televizoriuje tą nediduką namą rodo, nė neįtari, kas slepiasi jo požemiuose ir kiek ten viduje painių koridorių. Ir dar pati moderniausia pasaulyje apsaugos sistema. Atsimenate? Visai neseniai Lietuvos spaudoje aprašytas nemalonus faktas: į mūsų prezidentūrą nepateko (nes leidimą namie pamiršo) Nacionalinės premijos laureatė. Apdovanojimas tądien liko neįteiktas. Kažkas nestipriai buvo nubaustas. O kažkas replikavo, kad bet kurioje pasaulio valstybėje – netgi Amerikoje – taip nebūtų atsitikę. Bet Amerikoje, Baltuosiuose rūmuose, atsitiko gerokai blogiau. Ten, kur prieš atvykstant svečiui, detaliai išnagrinėjama kiekvieno biografija, kur dėl sprogmenų matuojamas netgi slėgis pastato viduje, kur kiekvienas kviestasis – netgi jei jis pasaulio garsenybė – patikrinamas radiologiškai, į prezidento Obamos Barako surengtą vakarėlį prasprūdo (ir netgi su prezidentu nusifotografavo bei maloniai pasišnekėjo) visiškai niekam nežinoma pora – Mikelė ir Tarekas Salahiai. Mat jiedu taip sugalvojo. Po to sekė gal bent dvidešimt laimingų atsitiktinumų. Bet praslydo. Nes mažiausiai dvidešimt Amerikos prezidento apsaugos darbuotojų pridarė klaidų.  Aprašydama tai, JAV spauda darbo turėjo beveik mėnesiui.

Kita ne mažiau įdomi istorija. Įžangą į ją siūlyčiau pradėti nuo elementarausių žinynų. O televizijos laida (tikiuosi, nepamiršote: mes vis dar kalbame apie televiziją ir jos programas) teigia, kad ir mūsų dienomis pasaulyje yra ir sutartinai veikia net 6 milijonai slaptų masonų organizacijos narių. Ir šiandien jie valdo bankus, bažnyčias, ir šiandien – taip jau buvo nuo karaliaus Saliamono laikų – už paslapties sulaužymą jiems gresia ta pati bausmė – mirtis. Masonų ženklai – ant JAV dolerių, o raidė G (ant tų pačių dolerių) reiškia visiškai ne „God“ (dievas), o… „Geometriją“…

Istorija trečia. Apie Fort Noksą – pačią neprieinamiausią pinigų saugyklą pasaulyje. Jūs niekada niekur – tik šioje TV laidoje – galite pamatyti tiek aukso! Tūkstančiai tonų! Pagrindinės saugyklos durys (53 centimetrų storio) valdomos elektronika. Vienu metu jas atidaryti gali tik keturi ar penki skirtingus kodus žinantys žmonės. Pavojaus atveju visas šitas auksas gali būti… požeminės upės užtvindytas. Bet ne tuo baigiasi Fort Nokso paslaptys. Didžioji intriga slypi kitur: pagrindinėje JAV pinigų saugykloje paskutinis ten apsilankęs prezidentas buvo… Franklinas Ruzveltas. Ir įvyko tai 1937-aisiais. Paskutinį Fort Nokso auditą atliko… Duaitas Eizenhaueris. 1953-aisiais. Ir todėl vis garsiau Amerikoje kalbama, kad visas milžiniškas nacionalinis turtas jau seniai iššvaistytas. Kad iš trylikos saugyklų auksas saugomas tik vienoje (kur filmuoti leista). Bet patiklūs ir itin materialūs amerikiečiai sako, kad vis dėlto ne auksas svarbiausia. Visai gali būti, kad už sunkiai atidaromų Fort Nokso durų – ne tik Amerikos konstitucija, ne tik JAV Nepriklausomybės aktas, bet ir didžiausia pasaulyje brangakmenių saugykla. Ir dar: visai gali būti, kad ten saugomos ir kosminio laivo, sudužusio Rosvele 1947-aisiais nuolaužos. Ir – žuvusių ateivių kūnai…

Ketvirtoji atsivėrusioji paslaptis nuves jus prie… sugadinto paveikslo. Dailios moteriškos linijos – tarsi anglimi pieštos – ne itin stebina. Ir dar ta skylė paveiksle: tarsi kas nuorūką būtų užgesinęs. Taip ir yra: paveikslą savo cigarete „pabrangino“ ne kas kitas, o Džonas Lenonas. Dabar jis vertingas. Ir kabo ne bet kur, o „Playboy“ įkūrėjo Hugo Hefnerio dvare. Apie čia vykusias orgijas TV filmas daug ir plačiai pasakoja. Deja, plačiau jums tai atpasakoti  „Tauragės kurjeris“ vietos nebeskyrė.

Įdomybių pilnas yra ne tik pasaulis, bet ir TV ekranas. Tik reikia mokėti jas rasti.

Jei teisingai ieškosite, tai ir šiandien (ketvirtadienį) keletą serijų dar rasite. Sėkmės!

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą