Savivaldybės dovana – milijoną investuojančiai įmonei

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybė skirs per 40 tūkstančių eurų paramą daugiau nei milijoną į žuvies perdirbimo įmonės veiklą suplanavusiai investuoti Kauno bendrovei „Gonas“.

Kauno bendrovė „Gonas“ įsikūrusi Ližių kaime, vietoje bankrutavusios mėsos perdirbimo gamyklos „Rosagana“. Čia ji įkurdino žuvų perdirbimo fabriką ir jį ketina plėsti: kurs dar du cechus. Iš rajono savivaldybės bendrovė prašė kompensuoti elektros pastoties įrengimą. Beje, ši elektros pastotis bus įtraukta į AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), o ne „Gonas“ balansą.

Į Tauragės rajono savivaldybės tarybą jos posėdyje kreipęsis UAB „Gonas“ vadovas Vytautas Kriščiūnas sakė, kad norėdami vykdyti numatytus darbus privalo pasididinti elektros galingumą.

– Kreipėmės į elektros tinklų įmonę, tačiau jie mato tik vienintelę išeitį – reikia statyti transformatorinę. Jei gausime kompensaciją iš savivaldybės, šia pastotimi galės naudotis ir šalia esančios įmonės ar kas kitas. Prašome jūsų paramos transformatorinės statybai, o visa kita pasidarysime patys, – kalbėjo „Gonas“ vadovas.

Savivaldybės paramos prašantis V.Kriščiūnas prasitarė, kad nepriklausomai nuo to, koks bus priimtas sprendimas, 1000 eurų skirs Tauragės kalėdinės eglės įžiebimo šventei.

Anot jo, nuo 2019 iki kitų metų vidurio bendrovė „Gonas“ investuos ne mažiau kaip milijoną eurų į technologinę įrangą ir pastatus, sukurs nemažai darbo vietų.

–  2019 metų pradžioje dirbo apie 20 žmonių, o dabar jau– 50. Šiandien įdarbinsime 12 žmonių, – lapkričio 27 dieną tarybos posėdyje išklojo V.Kriščiūnas.

UAB „Gonas“ pagal sutartį su savivaldybe įsipareigojo nuo sprendimo priėmimo dienos, ne vėliau kaip iki 2020 metų birželio 1 d., sukurti papildomai 15 naujų darbo vietų ir jas išlaikyti tris metus.

Verslininkas pageidavo, kad savivaldybė neprašytų jų pateikti konfidencialią įmonės informaciją apie sutartis. Sutartys esą sudaromos su užsienio įmonėmis, o ir akcininkai esą iš užsienio. Be to, duomenų apsaugą reglamentuoja įstatymai.

Pastabų dėl sutarties sąlygų, prieš tarybai priimant sprendimą, turėjo sutartį gerai išanalizavęs Vaclovas Karbauskis. Į jo pasiūlymus priimant sprendimą buvo atsižvelgta.

Sprendimas šiai įmonei kompensuoti už AB ,,Energijos skirstymo operatorius“ elektros galios padidinimą priimtas 24 balsais už. Nebalsavo tik tarybos narys Viktoras Kovšovas. Šis politikas stebėjosi, kad tokie galingi investuotojai randa landą ir prašo savivaldybės paramos. Esą smulkusis verslas, įkūręs darbo vietas, remiamas, palyginti, menkiau.

Lapkričio 28-os dienos rekvizitai.lt duomenimis, UAB „Gonas“ dirba 54 darbuotojai.  Spalio mėnesį vidutinis atlyginimas, neatskaičius mokesčių, buvo 1 469,86 Eur.

Žymos:
Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą