Ugniagesiams labiau rūpi saugoti žmonių turtą nei patiems turto savininkams

Dalintis:

Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba šiais, 2022-ais metais iš Bendrojo pagalbos centro sulaukė net 5 iškvietimų dėl suodžių degimo dūmtraukiuose. Pareigūnai primena, kad savo namų turto saugumu turi pasirūpinti pats šeimininkas. Dėl šios priežasties dar kartą akcentuojama, kad krosnių ir židinių dūmtraukius reikia nuolat prižiūrėti bei laiku valyti.

Suodžių degimo temperatūra siekia apie 1000 laipsnių – esant tokiai temperatūrai kaminai perkaista ir su jais besiliečiančioms namo konstrukcijoms kyla didelis pavojus užsidegti, o jei dūmtraukyje yra plyšių, įtrūkimų – gaisro galima ir neišvengti.

Ugniagesiai ragina apžiūrėti ir atidžiai įvertinti savo kaminų būklę, ypač pastogėse ir ties perdangomis: ar nėra įtrūkimų, ar kaminas nesiliečia su degiomis konstrukcijomis ir apdaila.

Bendrosiose priešgaisrinės saugos taisyklėse numatyta, kad visi šildymo įrenginiai turi būti eksploatuojami pagal gamintojo instrukcijose nustatytus gaisrinės saugos reikalavimus, o prieš šildymo sezono pradžią – patikrinti. Šildymo įrenginiai, dūmtraukiai turi būti techniškai sutvarkyti. Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose mūriniai dūmtraukiai ir mūrinės sienos su dūmų kanalais turi būti išbaltinti. Iš dūmtraukių ir krosnių prieš šildymo sezoną, o jo metu ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius būtina išvalyti suodžius. Eksploatuojant šildymo įrenginius, draudžiama, laikyti kurą arčiau kaip 1 m nuo pakuros, įkurti ugnį ypač degiais, labai degiais ir degiais skysčiais ir  kūrenti šildymo įrenginį jam nepritaikytu kuru. Taip pat daugelis užmiršta, kad draudžiama džiovinti ir laikyti degias medžiagas arčiau kaip 0,5 m nuo krosnių, katilų ir jų vamzdynų arba ant jų.

Už šių taisyklių nesilaikymą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekse numatyta bauda nuo 10 iki 600 eurų.

Tauragės PGT inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą