Kas ką apspjovė?

Dalintis:

Visi savivaldybės administracijos darbuotojai dabar vaikščios apspjaudyti – beveik taip trečiadienį konstatavo Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, pareikšdamas, kad tie tarybos nariai, kurie nebalsavo už jo 2020 metais nuveiktų darbų ataskaitą, apspjovė visą savivaldybės administracijos aparatą ir seniūnus. O ataskaita iš tikrųjų buvo graži – darbų, pasak M.Petraičio, nuveikta tiek daug ir tokių didelių, kad Tauragė rinkėjams turėtų atrodyti rojus. Ir nė žodžio apie pandemiją.

Kas šiuo atveju ką apspjovė – opozicija savivaldybės administraciją ar visus tuos, kurie kasdien tiesiogiai kaunasi pirmosiose COVID-19 pandemijos suvaldymo gretose, pats Modestas Petraitis, pusę metų gausiantis solidžią 40 proc. savo atlyginimo dydžio išmoką už jį užgriuvusius papildomus darbus, nuspręs rinkėjai – priedų negausiantys mokytojai, gydytojai, kirpėjai, darbų per karantiną netekę žmonės ir tie, kam algos buvo nurėžtos. Dar tebeverdant politikų ginčams, pačiame trečiadienio posėdžio įkarštyje, šių eilučių autorei skambina tauragiškis Jonas ir prašo darbščiajam savivaldybės administracijos direktoriui M.Petraičiui perduoti viešą klausimą. Prenumeratoriaus prašymas laikraščio redaktorei – įsakymas. Taigi vykdau.

– Viešai paklauskite savivaldybės administracijos direktoriaus, tikiuosi, kad jis viešai ir atsakys, – ar atėjęs į darbą jis velkasi tokį patį apsauginį kostiumą, kokius dabar vilki gydytojai, ir ar darbo pabaigoje jo nugara būna šlapia nuo prakaito? Jei ne, tai siūlau tą priedą, kurį jam paskyrė taryba, atiduoti medikams, – paprašė žmogus.

Vyriškio klausimą supratau kaip retorinį, atsakymo nereikalaujantį. Juolab, kad nuotoliniame trečiadienio posėdyje darbštusis Modestas vilkėjo tikrai ne kokį nekvėpuojantį kombinezoną, o puikią vyrišką eilutę. Tačiau pasiūlymas geras.

Turbūt ne atsitiktinai prieš pat klausimą apie priemokos M.Petraičiui skyrimą buvo įrašytas savivaldybės administracijos direktoriaus ir mero pernai nuveiktų darbų tvirtinimas. Posėdį transliuojant internetu, matyt, tikėtasi, kad sprendimą dėl išmokos direktoriui tas nuveiktų darbų išvardijimas tarsi pateisins, o užbėgdamas kritikams už akių meras Dovydas Kaminskas opozicijai įgėlė, kad Tauragės savivaldybės taryboje yra ir tokių tarybos narių, kurie bando užlipti ant galvos, ir jis negalįs ramiai klausytis, kai puolamas M.Petraitis.

Mero advokatavimas opozicijos neįtikino, o valdantiesiems jis buvo nereikalingas – šie jau buvo apsisprendę, kaip balsuos. Tarybos narys Raimondas Matemaitis pareiškė manantis, kad M.Petraičio atlyginimas yra per mažas, todėl jis nusipelno priemokos (tas per mažas – 3234 Eur iki mokesčių).

– Šitą darbą dirbančiam žmogui reikia ir kaip reikiant atsilyginti, – patikino konservatorius.

Nepartinis Sigitas Kancevyčius dar pabandė apeliuoti į sąžinę, kad pandemijos akivaizdoje iš jos prasigyventi yra nepadoru.

Socdemas Viktoras Kovšovas dar kartą priminė mokytojus – jiems taryba pinigų nerado, o Vaclovas Karbauskis tokį sprendimą pavadino išsišokimu.

– Jei būtų kalba apie kokius 15 procentų ir tik kokiems dviem–trims mėnesiams, klausimų gal ir nekiltų. O čia didžiausias galimas priedas. Administracijos direktorius pats turėtų pasakyti – aš priedo neimsiu, bet to nėra, – sakė V.Karbauskis.

Darius Stankus pacitavo bibliją – opozicija kito akyje krislą pamato, savojoje rąsto neįžvelgdama. Liberalo nuomone, M.Petraičio atlyginimas yra „ganėtinai žemas“. O S.Mičiulis suskaičiavo, kad pernai iš sutaupytų lėšų Tauragė pasistatė baseiną, todėl lašelis M.Petraičiui tikrai priklauso.

Nuskambėjo ir daugiau biblinių posakių – kad tai puota maro metu.

Šis maras tikriausiai dar tęsis. Gal net ne mėnesį ir ne du. Kuo ilgiau jis truks, tuo kai kam atneš daugiau naudos. Nepavydėkim. 14 prieš 7 – sprendimas priimtas.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą