fbpx

Buvusių Jurbarko valdininkų veiksmus nagrinės teismas

Dalintis:

Specialiųjų tyrimų tarnyba skelbia, kad teismui jau perduota byla, kurioje kaltinimai pareikšti 7 asmenims. 4 iš jų – buvę Jurbarko rajono savivaldybės administracijos darbuotojai.

Vakar paskelbta, kad teismui perduota Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos tirta byla, kurioje kaltinimai pareikšti 7 asmenims. Tarp kaltinamųjų – 4 Jurbarko rajono savivaldybės administracijos darbuotojai: buvusi administracijos direktorė Vida Rekešienė, buvęs jos pavaduotojas Darius Juodaitis ir kiti du administracijos darbuotojai R.P. ir M.Z.

STT teigimu, ikiteisminio tyrimo duomenys rodo, jog Jurbarko rajono savivaldybės administracijos darbuotojai siekė gauti valstybės biudžeto dotaciją Naujamiesčio pagrindinės mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo darbams. Dėl šios priežasties piktnaudžiavo savo įgaliojimais, suklastojo dokumentus, kuriuose imituojamas aikštyno atnaujinimo darbų atlikimas ir pabaigimas. Nors didžiosios dalies mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo darbų rangovas neatliko ir faktinių išlaidų nepatyrė, suklastotus dokumentus buvę savivaldybės darbuotojai pateikė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai (dabar – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija). Tokiu būdu, apgaule gavus subsidiją už realiai nesuteiktus statybos darbus, padaryta didelė, 217 tūkst. eurų siekianti žala.

Juridinis asmuo, turėjęs atlikti Naujamiesčio pagrindinės mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo darbus, yra pradėjęs bankroto procedūras.

Jurbarko rajono savivaldybės administracijos darbuotojai yra kaltinami piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu, kreditiniu sukčiavimu bei kredito, paskolos ar tikslinės paramos panaudojimu ne pagal paskirtį ar nustatytą tvarką. Statybos techninę priežiūrą vykdžiusiam asmeniui S.B. pareikšti kaltinimai piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu. Juridinio asmens, turėjusio atlikti Naujamiesčio pagrindinės mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo darbus darbų vykdytojui A.S. ir šios įmonės komercijos direktoriaus pareigas ėjusiam P.A. pareikšti kaltinimai dėl dokumentų klastojimo ir padėjimo piktnaudžiauti valstybės tarnautojams.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Prokurorui surašius kaltinamąjį aktą, byla perduota nagrinėti Marijampolės apylinkės teismo Jurbarko rūmams.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą