Tauragė – pasienio kraštas ir Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Tauragės, kaip pasienio miesto, svarbą ne kartą yra prabrėžęs. 514-ojo Tauragės gimtadienio išvakarėse su „Tauragės kurjerio“ redakcija susisiekęs buvęs ilgametis Tauragės rajono vyriausiasis architektas Vincentas Paulauskas atskleidė norįs savo kraštui grąžinti skolą – įprasminti pasienį toje vietoje, kur jis kadaise ir buvo, prie pat Lauksargių. Architekto idėja sudomino paveldosaugininkus. Ar sudomins valdininkus?
„Pamenu, paminklas, žymėjęs ribą tarp Prūsijos ir Lietuvos, stovėjo čia prie kelio. 1980 ar 1982 metais platino kelio važiuojamąją dalį. Tauragės kelininkai klojo asfaltą“, – „Tauragės kurjeriui“ rodydamas, kur kadaise stovėjo Lietuvos–Prūsijos sieną žymėjęs paminklas ir kur jis dingo, pasakojo V.Paulauskas.
Ar žinote, kurioje tiksliai vietoje buvo senoji 500 metų Lietuvą nuo mažosios Lietuvos skyrusi siena? Skaitykite antradienio numeryje.
Antradienį jūsų laukia ir daugiau pačių aktualiausių pastarųjų dienų naujienų: kaip jaučiasi kovo 22-ąją į mokyklas grįžę pradinukai ir jų mokytojai; pandemijos naujienos: kodėl nesitestuoja prie darbo stoję paslaugų ir prekybos darbuotojai ir kaip vyksta skiepijimo nuo koronaviruso procesas Tauragėje, atnaujinus vakcinaciją „AstraZeneca“ vakcina; sunerimę keliautojai – kur dėtis, jei užsienyje susirgai COVID-19 ir Lietuva tavęs neįsileidžia; ar tikrai Tauragės rajone galėjo būti privatizuotas ežeras; naujienos iš teismo salės: ar sės už grotų žmogų pražudęs didžiuliu greičiu lėkęs užsienietis, kodėl galimo šunų dauginimo Meldiklaukiuose byla grąžinama nagrinėti iš naujo; kas įsilaužė į tarybos nario Kęstučio Balašaičio paskyrą feisbuke; o nepailstantis gyvūnų globėjas Sigitas Klymantas papasakos apie ypatingą naujagimį – kas gimė, sužinosite atsivertę „Tauragės kurjerį“.
Įdomaus skaitymo ir darbingos savaitės su „Tauragės kurjeriu“!