fbpx

Už darbą per karantiną – beveik 200 tūkst. Eur

Dalintis:

Tauragėje didelio koronaviruso protrūkio bent iki šiol išvengti pavyko, bet Valstybinė ligonių kasa rajono medikams visus keturis mėnesius mokėjo priedus už sudėtingas darbo sąlygas. Tauragės ligoninėje ir Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centre dirbantiems medikams atseikėta 187 600 eurų.

Valstybinė ligonių kasa informavo, kad gydymo įstaigų darbuotojams, dirbantiems su ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergančiais pacientais, ir sveikatos priežiūros specialistams, vykdantiems prevenciją užkrečiamųjų ligų židiniuose, išmokėtos 60 ar net 100 procentų didesnės mėnesinės algos. Įstatymiškai padidinti atlyginimai buvo numatyti mokėti iki karantino galiojimo mėnesio pabaigos. Karantinas šalyje buvo atšauktas birželio 16 dieną.

Daugiausiai papildomų lėšų Tauragėje skirta Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) medicinos darbuotojams. Būtent Tauragės PSPC priklauso karščiavimo klinika, kurioje dirbantys medicinos darbuotojai galėjo turėti tiesioginį kontaktą su užsikrėtusiaisiais koronavirusu.

Priedai PSPC medikams

Tauragės PSPC vadovas Donatas Petrošius informavo, kad jo vadovaujamame sveikatos priežiūros centre didesnius atlyginimus keturis mėnesius gavo 40 darbuotojų.

Donatas Petrošius. TK archyvo nuotrauka

– 60, o kai kuriems ir 100 procentų didesnės mėnesinės algos buvo išmokamos ne tik medicinos darbuotojams, bet ir vairuotojams, kurie dirbo apsunkintomis sąlygomis, – sakė medicinos įstaigos vadovas.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, kovą Tauragės PSPC dirbantiems specialistams išmokėta 24 000 eurų, balandį – 39 400, gegužę – 45 600, o birželį – 26 200 eurų. Jei priedai būtų mokami visiems vienodi, tai birželį PSPC dirbantys medicinos darbuotojai statistiškai būtų gavę papildomus 655 eurus, gegužę – po 1140 papildomų eurų, už darbą balandį – 985, o prasidėjus karantinui kovą medikų sąskaitos vidutiniškai pasipildė 600 eurų.

Tauragės ligoninė gavo mažiau

Tauragės ligoninėje apsunkintomis sąlygomis dirbo 49 medikai. Pasak ligoninės direktoriaus pavaduotojo medicinai Dano Masiulionio, aktyvus gydymas ligoninėje nebuvo taikomas nė vienam COVID-19 užsikrėtusiam pacientui.

Danas Masiulionis. TK archyvo nuotrauka

– Pacientai, nustačius COVID-19 diagnozę, buvo perkeliami į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Papildomos išmokos darbuotojų skatinimui buvo skiriamos potencialiai visiems: budintiems ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje, konsultuojantiems medikams, medicinos darbuotojams, kasdien dirbantiems Konsultacijų poliklinikoje. Būtent jiems gali tekti diagnozuoti ir pradėti gydyti sergančius pacientus, – sakė ligoninės atstovas.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, Tauragės ligoninei kovą pervesta 12 100 eurų. Jei proporcingai juos dalintume 49 medikams, išeitų po 246,94 euro kiekvienam. Balandį medikus pasiekė 17 500 eurų papildoma Valstybinės ligonių kasos išmoka. Dalinant po lygiai – 357,14 Eur. Gegužę – 17 000 eurų, arba 346,93 Eur kiekvienam.

Už darbą birželį per 16 karantino dienų Tauragės ligoninei pervesta 5,8 tūkstančio eurų – vidutiniškai 118 eurų kiekvienam darbuotojui. Kam paskirstyti priedus, sprendžia įstaigos administracija. Ne paslaptis, kad Tauragėje dalis tų pačių medikų dirba ir Pirminės sveikatos priežiūros centre, ir ligoninėje, todėl kai kuriems priedai prie atlyginimų buvo dvigubi.

Skaičiai įspūdingi

Valstybinė ligonių kasa informuoja, kad pinigai už birželį – galutinis mokėjimas pagal Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisą. Už darbą karantino metu COVID-19 gydžiusiems medikams visoje Lietuvoje iš viso skirta 24,5 mln. eurų.

TK archyvo nuotrauka

Šiais metais Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė vidutinius medikų darbo užmokesčius visoje Lietuvoje. Kaip paaiškėjo, Tauragėje dirbantys medikai uždirba gerokai daugiau už didžiųjų miestų specialistus. Tauragės ligoninės internetinėje svetainėje skelbiamoje 2020 metų II ketvirčio vidutinio mėnesinio nustatytojo darbo užmokesčio statistikoje – įspūdingi skaičiai. Pavyzdžiui, medicinos registratorius uždirba mažiau už kiemsargį. Registratoriui mokamas 586,46 Eur atlygis, o kiemsargiui – 619 Eur. Maisto išdavėjas oficialiai uždirba tik 27 eurais mažiau už medicinos psichologą, o ligoninės direktorius – 473 eurais daugiau už gydantį skyriaus vedėją. Direktoriaus atlyginimas – 5122,49 Eur, skyriaus vedėjo – 4648,88 Eur.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą