Iš bataliono – abejonės dėl tinkamo viruso valdymo

Dalintis:

„Tauragės kurjerio“ redakciją savaitgalį pasiekė pranešimas, kad Tauragės rajone dislokuotame Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione, paskelbtame koronaviruso židiniu, situacija yra kiek kitokia, nei skelbiama viešai. Pasak žurnalistus pasiekusios informacijos, profesionaliosios tarnybos kariai verčiami dirbti su sergančiaisiais COVID-19. Batalionas šią žinią neigia.  

Savaitgaliais koronaviruso testai kariuomenėje neatliekami, todėl naujausios žinios apie koronavirusu užsikrėtusius karius pasiekia tik antradienio popietę. Vakar dienos duomenimis, koronavirusu serga 41 karys, dar trys laikomi pasveikusiais. Nustatyta, kad tarp užsikrėtusiųjų yra 2 profesionaliosios tarnybos kariškiai, dirbantys su šauktiniais. Būtent dėl profesionaliųjų karių darbo sąlygų abejones ir išsakė į redakciją kreipęsis asmuo.

Pranešėjas teigė: „Užsikrėtę ir profesionalios tarnybos keli kariai. Negana to, jie verčiami dirbti su galimai jau užsikrėtusiais kariais. Užsikrėtusieji siunčiami karantinuotis į namus. Kaip jie ten nusigauna, ar saugiai, niekas nežino“.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė, paklausta, ar šie pranešėjo žodžiai gali būti tiesa, sakė:

– Negaliu nei patvirtinti, nei paneigti. Taip neturėtų būti. Dar šį savaitgalį departamento specialistės kontaktavo su kariuomenės atstovais, sprendė izoliacijos klausimus, tikrai noriai bendradarbiauja ir dalinio vadovai, ir karo medikai. Jie norėjo izoliacijos patalpas ir toliau palikti dalinyje, šį savaitgalį kaip tik vyko patalpų vertinimai. Visi suinteresuoti, kad užkratas neišplistų. Sergantys žmonės išvežami specialiai pritaikytais automobiliais iš Tauragės. Juos veža ir į Druskininkus, ir į brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalioną Šilalės rajone, Pajūryje. Žinoma, mes nestovim prie kiekvieno kario, bet visi žino ir supranta viruso mastą ir tikrai imasi visų saugumo priemonių, – kalbėjo departamento vadovė.

Kęstučio batalionas. Mortos Mikutytės asociatyvi nuotrauka

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono vyriausiasis specialistas Darius Stanaitis, atsakingas už civilių ir kariškių bendravimą, apie situaciją kalbėjo ironiškai:

– Pas mus, matote, yra kariuomenė, o ne gegužės pirmosios kolūkis. Yra žmonėms suskirstytos teisės ir pareigos.

Paklaustas, ar yra pagrindo sunerimti gavus pranešimą apie galimai netinkamas darbo ir gyvenimo sąlygas batalione, D.Stanaitis sutiko papasakoti, kaip batalione vyksta viruso valdymo procesas.

– Tie kariai, kurie turėjo kontaktą su sergančiaisiais, yra izoliavimo patalpose Sakalinėje. Juos prižiūri tik mūsų karo medikai, jokio kontakto su kitais kariais nėra. Medikai turi savo darbo programą, į izoliavimo patalpas ateina tik apsirengę specialiais drabužiais, su visomis apsaugos priemonėmis. Matuoja temperatūrą, vykdomas periodinis sveikatos patikrinimas. Izoliacijoje esantiems privalomosios karo tarnybos kariams yra paskiriami teoriniai mokymai. Duodama literatūra, kurią jie turi skaityti. Iš izoliavimo patalpų kariams išeiti griežtai draudžiama. Visi sergantieji jaučiasi gerai, kontakto nei su profesionalais, nei su bataliono kariais neturi, – užtikrino kariuomenės atstovas.

Pasak D.Stanaičio, abu COVID-19 susirgę profesionaliosios tarnybos kariai iki nustatant virusą turėjo artimą kontaktą su infekuotaisiais ir saviizoliavosi namuose.

– Profesionalas parašo prašymą į sveikatos centrą nurodydamas, kur jis saviizoliuosis ar gydysis, gauna raštišką leidimą, sveikatos centras patikrina adresą, kuris nurodomas ir mes juos išleidžiame į namus. Į namus jie važiuoja savo automobiliu lygiai taip pat, kaip ir atvyksta į darbą. Saviizoliacijoje esančius karius tiriame ir būtent tyrimo metu buvo nustatytas koronavirusas, – kariuomenės atstovas paaiškino, kokiu būdu užsikrėtė profesionaliosios tarnybos kariai.

Prieš keletą dienų kalbintas jis taip pat teigė, kad tyrimai atliekami ir tiems kariams, kurie pranešė jaučiantys skonio ar uoslės sutrikimų. Tačiau liga nustatoma ne visiems sunegalavusiems.

– Aš pats į šį virusą žiūriu skeptiškai. Kaip gali būti liga be simptomų, man sunkiai suvokiama, – reziumavo D.Stanaitis.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė patikino, kad specialistai po šio skundo nedelsdami susisieks su karo medikais ir kariuomenės vadais bei dar kartą aptars situaciją. Savo pagalbą valdant koronaviruso židinį batalione ne kartą siūlė ir Tauragės rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų valdymo specialistai. Kol kas batalionas pagalbos atsisakė.

Pirmadienio duomenimis, Tauragėje koronavirusu serga 4 asmenys, iš jų – vienas šauktinis. Tauragės apskrityje serga 58 gyventojas. Iš jų – 41 šauktinis.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.