Viskas per alkoholį: padegė sugėrovo kelnes

Dalintis:

Išgertuvės Trepuose baigėsi liūdnai – neblaiviam vyriškiui ligoninėje diagnozuotas 5 proc. kūno nudegimas, o Albinui R. dėl to teko sėsti į kaltinamųjų suolą. Teismo sprendimu belangės jis išvengs, tačiau velnio lašų teks atsisakyti.

Prieš teismą Albinas R. stojo dėl dviejų nusikalstamųjų veikų – už tai, kad prisigėręs padegė sugėrovo kelnes ir taip jį sužalojo, bei todėl, kad gerokai padauginęs alkoholinių gėrimų sėdo prie vairo ir išvyko pasivažinėti.

2020-ųjų liepos 18-ąją Trepų kaime esančioje pavėsinėje vyko išgertuvės. Jau gerokai įkaušęs S.R. po stalu miegojo, kai Albinas R. padegė jo kelnes. Prieš teismą stojęs kaltinamasis pripažino kaltę ir papasakojo, kad lemtingą vakarą su draugais įsigijo alkoholinių gėrimų ir prisigėrė.

– Sunkiai pamenu, buvau išgėręs. Mes juokavom. Uždegiau ir nepažiūrėjau, kad tos kelnės įsidegė. Per durną galvą uždegiau. Aš policijai prisipažinau, S. atsiprašiau ir jis man atleido. <…> Nesutarimų tarp mūsų nebuvo, – teismui tvirtino Albinas R.

Kaltinamasis dar atsiminė, kad su kitu sugėrovu V.B. užpylė ant nelaimėlio vandens ir nedelsdami iškvietė greitąją medicinos pagalbą.

– Iš pradžių nelabai supratau, ką padariau. Tik po to išsiblaivęs susivokiau. Jau gera stadija buvo, koma, – apie savo girtumo laipsnį kalbėjo teismo klausiamas Albinas R. – Blaivus niekada gyvenime taip nedaryčiau.

Be kaltinimų sugėrovo sveikatos sužalojimu visuotinai pavojingu būdu, vyras išgirdo ir kaltinimus vairavimu išgėrus, kai girtumas viršija 1,51 prom. Šių metų rugpjūčio 15-ąją jis nusprendė pasivėžinti su drauge įsigytu „VW Vento“. Sugebėjo nuo Trepų nuvažiuoti iki Kryžkalnio, žiedinėje sankryžoje apsisukti. Jau buvo bekeliaująs namo, kai jį sustabdė policijos pareigūnai. Alkoholio matavimo prietaisas tąkart rodė 1,76 prom.

– Tik buvau pradėjęs laikyti vairuotojo teises, – teismui ir vėl atvirai prisipažino 26-erių kaltinamasis. – Seniau traktorininko pažymėjimą turėjau, bet irgi pagavo girtą ir atėmė. Per alkoholį jau ir draugė buvo palikusi, susitaikėm paskui. Jau dabar nė lašo, ruošiuosi pas gydytojus dėl kodavimosi.

Dėl to, kad kaltinamasis savo kaltę visiškai pripažino, teismas bylą išnagrinėjo sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka. Tai turi įtakos bausmės dydžiui – ji mažinama trečdaliu.

Išnagrinėjus bylą dėl sveikatos sutrikdymo visuotinai pavojingu būdu, kaltinamajam skirta galutinė metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Ji atidėta metams ir 6 mėnesiams, kaltinamąjį įpareigojant visą šį laikotarpį nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, neišeiti iš namų tarp 22 ir 6 valandos, nebent tai būtų susiję su darbu ar mokymusi. Albinui R. taip pat uždrausta bausmės atlikimo laikotarpiu išvykti už gyvenamojo rajono ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Dėl vairavimo išgėrus Albinas R. trejus metus negalės vairuoti kelių transporto priemonių. Saugojimo aikštelėje šiuo metu stovintis „VW Vento“ teismo sprendimu konfiskuojamas.

Taip pat nutarta tenkinti Valstybinės ligonių kasos civilinį ieškinį. Už sugėrovo gydymą Albinas R. turės sumokėti 2204 eurus.

Nuosprendį dar galima skųsti aukštesnės instancijos teismui.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą