Ankstyvas kėlimasis, rytinės maudynės šaltame vandenyje, pasivaikščiojimai ir sportas gryname ore, sveikatai naudingas maistas – visa tai praturtina tauragiškės, dviejų vaikų mamos Justės Globienės kasdienybę. Savo pomėgius jauna moteris pavertė darbu. Ji džiaugiasi galėdama padėti kitiems pažinti kitokį gyvenimo kelią. O viskas prasidėjo nuo to, kai suprato, kad nebenori prakaito lieti sporto salėje.
Nebetenkino sportas salėje
Tauragiškės Justės Globienės profesija – kosmetologė, tačiau ji sako, kad jau devynerius metus dirba mama: augina pametinukus – aštuonerių metų sūnų ir devynerių dukrą. Pastaruosius vienerius metus tauragiškė veda treniruotes ir konsultuoja sveiko gyvenimo klausimais.
– Vieną dieną išėjau ieškoti savo kelio, jo ieškodama atradau tai, ką dabar dirbu. Jei trumpai – savo pomėgį paverčiau darbu. Esu būsima mitybos konsultantė ir būsima sporto trenerė, kol kas studijuoju, tačiau jau galiu padėti žmonėms atrasti sveiką gyvenimo kelią, – patikino Justė.
Moteris pasakojo, kad kai jos nebetenkino sportas salėje, sportuoti išėjo į gamtą.
– Kai nusprendžiau, kad noriu sportuoti kitaip, metus, nepaisant koks oras – šviečia saulė, lyja ar sninga, kasdien nueidavau po 10 kilometrų. Pasivaikščiojimai gamtoje leido pažinti gamtą, atrasti ir išlaisvinti save, pagerinti sveikatą, – pasakojo sveikuole save laikanti tauragiškė.
Justė sako, kad daug laiko leisdama gamtoje užsigrūdino, atsikratė sezoninių peršalimo ligų, pamiršo apie slogą. Jau ištisus metus maudosi atviruose vandens telkiniuose ir net labiau patinka, kai vanduo ledinis, nuo kurio net degina odą. Šiuo metu upėje vanduo Justei net per šiltas. Sveikuolė tvirtina, kad rytinės maudynės ją užkrauna visai dienai, o vakarinės nuplauna tai, ką per dieną sukaupė.
Cukrų pakeitė veganiškais skanėstais
– Žmonės pastebėjo mano išvaizdos, nuotaikos pokyčius, pradėjo klausti patarimų. Tai mane pastūmėjo ieškoti sveiko gyvenimo kelio ir tuo pačiu pradėti naują veiklą. Dirbdama kosmetologe taip pat akcentuodavau tinkamą mitybą. Manau, kad darbas, kurį dirbu, yra išsipildžiusi mano vaikystės svajonė – visada žavėjausi tokiais dalykais, – tvirtino pašnekovė.
Kas yra sveika mityba? Dar pokalbio pradžioje Justė pabrėžė, kad kalbės konkrečiai, labai neišsiplės, nes viso laikraščio neužtektų surašyti patarimams ar jos patirčiai, tad ir į šį klausimą atsakė labai konkrečiai. Sveiką gyvenimo būdą propaguojanti tauragiškė sako, kad vadovaujasi labai paprasta taisykle: pusryčiai turi būti labai sotūs, pietūs – sotūs, o vakarienė lengva. Dar vienas labai svarbus dalykas, kurį reikia žinoti, norint gyventi sveikiau – keturi nuodai: baltas cukrus, balti miltai, alkoholis ir besaikis kavos vartojimas.
Pašnekovė neslepia – buvo laikas, kai griežtai laikydavosi dietų, o paskui palūždavo ir… vėl „sėsdavo“ ant cukraus.
– Turėjau priklausomybę cukrui – bandelės, ledai, kiti saldūs patiekalai, tačiau radau alternatyvą – veganiškus skanėstus. Pati juos gaminu ir mokau kitus, – sakė Justė.
O kas yra sveikas, bet sotus ir stiprus maistas? Ar taip gali būti? Pašnekovė sako – yra kokteilių, po kurių 4–5 valandas nei valgyti, nei užkandžiauti nesinori. Ji vardija geruosius riebalus, riešutus, avokadus, aliejų, sėklas. Justė jau kelerius metus nevartoja gyvulinės kilmės produktų – mėsos, kiaušinių, žuvies, tačiau jos konsultacijas lankančių žmonių neragina daryti to paties, jos šeima – vaikai ir vyras valgo mėsą, tačiau ne kasdien.
– Net Pasaulinė sveikatos organizacija atkreipia dėmesį, kad mėsos sunaudojame per daug, – pabrėžė pašnekovė.
Anot Justės, svarbu klausytis savo širdies ir kūno kalbos. Nereikia sprausti savęs į rėmus. Visas maistas geras, tik reikia žinoti, kada, kiek ir su kuo valgyti. Net norint išlaikyti geras kūno formas, turėti pilvo presą, svarbu ne vien sportas – 70–80 procentų rezultato priklauso nuo maisto.
Keliasi anksti
Moteris keliasi 5–5.30 valandą. Domisi gyvenimu pagal ajurvedą. Ajurveda sako – jei laikomės taisyklingo miego režimo, sustiprėja sveikata ir auga gyvenimiškoji energija. Miegoti reikia eiti iki 22 valandos, o keltis kuo anksčiau, iki šeštos.
Kol vaikai miega, moteris skiria laiko sau: maudynėms, sportui gamtoje, vandens gėrimui, kas, anot jos, labai svarbu. Iš vakaro į ąsotį pripila vandens, o ryte nusistovėjusį, ramų vandenį geria su citrina ar alijošiaus sultimis. Rytais, kai neveda treniruočių, sportuoja miesto pliaže arba bėgioja miške. Susitikimus su klientėmis taip pat stengiasi rengti gamtoje, nes gamta – jos oazė. Tačiau turi ir savo darbo kabinetą, kur veda konsultacijas sveikos mitybos klausimais.
– Gamta įkvepia, joje įgaunu jėgos, tai energijos užtaisas visai dienai. Ne veltui sakoma – kad žmogus pasijustų laimingas, tereikia labai nedaug – miško, saulės, vandens. Laimė slypi paprastuose dalykuose, – įsitikinusi Justė.
Gyvenimo mainai
Pašnekovė atvirauja, kad kai pradėjo domėtis sveika mityba, ieškoti savęs, jos niekas nepalaikė. Bet palaikymo jai ir nereikėjo. Justė žinojo, ko nori – atgauti vidinę ramybę, atsikratyti priklausomybių, pagerinti sveikatą.
– Tvirtai ėjau savo keliu, o dabar kai kurie, kurie laidydavo replikas ar pasijuokdavo, prašo mano patarimų. Nepykstu, nemoku pykti. Džiaugiuosi, kad galiu pasidalyti savo žiniomis. Tai, ką duodi žmonėms, grįžta tau – tokie jau gyvenimiški mainai. Kai atiduodi save kitiems, kai padedi žmonėms atrasti sveikesnį gyvenimo kelią ir save, smagu išgirsti sakant: kaip gerai, kad tave sutikau, ačiū už pažintį su kitokia maisto kultūra. O pagalbos ateina įvairūs žmonės, kai kurie emociškai palūžę, tuomet mažais žingsneliais žengiame pirmyn, – sakė pašnekovė.
Pasak Justės, žmonių, kurie atsigręžia į gamtą ir vis daugiau laiko leidžia joje, daugėja, iš dalies tam įtakos turi ir karantinas. Jei seniau išėjusi į mišką pasivaikščioti dažnai nesutikdavo nė vieno žmogaus, tai dabar tokių vietų, kur galėtum pabūti vienumoje, reikia paieškoti.