Jaunieji krepšininkai perrašo Tauragės sporto istoriją

Dalintis:

Pirmą kartą Tauragės istorijoje čia įvyko Europos jaunimo krepšinio lygos varžybų pirmasis etapas. Tris dienas jaunieji Tauragės krepšinio talentai kovėsi su bendraamžiais iš Vilniaus, Norvegijos, Estijos, Lenkijos. Po sekinančių varžybų tauragiškiai iškovojo antrąją vietą.

Tauragės ekipa sužaidė penkerias varžybas ir tik pirmoji kova su Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniais buvo nesėkminga. Būtent sostinės komanda po trijų dienų krepšinio šventės namo išsivežė čempionų medalius ir taurę. Tauragiškiams sėkmingiausios buvo paskutiniosios varžybos su svečių iš Lenkijos KK „Astoria“ komanda.

2007 metais gimę krepšininkai turėjo svarbią užduotį – varžovus įveikti bent 21 taško skirtumu. Nesulaukę didelio varžovų pasipriešinimo, tauragiškiai juos įveikė rekordine persvara. Varžybos baigėsi 99:26 salės šeimininkų naudai. Rezultatyviausiai paskutinėse varžybose žaidė Tauragės krepšinio mokyklos komandos kapitonas Deimantas Jonikas, pelnęs 51 tašką.

– Nebuvo sunku, kai visa komanda buvo labai gerai nusiteikusi. Esame pavargę, bet labai laimingi, – po varžybų sakė rezultatyviausiu viso turnyro žaidėju pripažintas „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokas.

Tauragės komandos kapitonas Deimantas Jonikas pripažintas rezultatyviausiu čempionato žaidėju. Mortos Mikutytės nuotrauka

Būtent Deimanto viražai krepšinio aikštelėje sužavėjo ir paskutiniąsias varžybas stebėjusį Lietuvos krepšinio federacijos vadovą Vydą Gedvilą.

– Auga jauna talentinga karta. Kiekvienais metais iš regionų komandų išauga bent po vieną jauną žvaigždę, tikiu, kad atėjo ir Tauragės eilė. Labai graži sporto šventė ir manau, kad tokių regionuose turėtų būti daugiau. Atidžiai stebėjau varžybas ir manau, kad didžiosios komandos jau dabar turėtų susidomėti jaunuoju tauragiškiu Deimantu Joniku. Labai sportiškas vyras, – tauragiškio talentą pastebėjo V.Gedvilas.

Septynerius metus krepšinį žaidžiantis Deimantas prisipažino girdėjęs apie federacijos vadovo liaupses, bet išvykos iš Tauragės į kitą komandą kol kas neplanuoja.

Tauragės jaunieji krepšininkai, vadovaujami Ovidijaus Ežerskio. Mortos Mikutytės nuotrauka

Treti turnyre liko Minsko „Tsmoki“  komandos krepšininkai. Vilnietis Daniel Lavrinovič pripažintas naudingiausiu turnyro žaidėju, o tauragiškiai Pijus Šimašius ir Armandas Kareiva pateko į simbolinį penketą.

Pirmojo Europos jaunimo krepšinio lygos varžybų etapo organizatoriui Tauragės krepšinio mokyklos treneriui Ovidijui Ežerskiui turnyro dalyviai dėkojo už sklandų bendradarbiavimą, o svečiai iš Lenkijos juokavo, kad Tauragė juos pasitiko lyg čempionus.

– Čia kaip Amerikoje. Viskas pačiame aukščiausiame lygyje, net nesitiki, – sakė kaimyninės Lenkijos komandos treneris.

Antrasis čempionato etapas, jei nesutrukdys koronaviruso pandemija, sausį vyks Lenkijoje.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą