10 litrų bakelio prototipo gamyba – vyšnia ant torto?

Dalintis:

Prototipo gamybos etapas, nors iš pirmos pažiūros atrodytų lengviausia projekto dalis, ji ypač svarbi ir būtina. Suderinus galutinį pakuotės dizainą su technologiniais sprendimais, priėmus galutinį sprendimą, kaip ir kokia turėtų būti 10 litrų skystų trąšų pakuotė – paskutinis egzaminas sukurtam rezultatui ir kartu materializuota bendra vizija – prototipo kūrimas.

Gamyba – tai ne tik techninis pakuotės įgyvendinimas, tai kūryba

Pagaminti aukštos kokybės prototipą buvo pasitelkta kvalifikuotų specialistų komanda, dirbanti su modernia įranga, leidžiančia darbus atlikti greitai ir, svarbiausia, kokybiškai.

Gaminio prototipas – tai pirmasis gaminio egzempliorius. Jis itin svarbus, nes tai materializuotas kūnas to, kas iki tol buvo vystoma schemose ir brėžiniuose. Prototipas, priešingai nei maketas, atskleidžia ne tik gaminio išorinę formą, dydį, bet ir funkcijas, kurios susijusios gaminio mechanizmu. Trumpai tariant, prototipas yra būtinas elementas ir pirmoji stadija prieš pradedant masinę produkto gamybą.

Kuo tai naudinga? Prototipo gamybos dėka, sužinoma apie naujo gaminio patikimumą, funkcionalumą, gamybos procesą, gaminio savikainą ir maksimaliai išvengiama ateityje galimai pasirodysiančių klaidų, galėjusių likti projektavimo etape.

Galutinis pakuotės vaizdas nuo pradinio labai skyrėsi. Pradžioje buvo labai daug kūrybinių elementų, kurie yra sunkiai įgyvendinami technologiškai, todėl teko koreguoti, bet tuo pačiu ir išlaikyti tokį patį pakuotės principą – jos išskirtinumą. Šiame etape itin stengiamės, kad išskirtinumas, unikalumas, kurį kūrėme, būtų pritaikytas prie gamybos technologijos. Galime pasidžiaugti, kad svarbiausi pakuotės elementai niekur nedingo, o atliktos korekcijos – tai praktiškumo užtikrinimas. Pagamintas prototipas tik pateisino šių korekcijų ir sprendinių argumentus bei lūkesčius rezultatui.

Lengvas, tai nereiškia paprastas

IKAR produktai keliauja ne tik į ūkius Lietuvoje, bet į įvairius pasaulio regionus, todėl prototipas buvo ypač svarbus pakuotės atitikimo transportavimo lūkesčiams testui. Labai svarbu, kad pakuotė transportavimo metu, ypač, dideliais atstumais, išlaikytų stabilumą, patikimumą ir ją būtų galima gabenti įvairiu transportu, tiek automobiliais, tiek konteineriais, tiek jūriniu transportu.

Didelis dėmesys, skirtas galutinio vartotojo svarbiausiems poreikiams atliepti (ne tik išskirtinė ir unikali išvaizdi, bet patogus naudoti produktas) – buvo taip pat testuotas su prototipo pagalba: patogumas paimti, nešti, pilti, naudoti saugiai ir kokybiškai.

Nors projekto kontekstu prototipo pagaminimas atrodytų yra lengviausia dalis, tai yra sudėtingas gaminys, reikalaujantis ypatingo dėmesio gamybos procese, kokybės kontrolėje, kad tara būtų saugi, patikima ir galėtų ilgai ir kokybiškai tarnauti mūsų klientams. Šią dalį būtų drąsiai galima pavadinti – vienu atsakingiausių momentų. Juk po šio testo modelio prototipas jau vystomas link galutinės gamybinės partijos.

Užs. Nr. 221

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą