fbpx

3 klaidos, daromos besirenkant dedikuotą serverį

Dalintis:

Nors dedikuotas serveris pasižymi daugybe pranašumų, ne visi geba jį išnaudoti maksimaliai. Pasitaiko atvejų, kai paslauga tiesiog netenkina, nes paprasčiausiai į ją pasigilinta nepakankamai. Taigi neapdairiai pasielgiama vien renkantis serverį ar duomenų centrą, kuriame jis bus talpinamas. Kokios klaidos šiame etape pasitaiko ir ko derėtų nepraleisti? Pristatome 3 dažniausiai pasitaikančias klaidas, dėl kurių neretai pralošiama tiek finansiškai, tiek laiko atžvilgiu.

Klaida Nr. 1: aplaidus poreikių įvertinimas

Viliojantis kainos pasiūlymas neretai būna lemiamu paslaugos pasirinkimo kriterijumi. Įvertinus, kiek kainuotų fizinio serverio išlaikymas savose patalpose, dedikuoto serverio nuoma išties atrodo atsiperkantis dalykas. Visgi vertinti pirmiau reikėtų ne kainą, o konkrečius, išmatuojamus projekto poreikius. Nežinant, kiek ir kokių resursų jums reikės, galima netinkamai pasirinkti įrangą, kuri, kaip paaiškės, visai neatitiks poreikių. Nors fizinio serverio nuomos paslauga dažniausiai nėra tokia lanksti kaip „cloud“ (kai galite laisvai didinti ar mažinti resursų kiekį), tačiau ji vis tiek turi pranašumą prieš įrangos įsigijimą, nes galite gan nesudėtingai pakeisti serverio modelį.

Tam, kad dedikuotas serveris pateisintų visus lūkesčius, apgalvoti reikia ir papildomų priedų, techninės pagalbos poreikį. Lankstūs paslaugų teikėjai gali pasiūlyti ir jų ekspertų prižiūrimus, ir visiškai savarankiškai valdomus serverius. Be to, čia pat galima išspręsti trūkstamo maršrutizatoriaus, VPN, komutatorių ar kitos įrangos problemą.

Klaida Nr. 2: neapgalvotas saugumas

Kaip nesinori palikti automobilio neapšviestame akligatvyje, taip nesinori ir tiesiog įtartinos vietos serveriui – nesvarbu, ar pats serveris nuosavas, ar nuomojamas. Viena yra duomenų nutekėjimas dėl neapdairiai pasielgusio komandos nario, visai kita – kenkėjiškas srautas ar net fizinės grėsmės, tokios kaip gaisras, stipri liūtis, smarki vėtra. Atrodytų, paprastai el. parduotuvei tai ne tokia jau didelė rizika. Vis dėlto net neįprasčiausios grėsmės gali sustabdyti veiklą, o tai reiškia nuostolius.

Dėl šios priežasties pasirinkti paslaugos teikėją reikia itin atidžiai. Jei norite būti nuolat pasiekiami, ieškokite šiuolaikiško duomenų centro. Jame serveriai apsaugoti ne tik nuo DDoS atakų, bet ir išorinių grėsmių, tokių kaip stichijos, gaisras ar tiesiog įsilaužėliai. Be to, čia gali būti teikiama ir kita pravarti paslauga: atsarginių duomenų kopijų kūrimas ir saugojimas. Pasirūpinus tokiais saugikliais, jums teliks saugoti savo virtualią prieigą prie serveryje laikomų duomenų.

Klaida Nr. 3: per menkas gilinimasis į sąlygas

Sutarčių skaitymas ir analizavimas panašiai vertinami visose verslo srityse: tai sudėtinga, atima daug laiko todėl, kol neiškilo keblumų, nėra taip jau būtina. Tačiau nesklandumams visgi iškilus apima apmaudas – pasirodo, paslaugos teikėjas sutartyje yra apsidraudęs nuo vienokios ar kitokios atsakomybės.

Sprendimas – ne tik atidus sąlygų skaitymas, aptarimas, bet ir įsitikinimas, kad tame dokumente nėra paslėpta papildomų niuansų. Kuo aiškiau viską pateikia paslaugos teikėjas, tuo geriau – juk tokiu atveju pasirinksite patikimą, jūsų paslapčia apgauti nemėginantį verslo partnerį. Įmonių, kuriose dirba žmogiškos būtybės, tikrai yra. Tokia komanda bus pasiruošusi ne tik išsamiai aptarti sąlygas, paaiškinti sutarties niuansus, bet ir tiesiog padėti pasikeitus aplinkybėms – susidūrus su problemomis, išaugus ar sumažėjus resursų poreikiui, nusprendus perduoti serverio priežiūrą specialistams ir panašiai.

Dedikuotų serverių nuoma gali puikiai atitikti sprendimų laisvės, ypatingo saugumo ir nepertraukiamo pasiekiamumo reikalaujančių projektų poreikius. Tereikia pasirinkti tinkamą įrangą, profesionalią jos priežiūrą ir visapusiu saugumu besirūpinantį duomenų centrą. Tuomet teliks įvertinti sutarties niuansus, o pasirašius ją – sėkmingai vystyti savo veiklą ir laiku atlikti būtinus pakeitimus, kad paslaugos atitiktų besikeičiančius poreikius.

Užs. Nr. 144

Dalintis:

About Author

Palikite komentarą