4 mitai apie kenkėjiškas programas

Dalintis:

Tikriausiai daugelis internetu besinaudojančių žmonių yra bent jau girdėję apie kenkėjiškas programas, tokias kaip virusai, šnipinėjimo ar išpirkos reikalaujančios programos. Deja, tačiau daug kam ir patiems tekę susidurti su tokia grėsme. Nors šiandien galima rasti pakankamai daug informacijos apie kenkėjiškas programas, jas vis dar supa nemažai mitų. Didžiausius iš jų pasistengsime paneigti šiame straipsnyje.

1. Pasenusi operacinė sistema yra pakankamai saugi

Dažnai manoma, kad programinės įrangos naujiniai reikalingi tik tobulesnių funkcijų įdiegimui ir operacinės sistemos (OS) išvaizdos pagerinimui. Tačiau dažniausiai tai nėra patys svarbiausi dalykai. Pasenusi programinė įranga turi įvairių saugumo trūkumų, todėl kenkėjiškos programos ją gali lengviau pažeisti. Operacinės sistemos naujinimai padeda pataisyti galimas jos klaidas ir saugumo spragas. Todėl siekiant apsaugoti tiek savo įrenginį, tiek duomenis, reikėtų įsitikinti, kad naudojama naujausia OS versija.

2. Prastas svetainės veikimas išduoda kenkėjišką programą

Kenkėjiškos programos gali paveikti ne tik kompiuterius, bet ir svetaines, tokiu būdu sukeldamos įvairius jų trikdžius. Nors dažnai manoma, kad prastas svetainės veikimas perspėja apie kenkėjišką programą, tai nebūtinai tiesa. Tokią problemą gali sukelti ir daugelis kitų priežasčių, pavyzdžiui, neoptimizuoti failai, didelis HTTP užklausų skaičius, pasenusi turinio valdymo sistema (TVS) ar tinkamų resursų nesuteikiantis hostingas. Norite jį pakeisti? Tuomet spauskite čia ir užsisakykite neribotą duomenų srautą suteikiantį hostingo planą – suteikite savo svetainei vietą patikimame, galingame bei sparčiame serveryje.

3. Visada akivaizdu, kad įrenginys užkrėstas

Tiesa, kad kai kurias į įrenginį patekusias kenkėjiškas programas nesunku pastebėti. Geras pavyzdys šiuo atveju galėtų būti išpirkos reikalaujančios programos, kuriomis siekiama gauti finansinę išmoką už užšifruotų duomenų grąžinimą. Tačiau kitos kenkėjiškos programos nėra taip lengvai pastebimos ir atpažįstamos. Pavyzdžiui, „Rootkit“ virusai yra skirti įsilaužimo į sistemą fakto paslėpimui ir tam tikrų veiksmų atlikimui. Vienas iš jų tikslų yra stebėti veiklą kompiuterio fone, naudojant tokius mechanizmus kaip klavišų registratoriai. Tokio tipo virusus sunku aptikti ir pašalinti.

4. Kenkėjiškos programos pavojingos tik „Windows“ naudotojams

Ilgą laiką „Windows“ operacinė sistema buvo dominuojanti rinkoje. Todėl natūralu, kad užpuolikai savo dėmesį sutelkė būtent į ją. Tačiau tuomet, kai „Apple“ įsitvirtino tiek privačiame, tiek viešajame sektoriuje, jos operacinė sistema „iOS“ taip pat tapo programišių taikiniu. Todėl nepriklausomai nuo naudojamos OS, kiekvienas turėtų pasirūpinti patikima antivirusine programa.

Ir tai tik keletas pagrindinių mitų, sklandančių apie kenkėjiškas programas. Pasirūpinkite patikima apsauga nuo jų ir išvenkite skaudžių nuostolių. Turite interneto svetainę, o gal dar tik planuojate ją kurti? Tuomet nepamirškite pasirūpinti ir jos saugumu. Užsisakykite tam skirtą įrankį iš daugybės verslo ir privačių klientų pasitikėjimą pelniusios hostingo įmonės. Be to, ten pat galite pasinaudoti ir kitomis susijusiomis paslaugomis.

Užs. Nr. 4

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą