5 svarbiausi sporto įrangos pasirinkimo kriterijai

Dalintis:

Dabar, kai vis daugiau laiko praleidžiame namuose, juose dirbame, ilsimės, labai svarbu yra nepamiršti  palaikyti ir savo fizinį aktyvumą. Nors kartais tai gali būti ne pati lengviausia užduotis, bet parinkus tinkamą rėžimą ir įsigijus reikiamą inventorių bus paprasčiau. Tam puikiai tiks įvairi sporto įranga, todėl pristatome, kokie treniruokliai internetu yra populiariausi, bei duodame patarimų, kaip išsirinkti sau tinkamus.

Asmeniniai poreikiai

Pasitenkinimą suteiks tik poreikius atitinkantys treniruokliai internetu. Galbūt ruošiatės maratonui, ar kitokioms varžyboms, o gal tiesiog norite jaustis geriau kasdien. Galbūt siekiate pereiti nuo treniruočių sporto salėje į treniruotes namuose. Poreikiai visiškai priklauso nuo jūsų norų ir lūkesčių. Todėl rekomenduojame juos atidžiai apmąstyti ir susidėlioti, tai padės renkantis tinkamiausią sporto įrangą.

Pomėgiai ir tikslai

Treniruotės bus smagesnės ir malonesnės jei užsiimsite būtent ta veikla, kuri mielesnė širdžiai. Nereikėtų savęs versti atlikti pratimus ar sporto programas, kurios nepatinka, yra per sunkios ir panašiai. Tai gali tik nutolinti norimus rezultatus.

Be to, siekiant efektyvių treniruočių ir norint tikslingai pasirinkti sporto inventorių, reikėtų išsikelti aiškius, tačiau realistiškus tikslus. Svarbiausia yra suvokti, kad kai kurie dalykai trunka ilgiau, nes kūnas prie jų taip greit neprisitaiko. Jei praeityje esate atsisakę ar metę tam tikras sporto programas, šiame žingsnyje galite pasvarstyti, kodėl taip nutikdavo. Galbūt pastebėsite tam tikrą nuolat besikartojančią nesėkmingų treniruočių seką. Taip galėsite pradėti šviežiai ir užtikrintai, o svarbiausiai pasiekti norimų ilgalaikių rezultatų.

Biudžetas

Tai svarbus punktas, kuris gali lemti tam tikrus pasirinkimus. Visuomet reikia atsižvelgti ar sporto įranga, kurią norite įsigyti, atitinka jūsų biudžeto lūkesčius. Visgi, kartais geriau investuoti į vieną, ypač naudingą treniruoklį, nei keletą, kurių naudos nebus pilnai išnaudotos. Be to, geriau įsigyti tikrai kokybišką inventorių, nei pigesnį, tačiau ne tokį naudingą. Taip užtikrinsite treniruočių efektyvumą.

Tinkamos sąlygos

Prieš įsigyjant sporto įrangą reikia įvertinti, ar bus suteiktos visos reikalingos sąlygos jų naudojimui. Pavyzdžiui, perkant bėgimo takelį įsitikinkite, kad patalpoje bus pakankamai vietos jį saugiai naudoti.

Saugumas

Nesvarbu, ar esate sporto senbuvis, ar visiškas naujokas, į saugumą sportuojant negalima numoti ranka. Visos sporto įrangos rūšys reikalauja tam tikrų saugumo priemonių, kurios užtikrins, kad sportuojant nebus patiriamos skaudžios traumos ir kiti sužeidimai. Pavyzdžiui, įsigiję dviratį treniruoklį įsitikinkite, kad jo dalys pilnai reguliuojamos. Specialistai dalinasi keletu patarimų, kaip sureguliuoti tokio tipo treniruoklį tinkamai:

sėdynės aukštis. Tai priklauso nuo ūgio ir kojų ilgio. Išmatuoti, kokiame aukštyje turėtų būti sėdynė, itin paprasta: tereikia atsistoti prie dviračio treniruoklio. Tokioje padėtyje jo sėdynė turėtų būti ties klubikaulio išsikišimu. Šiame aukštyje ji bus patogiausia naudotojui, atsižvelgiant į ūgį.

Sėdynės padėtis. Reguliuojant sėdynės padėtį, svarbu įvertinti lankstumą, važiavimo būdą ir, vėlgi, ūgį. Teisingai parinkus šios dalies padėtį, naudotojo kelis turėtų būti šiek tiek toliau nei pėdos centras. Be to, reikėtų atminti, kad atsilošiant per daug sukuriama papildoma apkrova keliams ir juosmeniui, todėl treniruotės gali tapti mažiau efektyvios.

Vairas. Mėgstantiems intensyvesnes treniruotes rekomenduojama rinktis žemesnę vairo padėtį, vairas turi būti šiek tiek aukščiau nei sėdynė. Jei mėgstate patogesnes ir ne tokias intensyvias treniruotes, vairą reguliuokite taip, kad sėdint būtų patogu, o svoris, perkeliamas ant vairo, nebūtų per didelis. Atminkite, kad treniruojantis alkūnės turi būti šiek tiek sulenktos.

Pedalai. Svarbu žinoti, kad kulnas turi išlikti tame pačiame aukštyje, kaip priekinė pėdos dalis. Šitaip išvengsite žalingos kulkšnių ir kelių apkrovos.

Sureguliavus šias dalis tinkamai, sportuojama ne tik efektyviau, patogiau, bet ir saugiau. Prisiminkite, kad jei nesate tikri dėl saugumo priemonių, nedvejokite ir pasitarkite su pardavimo konsultantais, jie pateiks profesionalią nuomonę, pasiūlys efektyvių saugos priemonių ir duos naudingų patarimų.

Kaip pasirinkti kokybišką įrangą?

Taipogi, renkantis labai svarbu atsižvelgti ir į įrangos kokybę. Pasirinkti tinkamai padės sporto inventoriaus pardavėjas, jo komanda, todėl skirkite pakankamai laiko jo paieškoms. Laiko investicija puikiai atsipirks, kai technika bus kokybiška ir ilgaamžė. Be to, tinkamas pardavėjas savo asortimente turės žinomų gamintojų prekes, pagamintas naudojantis ir remiantis naujausiomis sporto technologijomis.

Visuomet iškilus klausimams dėl įrangos kokybės nebijokite klausti ir konsultuotis su pardavėjo komanda, arba savarankiškai ieškokite informacijos internete. Tai pirkinys, kuris gali žymiai pagerinti gyvenimo kokybę, savijautą ir fizinį pasirengimą, todėl jo pasirinkimui reikėtų skirti pakankamą dėmesį.

Įvertinus pateiktus kriterijus sporto įrangą pasirinkti bus žymiai lengviau. Tinkamai parinkta ji gali tapti raktu į geresnę savijautą, dailesnes kūno linijas ir didesnį pasitikėjimą savimi.

Užs. Nr. 179

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą