Savivaldybei į Vyriausybės nurodymą nusispjauti?

Dalintis:

Sugriežtinus karantino ribojimus, nuo trečiadienio prekybos centruose apsipirkti tapo sudėtingiau, automobilių stovėjimo aikštelėse vietų palikta tik 20 proc. Kai verslininkai, kuriems priklauso automobilių aikštelės, trečiadienio naktį skubėjo atitverti draudžiamas zonas, savivaldybės, taip pat valdančios dalį miesto aikštelių, klerkai, miegojo šiltose lovose – Vyriausybės nurodymas Tauragės valdžiai, matyt, negalioja ir jo vykdyti ji nė neketina.

Reikalavimus vykdo ne visi

Vyriausybės sprendimu aikštelėse prie prekybos centrų, parduotuvių, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų transportu nuo trečiadienio leidžiama užpildyti tik penktadalį visų stovėjimo vietų. Šis nurodymas netaikomas neįgaliųjų ir darbuotojų automobiliams skirtoms vietoms. Ribojant automobilių statymą tikimasi sumažinti mašinų srautus ir paraginti žmones rečiau važiuoti į prekybos centrus.

Jau ankstyvą trečiadienio rytą Tauragėje, daugumoje aikštelių prie prekybos centrų, buvo įrengtos užkardos iš palečių, aukštyn ratais sustatytų savitarnos vežimėlių, kai kurios aptvertos „Stop“ juostomis. Iškabinti skelbimai įspėja, kad pažymėtose vietose statyti automobilius draudžiama, klientų už nepatogumus atsiprašoma. Bent jau trečiadienį nebuvo ribojami mašinų srautai aikštelėse Gedimino gatvėje prie parduotuvių „Pepco“ ir „Iki“, Šilalės gatvėje – prie „Norfa XL“ ir „Iki“.

Prie parduotuvės „Pepco“ esanti aikštelė turi du šeimininkus: viena jos dalis priklauso išnuomojusiam parduotuvei pastatą verslininkui, kita – Tauragės savivaldybei. Pasidomėjus, kodėl čia neribojamas automobilių srautas, „Pepco“ marketingo atstovė Loreta teigė, kad tai ne jų rūpestis.

– Parduotuvė tik nuomojasi patalpas, už tai atsakingas nuomotojas. Pabendravę su juo sužinojome, jog jis visą dieną bandė rasti kompromisą su savivaldybe, kad vieningai reguliuotų mašinų srautą, kad atrodytų tvarkingai. Pasirodo, savivaldybėje tie sprendimai nevyksta taip greitai, susitarti nepavyko, todėl verslininkas vienoje aikštelės pusėje, kuri yra jo, nusprendė taikyti reguliavimą, – sakė „Pepco“ atstovė. – Savivaldybė nieko bendro nenori daryti, sako, kad tai yra vieša vieta, ten visi pagal savo sąmoningumo lygį elgiasi ir parkuoja.

Mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius raštu atsakė, kad „viešų, miestui priklausančių automobilių stovėjimo aikštelių savivaldybė netvers, o privačiomis prekybos centrams priklausančiomis aikštelėmis turi pasirūpinti patys prekybos centrai“. Kiek savivaldybei iš viso priklauso automobilių aikštelių mieste, savivaldybės atstovas neatskleidė.

Trečiadienį visą dieną aikštelė prie „Pepco“ buvo sausakimša, čia pat įsikūręs „Tauragės taksi“ taksistas tvirtino, kad niekas negali uždrausti jam čia būti, nes čia yra jo darbo vieta.

Kelia sumaištį 

Sankryžose, esančiose netoli prekybos centrų, nuo trečiadienio kartkartėmis sulėtėja eismo intensyvumas. Nerasdamos kur sustoti aikštelėje prie „Maxima XX“ Prezidento g., mašinos stoviniuoja viena už kitos, nusidriekusi kolona kai kuriomis valandomis juda lėtai. Tokia pat situacija ir prie ūkinio turgaus: iš sankryžos išsukę vairuotojai laukia, kada galės įsukti į aikštelę prie „Norfa XL“ Bernotiškės gatvėje.

Prekybos centrų apsaugos darbuotojams pirmoji griežtesnių suvaržymų diena buvo nelengva: nemažai lapelių su įspėjimais nestatyti automobilių draudžiamose vietose jie užkišo už valytuvų prie „Maxima XX“ Prezidento g. ir „Maxima X“ Šlaito g. Nedrausmingų vairuotojų, kurie palikę mašinas pravažiuoti skirtoje atkarpoje, šalia „Stop“ juostos, eidavo į parduotuvę, buvo nemažai.  Juos įspėdavo, kad jei nepaklus, iškvies policijos pareigūnus. Prie „Maxima XX“ apsaugos darbuotojai iš aikštelės vijo lauk taksistus, jiems nebeliko vietos ir prie „Lidl“.

Griežtinant reikalavimus nurodyta 1 asmeniui mažesniuose prekybos centruose skirti 15 kv. m, didesniuose – 30 kv. m. „Lidl“ prie kasų tarpas tarp juostų – maždaug 1 metras. Prekybos centruose „Maxima XX“ Prezidento g., „Maxima X“ Šlaito g. tarpai tarp juostų – apie 2 metrus.

Mano, kad nepadės

Viename prekybos centrų sutiktas tauragiškis Eligijus Valskis, propaguojantis sveiką gyvenimo būdą, nepritaria automobilių srauto reguliavimui aikštelėse. Pasak jo, reikėtų riboti pirkėjų srautus parduotuvėse.

Eligijus Valskis. Reginos Genienės nuotrauka

– Išlipę iš mašinos juk nestovime, prasilenkiame, juk virusas plinta oro lašeliniu būdu. Patalpose kitas reikalas. Sakyčiau, čia persistengta, tai srautų nesumažins. Man reikėjo, todėl aš vis tiek važiavau. O dabar mašinos kaip tik viena prie kitos. Iš karto neradau kur sustoti, teko pavažiuoti į pakraštį, – savo trečiadienio kelionę į parduotuvę nupasakojo vyras. – Reikėtų parduotuves riboti, tada mes nevažiuotume. Jei ribotų pirkėjų srautą, lauke saugiau būtų palaukti ar mašinoje.

***

Apsipirkti iš Lomių į Tauragę atvažiavęs Modestas Mikalauskas teigė nemanantis, kad automobilių ribojimas aikštelėse padės išspręsti problemą. Pasak jo, vairuotojai suks ratus ir ieškos vietos, statys mašinas tose gatvėse, kur nedraus ženklai.

Modestas Mikalauskis. Reginos Genienės nuotrauka

– Jei nerasiu vietos aikštelėse, tai gal ryte anksčiau atvažiuosiu, taikysiu, kad ne piko metas būtų. Mes apsiperkame keletui savaičių, į turgų nevažiuojame. Kaime yra maža parduotuvė, bet ten ne visko yra, – kalbėjo jaunas vyras, ką tik stovėjęs „Pepco“ aikštelėje, vėliau atvažiavęs prie „Maxima XX“. – Toks ribojimas tik piktina žmones. Jei nebus kur sustoti vienoje aikštelėje, važiuosiu į kitas, čia daug tų parduotuvių. Bus didesnis nepatogumas.

***

Edvardas Samoška įsitikinęs, kad automobilių srauto ribojimas padarys dar didesnį piką: juk žmonės važiuoja apsipirkti todėl, kad jiems reikia.

Edvardas Samoška. Reginos Genienės nuotrauka

– Šiandien turiu į kelias vietas nuvažiuoti, į vaistinę, į dar kitą parduotuvę, juk ne vien maisto prekių man reikia. Jei man nereikia, aš namuose sėdžiu, ten darbo turiu. Be reikalo nevažiuoju, juk man kuras kainuoja. Norėjau vienur sustoti, bet nebeįlindau, tai kitur vietą radau, – kalbėjo Norkaičių kaimo gyventojas. – Nepritarčiau, kad ribotų prekybos centrus. Turėjo anksčiau apie vaistus galvoti ir tyrimus daryti. Jau baisu.

***

Tauragiškė Vestina, studijuojanti Vilniuje, pasakojo pastebėjusi, kad sostinės parduotuvės apsiskaičiavo, kiek žmonių gali įleisti į parduotuvę: kai baigiasi krepšeliai, tenka palaukti eilėje. Pasak merginos, neradę vietos aikštelėje, žmonės vis tiek ieškos kitos vietos, kur galės pasistatyti mašiną, ir ateis į parduotuvę.

Vestina. Reginos Genienės nuotrauka

– Komplikuota situacija prie prekybos centro „Ozas“ Vilniuje, ten irgi beprotnamis, pilna žmonių, nėra kur pasistatyti automobilio. Nelabai tikiu, kad ribojimas aikštelėse padės sumažinti srautą. Savaitgaliais turėjo uždaryti prekybos centrus. Mano nuomone, rudenį turėjo viską uždaryti griežtai, kaip buvo pavasarį, gal tada būtų kitokia situacija. Buvo „juodasis penktadienis“, jis labai daug neigiamos įtakos padarė, – kalbėjo studentė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą