fbpx

Kaip apsisaugoti nuo uodų?

Dalintis:

Taip jau yra, kad šiltuoju metų laiku gamtoje leidžiančius laiką kankina įkyrūs, zvimbianys ir kraują siurbiantys uodai. Specialistai primena, kad uodai dar gali būti ir ligų platintojai. Kaip nuo jų apsiginti, kad laikas gamtoje būtų smagus ir neapkarstų dėl vabzdžių?

Šiemet uodų pastebimai gausu. Dažnas tauragiškis, mėgstantis leisti laiką gamtoje, gali patvirtinti, kad pamėgtuose pasivaikščiojimų miškuose šie kraujasiurbiai neduoda ramybės. Vienoje populiariausių pasivaikščiojimų vietų – Oko miške – šių net tiršta. Ypač geru taikiniu uodams tampa gamtoje besimankštinantys žmonės – išskiria daug anglies dioksido, pritraukiančio uodus. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad šie vabzdžiai gali būti ne tik nemalonus trukdis, bet ir platinti ligų sukėlėjus. Alergiškiems žmonėms uodų įkandimas gali baigtis itin nemaloniomis pasekmėmis.

Specialistų teigimu, šiems vabzdžiams nepatinka vienspalviai šviesūs rūbai. Todėl susiruošus leisti laiką gamtoje derėtų pagalvoti apie aprangą – vengti gėlėtų, ryškiaspalvių ar tamsių atspalvių drabužių, rinktis aprangą, uždengiančią didesnį kūno plotą.

Susiruošus į lauką verta pagalvoti ir apie uodus atbaidančias priemones – repelentus. Parduotuvėse galima įsigyti įvairių aerozolių, tepalų, kremų, pieštukų. Iškylaujant gali praversti specialios žvakės, lempos. Specialistai pataria parduotuvėse labai atidžiai skaityti perkamų priemonių informacinius lapelius – vienos gali būti tinkamos naudoti tik ant rūbų, kitos – ant odos, trečios gali netikti vaikams.

Natūralių priemonių ieškantys iškylautojai dažnai renkasi tam tikrus eterinius aliejus – gvazdikėlių, pušų, mėtų, citrinų, levandų, citrinžolės, anyžių, čiobrelių. Būtina atsiminti, kad natūralių priemonių veikimas trumpesnis, nei prekybos vietoje esančių chemikalų. Todėl leidžiant laiką gamtoje reikėtų dažniau prisiminti ir pasitepti aliejais.

Šie vabzdžiai aktyviausi auštant ir temstant. Jų gausu drėgnose vietose. Tad poilsiaujant verta į tai atsižvelgti.

Įkyrūs uodai neretai pro atvirus langus ar duris įskrenda ir į gyvenamąsias patalpas – atviri langai (ar durys) ir uždegta šviesa juos vilioja. Norint išsaugoti ramų miegą prie lovos patariama pasidėti per pusę perpjautą citriną, prismaigstytą gvazdikėlių.

Jei jau uodai sukando ir ima niežulys, įkandimų vietas nuraminti gali eterinis mėtų aliejus. Na, o pirmąja pagalba, kai nieko kito po ranka neturite, gali padėti tiesiog šaltu vandeniu sudrėkinto audinio kompresas.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą