fbpx

„Tauragės kurjeris“ bendradarbiaus su tiriamosios žurnalistikos centru „Siena“

Dalintis:

„Tauragės kurjeris“ dar labiau stiprina savo jėgas – nuo šiol bendradarbiaus su tiriamosios žurnalistikos centru „Siena“. Šio centro steigėjas Šarūnas Černiauskas bei žurnalistė Miglė Krancevičiūtė šią savaitę lankėsi Tauragėje ir kartu su „Tauragės kurjeriu“ leidosi į pirmąjį bendrą žurnalistinį tyrimą.

Pasak Šarūno Černiausko, „Siena“ – tai idėja, kuri brendo šešerius metus. Idėja kurti žurnalistiką, kuri keičia pasaulį ir daro tai visiškai nepriklausomai. „Sienos“ tikslai – ne tik kurti žurnalistinius tyrimus, bet ir prisidėti prie žurnalistikos plėtros bei kokybės gerinimo visoje Lietuvoje. Todėl centras siekia užmegzti kuo daugiau ryšių regionuose – bendrauti ir bendradarbiauti su regionų žurnalistais. Tiriamosios žurnalistikos centras siekia atskleisti korupciją, nepotizmą, piktnaudžiavimą, žmogaus teisių pažeidimus ir kitus reiškinius, dėl kurių nukenčia tiek pavieniai žmonės, tiek ištisos valstybės.
Tiriamosios žurnalistikos centras taip pat siekia tapti ta vieta, kur gali augti nauji talentai. Centras sudarys galimybes tobulėti jauniems žmonėms, kurie savo ateitį sieja su žurnalistiniais tyrimais. Kasmet priimant po vieną ar du jaunus talentus, bus siekiama išauginti naują kartą žurnalistų, kurie savo darbu keis Lietuvą ir pasaulį.

Š.Černiauskas yra tarptautinių tiriamosios žurnalistikos organizacijų Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) ir International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ) narys. Dalyvavo tokiuose rezonansiniuose tyrimuose, kaip Panama Papers, Russian Laundromat ir kt. 2017 m. su tarptautine žurnalistų komanda nominuotas prestižiniam European Press Prize apdovanojimui. Šarūnas taip pat buvo Pulitzerio premiją laimėjusios Panama Papers komandos narys. Žurnalistinį darbą dirba jau 16 metų. Dirbo „Vilniaus dienoje“, Delfi, 15min.lt, kur įkūrė Tyrimų skyrių. Š.Černiausko žurnalistinė specializacija – mokesčių vengimas, pinigų plovimas ir kitos rezonansinės problemos.

Miglė Krancevičiūtė nuo 2016 m. Vilniaus universitete studijuoja žurnalistiką. 2017–2018 m. dalyvavo ir sėkmingai baigė tarptautinio tiriamosios žurnalistikos centro Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) Rygoje organizuotus intensyvius tiriamosios žurnalistikos mokymus „Journalism for future challenges“, 2019 m. vasarą – tarptautinius BAKALA foundation organizuotus mokymus „Journey“, skirtus jaunajai žurnalistų kartai ugdyti.

Antradienį į Tauragę atvykę Š.Černiauskas ir M.Krancevičiūtė sukirto rankomis su „Tauragės kurjerio“ redakcija – bendradarbiausime, ieškosime, tirsime, viešinsime. Pirmieji bendro darbo rezultatai jau šiandien: atliktas bendras daug laiko ir nelengvo darbo pareikalavęs tyrimas. Visi tiriamosios žurnalistikos tyrimų centro „Siena“ darbai publikuojami portale Delfi. Juos perpublikuoti teisę turi ir kiti didieji šalies portalai, pagal atliktus tyrimus rengti laidas teisė suteikta televizijoms.

– Jau senokai svarstėme užmegzti ryšius su regionų žiniasklaida, nes regionams reikia daugiau tos aštriadantės žurnalistikos. Lietuvoje turime tą problemą, kai vieni ar kiti veikėjai ar organizacijos įsišakniję savivaldybėse, o centrinė valdžia ir centrinė žiniasklaida nelabai žiūri ir mato tolimesnius Lietuvos kampelius. Tuomet susidaro sąlygos savivalei, nes nėra kas pasipriešina ir parodo – mes matom, ką jūs darot. Be to, regionų žurnalistai puikiai pažįsta vietos valdžią, turi savo šaltinių ir kontaktų, o tai labai vertinga tiriamajai žurnalistikai, – sako Š.Černiauskas.

Stiprinti bendradarbiavimą su regionų žurnalistais bus vienas pagrindinių tiriamosios žurnalistikos centro prioritetų. Pasak Š.Černiausko, ne tik dėl to, kad siekiama padėti nedidelių miestų ir rajonų žurnalistams, bet ir „sužiūrėti“ vietinius karaliukus bei ištempti į dienos šviesą tai, kas vyksta.

M.Krancevičiūtė kilusi iš Druskininkų – miesto, kuris taip pat susiduria su situacija, kai vietos valdžia leidžia savo laikraštį, finansuojamą biudžeto lėšomis. Jame, žinoma, – tik pagyros valdžiai, atskiriems politikams ir jokios kritikos. Tačiau Miglė tiki, kad padėtis gali keistis į gerąją pusę, tam tereikia abipusių pastangų iš vietos ir sostinės žurnalistų.

– Vienas mūsų tikslų ir yra pagalba bei bendradarbiavimas su regionų žiniasklaida, kad žurnalistai mažesniuose miestuose nesijaustų palikti ar prastesni ir turėtų tokias pačias žinias bei įrankius, kokius turime mes, o tai leistų efektyviau kovoti su korupcija ir kitais reiškiniais, dėl kurių kenčia tiek valstybė, tiek eiliniai jos piliečiai, – sakė „Sienos“ žurnalistė M.Krancevičiūtė.

Antradienį rankomis dėl bendrų tiriamosios žurnalistikos projektų sukirto žurnalistė Miglė Krancevičiūtė, „Tauragės kurjerio“ direktorius Renaldas Malychas, redaktorė Ramunė Ramanauskienė ir „Sienos“ įkūrėjas Šarūnas Černiauskas.

Dalintis:

About Author

Ramunė Ramanauskienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Palikite komentarą