Tauragiškiai sakė TAIP aktyviam gyvenimui

Dalintis:

Skatinant ir motyvuojant Tauragės rajono gyventojus būti fiziškai aktyviais, Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendino projektą „Aktyviam gyvenimui sakome – TAIP“, bendrai finansuojamą Sporto rėmimo fondo ir Tauragės r. savivaldybės lėšomis. Įgyvendindami projektą buvo siekiama pristatyti kuo įvairesnes fizinio aktyvumo galimybes, kad kiekvienas dalyvis atrastų sau priimtiniausią judėjimo formą ir prisijaukintų sveikatai palankius įpročius.

Užsiėmimų dalyviai turėjo galimybę dalyvauti įvairiose nemokamose fizinio aktyvumo veiklose – pilateso, zumbos,  jogos, šokių užsiėmimuose, treniruotėse su savo kūno svoriu, mankštose darbo vietoje, vyresnio amžiaus žmonėms skirtose mankštose bei vaikams ir suaugusiesiems pritaikytuose kineziterapiniuose užsiėmimuose.

Darbingo amžiaus žmonės darbe praleidžia net trečdalį savo gyvenimo, o darbas kompiuteriu dažniausiai neatsiejamas nuo sėdėjimo. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu net dvidešimties Tauragės įstaigų ir įmonių darbuotojai dalyvavo organizuotose tęstinėse mankštose darbo vietoje. Po mankštų pagerėjo darbuotojų savijauta, darbo našumas, todėl dalis įstaigų ir toliau tęsia mankštas savarankiškai.

Tauragės VSB nuotrauka

Projekto „Aktyviam gyvenimui sakome – TAIP“ finansavimo pagalba buvo nuosekliai planuojamos ir vykdomos fizinio aktyvumo veiklos ne tik Tauragės mieste, bet ir 20‒30 km nuo Tauragės nutolusiose kaimo bendruomenėse, kuriose dalis gyventojų turi ribotas atvykimo į miestą sportuoti galimybes. Biuro organizuojami fizinio aktyvumo užsiėmimai miesto ir kaimo bendruomenėse sulaukė daug dalyvių ir teigiamų jų atsiliepimų. Dalyviai buvo patenkinti profesionaliais treneriais. Nemaža jų dalis teigia, kad užsiėmimai prisidėjo prie sveikatai palankesnių gyvenimo pokyčių, asmeninių sveikatos rodiklių gerėjimo ir motyvacijos savarankiškai mankštintis bei motyvuoti kitus judėti. Šis projektas iš tiesų pasižymėjo sėkme ir dideliu tauragiškių aktyvumu – fizinio aktyvumo užsiėmimuose sulaukta net 8191 dalyvio!

Tauragės VSB nuotrauka

Tauragės visuomenės sveikatos biuro vykdyto projekto stiprioji pusė ir didžiausia teikiama nauda ta, kad mažėja fiziškai neaktyvių žmonių, didėja nemokamų fizinio aktyvumo veiklų įvairovė, auga motyvacija būti fiziškai aktyviais ne tik užsiėmimų metu, bet ir namuose ar pertraukėlių metu mokyklos arba darbo aplinkoje. Fizinio aktyvumo užsiėmimai pasižymi ilgalaikių judėjimo įpročių formavimu, kurių metu dalyviai išmokomi bazinių mankštos pratimų tolimesniam savarankiškam judėjimui namuose. Kompleksinių sveikatos ugdymo priemonių (informavimo, švietimo, mokymo) įgyvendinimas paskatino socialinį aktyvumą, prisidėjo prie sergamumo ir socialinės atskirties rizikos mažinimo, o projekto įgyvendinimo rezultate susiformavę gyventojų sveikatos raštingumo įgūdžiai sudarė prielaidas mažinti sveikatos sutrikimų sukeltas pasekmes.

Parengė Karolina Preikšaitienė, Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą