4 dažniausios dantų netekimo pasekmės

Dalintis:

Danties netekimas dažniausiai laikomas tik estetine problema. Todėl tokiais atvejais ne visuomet skubama apsilankyti odontologo kabinete. Visgi už viso to gali slypėti kur kas rimtesni tiek fizinės, tiek psichologinės sveikatos sutrikimai. Kokias pasekmes dažniausiai sukelia dantų netekimas ir kodėl į šią problemą reikėtų pažvelgti atsakingai?

1. Kitų dantų judėjimas

Dantys yra paslankūs, todėl atsiradus laisvam tarpui jie gali pradėti judėti ir pakeisti savo vietą. Pasislinkusius dantis tampa sunkiau išvalyti, padidėja ėduonies ir kitų ligų rizika. Tad netekus vieno ar keleto dantų, svarbu neatidėlioti vizito pas odontologą. Įvertinęs individualią situaciją, specialistas gali paskirti efektyvų tokios problemos sprendimo būdą.

2. Veido pokyčiai

Netekus vos keleto dantų gali atsirasti veido, skruostikaulių ir žandikaulių pokyčių. Ilgainiui jie lemia raukšlių formavimąsi, dėl kurių žmogus atrodo senesnis. Žandikaulio kontūrai yra linkę trauktis, todėl netekus daugiau dantų gali susiraukšlėti lūpos. Laiku nesprendžiant tokios problemos, veido pokyčiai gali būti negrįžtami, nes būtent dantys ir dantenos suteikia jam natūralią formą.

3. Kalbos sutrikimai

Abejoti, jog danties netekimas yra ne vien tik estetinė problema, tikrai neverta. Tokie pakitimai burnoje gali lemti netgi kalbos sutrikimus: tampa sunkiau ištarti tam tikrus žodžius, kalbant nevalingai spjaudomasi, girdisi švilpčiojimas. Be to, apsunkinamas ir valgymo procesas.

Siekiant ir vėl džiaugtis visavertišku gyvenimu, patariama nedelsti ir kreiptis į specialistus. Įvertinę individualią būklę, jie parekomenduos veiksmingiausią gydymo būdą. Bene dažniausiai tokiais atvejais naudojami įvairūs dantų protezai, leidžiantys atkurti estetišką ir funkcionalią šypseną.

4. Žandikaulio kaulo nykimas

Dar viena pasekmė, kurią gali sukelti dantų netekimas, yra žandikaulio kaulo nykimas. Šis procesas intensyviausiai vyksta būtent pirmaisiais metais, todėl jokiu būdu nevertėtų delsti. Kuo anksčiau imamasi gydymo, tuo geriau pavyksta išvengti skaudžių padarinių.

Kramtymo ir kandimo metu dantys stimuliuoja žandikaulio kaulą. Tai jam padeda išlaikyti savo tankį ir formą. Vietoje, kurioje netenkama danties, nevyksta kaulo stimuliacija, todėl jis pradeda irti. Ilgainiui šis procesas gali plisti ir persiduoti kitiems dantims.

Dantų netekimas gali sukelti išties rimtų pasekmių, todėl į tai tikrai nereikėtų numoti ranka. Laiku pradėtas gydymas – efektyviausias tokios problemos sprendimo būdas. Kreipkitės į patyrusius savo srities specialistus ir pasirūpinkite nepriekaištinga savo burnos būkle. Nesivaržykite ir drąsiai nusišypsokite – tegul jūsų nevargina joks diskomfortas.

Užs. Nr. 177

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą