fbpx

Paskolas grąžinti vis sunkiau

Dalintis:

Ilgalaikes būsto paskolas paėmusiems gyventojams vis sunkiau pragyventi. Nors paimtų kreditų grąžinimo įmokos nedidėja, augančios išlaidos kitiems poreikiams tenkinti verčia susirūpinti ir tauragiškius.

Lietuvos banko užsakymu atliktos apklausos duomenimis, būsto paskolas gyventojai aktyviai ėmė dėl kelių pagrindinių priežasčių – dėl poreikio turėti nuosavą būstą, palankių bankų siūlymų skolintis ir tikėdamiesi, kad ateityje šeimos pajamos turėtų augti. Tačiau aiškėja, kad šeimos pajamų augimas nėra toks spartus, kaip visų kitų prekių brangimas.

Tauragiškė Asta, prieš porą metų paėmusi iš banko būsto paskolą, šiandien dar nesiskundžia, nes jai  teikiama valstybės parama. Šiuo metu moteris moka tik kredito palūkanas, o pasiskolintus pinigus pradės grąžinti tik po kelerių metų. Kas mėnesį Asta bankui sumoka apie 250 litų, tai nėra didelė dalis nuo bendrų šeimos pajamų.Tuo tarpu tauragiškė Lina sako jaučianti, kad kitiems poreikiams pinigų lieka mažiau. Jos šeima turi paėmusi kreditą būsto statybai. Kiekvieną ketvirtį bankui šeima perveda fiksuotą sumą. Linos teigimu, viskas brangsta, o nuo paskolos atliekanti šeimos pajamų dalis nedidėja ir tenka taupyti. Moteris sako pažįstanti ir sunkiau besiverčiančių bankų klientų, kurie vos bepajėgia mokėti kreditus.

Paskolas būstui įsigyti yra paėmę apie dešimtadalį šalies namų ūkių. Lietuvos banko duomenimis, daugiausiai paskolų Lietuvoje suteikta per patį nekilnojamojo turto kainų kilimo bumą – 2006–2007 metais. Pusė visų būsto paskolų paimta Vilniuje. Kas penktas paėmęs būsto paskolą gyvena Kaune arba Klaipėdoje, ir tik 4 procentai būsto paskolų išduota kituose miestuose gyvenantiems žmonėms.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą