Svetimo galimybių paso panaudojimas Pagėgių gyventojui užtraukė baudžiamąją atsakomybę

Dalintis:

Teismas patenkino Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroro Nomedo Metrikio pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir pripažino 43-ejų metų Pagėgių gyventoją kaltu pasinaudojus svetimu galimybių pasu. Teismo sprendimu nuteistajam paskirta dvidešimties parų arešto bausmė jos vykdymą atidedant 3 mėnesiams, konfiskuotas jo mobilusis telefonas.

Ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariato pareigūnai, buvo pradėtas praėjusių metų lapkričio 30 dieną. Tyrimo duomenimis, vyras, norėdamas patekti į prekybos centrą, pasinaudojo ne savo vardu išduotu dokumentu. Jo telefone buvusią svetimo galimybių paso nuotrauką jis nuskenavo automatinėje patikros sistemoje. Nors vyras sėkmingai pateko į parduotuvę, vis tik jis buvo patikrintas prekybos centre buvusių policijos pareigūnų, kurie tuo metu tikrino parduotuvės lankytojų dokumentus bei galimybių pasus.

Teismas šio asmens veiksmus įvertino ir kvalifikavo pagal Baudžiamojo kodekso 302 straipsnį („Antspaudo, spaudo ar dokumento pagrobimas arba pagrobtojo panaudojimas“) ir skyrė prokuroro pasiūlytą galutinę 20 parų arešto bausmę, jos vykdymą atidedant trims mėnesiams. Vyrui teismas bausmės vykdymo laikotarpiu paskyrė intensyviąją priežiūrą – asmens stebėjimą elektroninio stebėjimo priemonėmis. Nuteistasis neteko ir savo mobiliojo telefono – jis buvo konfiskuotas kaip nusikalstamos veikos padarymo priemonė.

Prokuratūra pažymi, jog svetimo galimybių paso panaudojimas yra tyčinis apysunkis nusikaltimas, už kurį numatytos griežtos bausmės – nuo 100 iki 4 000 MGL (5 000–200 000 Eur) dydžio baudos arba 15–90 parų areštas, ar net laisvės atėmimas iki 6 metų.

2021 m. gruodžio – 2022 m. sausio mėn. Klaipėdos, Plungės ir Tauragės apylinkių teismuose 15 asmenų pripažinti neteisėtai panaudoję svetimus dokumentus – galimybių pasus, t.y. padarę Baudžiamojo kodekso 302 straipsnio 1 dalyje numatytus nusikaltimus. 11 asmenų buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės jiems taikant įvairias baudžiamojo poveikio priemones (500 Eur įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą, nusikaltimo priemonės – mobiliojo ryšio telefono konfiskavimą ir kitas). 3 asmenys buvo pripažinti kaltais ir jiems skirtos baudos (2000 Eur ir 3350 Eur), vienam skirtas areštas su nusikaltimo priemonės – mobiliojo ryšio telefono konfiskavimu.

prokuraturos.lt inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą