fbpx

Etikmat, arba įdomioji Tauragės demokratija

Dalintis:

Praėjusios savaitės nepritarimas Etikos komisijos veiklos ataskaitai nenustebino. Kaip ten bebūtų, suprantu, kad ne komisijos ataskaita ar komisijos darbas yra taikinys, o aš, tos komisijos pirmininkė. Komisijos, kurios postas priklauso opozicijai.

Sausio 27-ąją vykusiame Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje galima buvo susidaryti įspūdį, kad gal turėtume bijoti kviesti į komisiją tarybos narius, jei komisijai kyla klausimų dėl politikų veiksmų ar elgesio.

Etikos komisija kalta, kad vykdo tyrimus, aiškinasi, kviečia ir klausia politikų dėl jų elgesio?

Etikmat. Įdomi Tauragėje demokratija. Aukštyn kojomis“, – pasakytų vienas nacionalinės televizijos personažas.

Valdantiesiems labai patogu nepritarti opozicijos narės vadovaujamai Etikos komisijos ataskaitai, nubraukti visus 15 posėdžių, teigti, kad komisija veikia neva netinkamai. Nubraukti ne mano vienos darbą, o visos komisijos.

Ką norima tuo parodyti? Valdžią? Galią? O gal kaip tik – bijoma ir norima užtildyti? Ar tai nėra siekis paprasčiausiai susidoroti? Negi galima viskas, nepaisant aukštesnių etikos, žmogiškumo standartų?

Etikos komisija nėra Ritos Grigalienės komisija ir ne aš viena esu komisijoje.

Valdantiesiems nepatiko, kaip vedami ir organizuojami posėdžiai. Nepatiko tiems, kurie patys pažeidinėja reglamentą dėl posėdžio organizavimo. Kalbėjo tie, kurie pripažinti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pažeidusiais Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą. Bet čia juk menkniekis!

Svaidytasi žodžiais „dvigubi standartai“, nors tokie kaltinimai niekuo nepagrįsti. Jausmas toks, kad kai kurie tarybos nariai net nesusipažinę su priimtais sprendimais. Kalba tie, kurie patys, mano nuomone, neišsklaidė abejonių dėl viešumoje rašytų galimai neetiškų žinučių.

Etikos komisija nėra Ritos Grigalienės komisija ir ne aš viena esu komisijoje. Komisiją sudaro 9 nariai, iš kurių deleguoti kiekvienos partijos nariai, bendruomenių atstovai, seniūnaičiai. Komisiją tvirtina taryba.

Atsakingai pareiškiu, kad visi komisijos sprendimai priimami kolegialiai, pasitariant, diskutuojant. Visus komisijos narius bei jų nuomonę, jei ji ir priešinga manajai, gerbiu. Tai priimu kaip demokratijos išraišką. Tikrai neleisiu, kad komisijos narių darbas būtų menkinamas ir naudojami tam tikri epitetai iš valdančiųjų.

Komisija 2020 m. sušaukė 15 posėdžių, svarstyti 38 klausimai. Svarstyti ir priimti sprendimai ir nutarimai dėl tarybos narių D.Kaminsko, K.Balašaičio, S.Lapės, E.Bitinienės, R.Bandzinaitės-Latožienės elgesio, pradėtas tyrimas dėl V.Kovšovo elgesio, taip supykdęs kai kuriuos tarybos narius, kad nebuvo įrašytas į ataskaitą, nors sprendimas priimtas 2021 m., o ataskaita teikiama už 2020 m. Buvo svarstomi tiek pozicijos, tiek opozicijos nariai. Visa informacija skelbiama https://www.taurage.lt/taryba/tarybos-komisijos/

Tai komisija, kuri viešina visus sprendimus, protokolus, paklausimus.

Mes, esantieji opozicijoje, visi neparankūs valdantiesiems. Kaip tarybos narė, kaip frakcijos seniūnė dažnu atveju išsakau kritiką valdančiųjų atžvilgiu. Praėjusios savaitės frakcijos pasisakymai dėl savivaldybės administracijos direktoriaus ataskaitos, kritika dėl priemokų skyrimo ir balsavimas prieš, ko gero, tik paskatino tai, kad ataskaita sulaukė daugumos nepritarimo.

Tobulumui ribų nėra, visada galima stengtis dirbti geriau ir teikti daugiau rekomendacijų tarybos nariams. Kritiką, paremtą argumentais, priimu visada.

Vadovaudama Etikos komisijai laikausi visų žmogiškumo, skaidrumo standartų. Tik gal tie standartai nepriimtini valdantiesiems, nes per daug kritikuojame?

O kritikos ši valdžia nemėgsta ir net labai.

Parengė Rita GRIGALIENĖ, Tauragės rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininkė, socialdemokratė

Redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su autoriaus nuomone

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą