Siūlomi net trys laivo „Forelle“ nuolatiniai maršrutai

Dalintis:

Laivo „Forelle“ valdytojai džiaugiasi, kad 2021-ieji šiam istoriniam pramoginiam laivui buvo geri. Tikimasi, kad ir šiemet Lietuvos žmonės norės juo plaukti. Keleiviams siūlomi net trys nuolatiniai maršrutai. Laivas kursuoja ne tik į Juodkrantę, prie Mirusių kopų, bet ir po Klaipėdos uosto akvatoriją. Geriausia šių dienų žinia – neseniai vykusiame laivų parade laivas „Forelle“ išrinktas ryškiausiu laivu.

Šiemet, kaip ir kasmet, ne sezono metu laivas buvo atnaujinamas ir yra visiškai pasiruošęs vasaros sezonui. „Forelle“ kursuos jau penktus metus tradiciniu savo maršrutu į Juodkrantę, iš jos norinčiuosius plukdys prie Mirusių kopų, tad norintys aplankyti vieną gražiausių Kuršių nerijos vietų gali pasirinkti plaukimą iš Klaipėdos į Juodkrantę ir pratęsti kelionę iki Mirusių kopų, o grįžęs iš Juodkrantės į Klaipėdą vakare laivas dar vykdys apžvalgines ekskursijas ir po Klaipėdos uostą.

Palyginti su praėjusiais kuro kainos šiemet pakilo dvigubai, tad bilietus į maršrutus teko šiek tiek pabranginti. Paklausti, kaip ketina išsilaikyti, laivo įgula atsakė, kad tikisi sulaukti daugiau keleivių: „Pernai sezonas mums buvo palyginti geras. Sulaukėme daug svečių iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir kitų miestų“.

Po uosto akvatoriją

Pernai sezono viduryje pradėta laivu plukdyti keleivius ir po Klaipėdos uosto akvatoriją, norėta įsitikinti, ar tokia pramoga būtų aktuali, ar keliautojams reikia tokių trumpų maršrutų.

„Pamatėme, kad ši pramoga sulaukė didelio susidomėjimo. Neretai ateinančiam savaitgaliui bilietų nelikdavo jau savaitės viduryje, tad tikimės, jog ši vakaro ekskursija sulauks atostogautojų susidomėjimo, kaip ir praėjusiais metais“, – pasakojo laivo savininkai.

Nuo Danės upės kairiojo kranto „Forelle“ plaukia iki uosto vartų, ten apsisuka, grįžta pro Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumą ir keliauja iki suskystintųjų gamtinių dujų terminalo. Įprastai keleiviai labai nori nusifotografuoti laivo-dujų saugyklos „Independence“ fone. Įgula tikina, kad prie šio šiuo metu vieno svarbiausių ne tik Lietuvos, bet ir visos Rytų Europos objektų bus galima fotografuotis ir šiemet. Pasak įgulos, labai daug keleivių klausimų sulaukiama būtent apie šį terminalą.

Plaukimo metu apie svarbiausius uosto strateginius objektus, įdomią beveik 90 metų laivo „Forelle“ istoriją (laivas pastatytas 1934 metais Vokietijoje) pasakoja audiogidas. Kelionė trunka 1,5 valandos.

Beje, kai Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija organizuodavo kartą per savaitę valandos trukmės keliones po uosto akvatoriją nemokamai, norinčiųjų būdavo daug, tik ne visiems pavykdavo užsiregistruoti. Šios mini kelionės irgi buvo labai mėgiamos uostamiesčio svečių. Pastaruoju metu jų nebeliko.

Šiemet po Joninių, t. y. po birželio 24 d., „Forelle“ keleivius vakarais po uosto akvatoriją plukdys kiekvieną dieną.

Iš Juodkrantės paprastai laivas grįžta 18 val. Kelionė po uostą prasidės 18.30 val. Savaitgaliais, liepos ir rugpjūčio mėnesių penktadieniais ir šeštadieniais, planuojama po uosto akvatoriją plaukti net du reisus, paskutinis vyktų nuo 20.30 val. Rugpjūčio pabaigoje uostas vakarop, kai įžiebiami žiburiukai, atrodo įspūdingai. Nepamirštami ir laive matyti saulėlydžiai. Nuo liepos vidurio juos bus galima stebėti.

„Forelle“ vienu metu gali plukdyti iki 80 keleivių. Tačiau ekskursijos po uostą metu jų priimama šiek tiek mažiau, kad būtų daugiau komforto, kad keleiviams norėtųsi sugrįžti. Pasak laivo įgulos, ši pramoga labiausiai domina ne vietinius gyventojus, o žmones, atostogaujančius pajūryje.

Bilietas suaugusiam žmogui – 10 eurų, vaikai iki 5 metų plukdomi nemokamai, o bilietas vaikams nuo 5 iki 12 metų – 7 eurai.

Atsiveria kerintis vaizdas

Į Juodkrantę „Forelle“ išplauks tradiciškai iš Danės upės prie Kruizinio laivų terminalo 10.30 val. Šį kurortą ji pasiekia 12.30 val. Laivas, pastovėjęs 1,5 valandos, rengia papildomą reisą su keleiviais iki Mirusių kopų be jų išlaipinimo. Ekskursija trunka 1,5 valandos iki 15.30 val., tokią ekskursiją gali pasirinkti ir keleiviai, kurie išplaukia iš Klaipėdos.

„Tai viena patraukliausių ekskursijų ne tik atostogaujantiems Kuršių nerijoje, matome ir didelį susidomėjimą ja tų keleivių, kurie plaukia iš Klaipėdos į Juodkrantę, neretai keliautojai šias dvi ekskursijas sujungia. Žinoma, Juodkrantėje jie praleidžia šiek tiek mažiau laiko, ne 3,5 valandos, o tik pusantros. Plaukiant šiuo maršrutu vaizdas atsiveria kerintis, tikrai yra ką pamatyti plaukiant šalia kopų“, – pasakojo šio maršruto organizatoriai.

Į šias ekskursijas po Joninių bus plaukiama kiekvieną dieną.

Jeigu parduotas nors vienas bilietas…

Klausiama, ar laivą „Forelle“ gali išsinuomoti, tarkime, kokios nors įmonės kolektyvas ir švęsti savo jubiliejų ar kokią kitą šventę, laivo įgula atsakė, kad galima tai padaryti, jeigu tą dieną nebūna parduota nė vieno bilieto. Laivas gali būti atšaukiamas iš maršruto, laive gali būti užsakomas ir maitinimas iš restoranų atsižvelgiant į klientų poreikius. Jeigu išperkami visi bilietai, tada kiti keleiviai nebepriimami. Kompanija gali pasirinkti tik jai patogų plaukimą kitu maršrutu, išplaukimo ir grįžimo laiką.

„Jeigu esame pardavę nors vieną bilietą, kad ir koks naudingas būtų nuomos prašymas, atsisakome jo. Stengiamės nesujaukti tiek mūsų mažų, tiek didelių klientų planų“, – tikino laivo valdytojai.

Kompanijų kelionių laivu „Forelle“, anot laivo valdytojų, pasitaiko. Šią vasarą jau užsakyta ne viena tokia kelionė. Vienos jų metu bus plaukiama iš Klaipėdos netgi iki Nemuno deltos, iki Minijos kaimo. Tai gana ilga kelionė: į vieną pusę trunka iki 5 valandų.

Planuoja iš anksto

Bilietai paplaukioti laivu „Forelle“ parduodami jau dabar.

„Pastebėjome įdomų dalyką šiemet, kad žmonės viską planuoja iš anksto. Kelionę prie Mirusių kopų kai kurie keliautojai yra jau suplanavę ir liepos gale, nes nori būti garantuoti, kad tikrai turės vietą laivui atplaukus“, – pastebėjo laivo įgula.

Šiemet bilietas į Juodkrantę ir atgal suaugusiam žmogui kainuoja 20 eurų, į vieną pusę – 12 eurų. Vaikams iki 5 metų bilietas nekainuoja, o nuo 5 iki 12 metų – 12 eurų.

Bilietas suaugusiajam iki Mirusių kopų – 10 eurų, vaikams iki 5 metų bilietas nekainuoja, o nuo 5 iki 12 metų – 7 eurai.

Užs. Nr. 119

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą