fbpx

6 žingsniai, padėsiantys užkirsti kelią bankrotui

Dalintis:

Vos prasidėjusi pasaulinė pandemija sukaustė didžiąją dalį verslų užverdama jų duris. Išsigelbėjimu tapo tik elektroninė prekyba, tačiau ne visi verslai turi galimybę prekiauti ar paslaugas teikti internetu, tad daliai jų teko užsidaryti ne tik karantino laikotarpiui. Gerai apgalvotas verslo planas ir keletas sumanių ėjimų gali padėti užkirsti kelią bankrotui.

Mažiau yra daugiau – metams pakanka vieno konkretaus tikslo

Vienas svarbiausių verslo plano punktų – metų tikslas. Gali pasirodyti, kad vystant verslą derėtų sukurti kuo daugiau tikslų ir turėti plačių užmojų. Anaiptol – dėmesio išsklaidymas darbą paverčia neproduktyviu ir nemotyvuotu. Būtent todėl derėtų išsikelti vieną didesnį metinį tikslą, kurį pasiekti turite realių galimybių. Galbūt investuosite į internetinę savo verslo plėtrą, sieksite sėkmės socialiniuose tinkluose ar tobulinsite savo klientų aptarnavimo įgūdžius. Žinoma, metinį tikslą galite padalinti į tam tikras pakopas, kurias pasieksite lengviau. Toks priartėjimas prie metinio tikslo įkvėps daugiau motyvacijos ir idėjų. Tiesa, itin pravartu turėti ir metinį veiksmų planą bei kiekvieną mėnesį apžvelgti progresą. Taip galėsite įvertinti, kiek kitų smulkesnių tikslų galėsite pasiekti, ir numatysite, kokio dydžio biudžetą jiems bus galima skirti.

Gerai apgalvotas produktų ir paslaugų planas

Pradėdami naują verslą ar atnaujindami jau stabilią veiklą galite susidurti su produktų ir paslaugų pasiūlos gausa. Norėdami išvengti neplanuotų didelių išlaidų gerai apgalvokite, kurie procesai jūsų verslui yra būtini, o kurie – antriniai. Pravartu kiekvieną mėnesį, o esant galimybei – ir dažniau, apžvelgti versle naudojamų technologijų įvairovę. Pirmiausia išskirkite produktus ir paslaugas, kurios teikia daugiausia naudos. Į tokias inovacijas investuoti ne tik verta, bet ir būtina. Skatindami naudingas sritis auginsite ir verslą bei išplėsite jo galimybes. Žinoma, ne mažiau svarbu apžvelgti jūsų veikloje dar nenaudojamų produktų ir paslaugų galimybes. Pavyzdžiui, jei matote, kad gaunate daug užklausų, galbūt vertėtų nusamdyti žmogų ar pasikliauti kitos įmonės paslaugomis, kurios padėtų administruoti įmonės elektroninį paštą. Nepamirškite atsižvelgti ir į nenaudojamus, nenaudingus ar net trukdančius veiksnius. Atsisakykite nepatogių technologijų versle ir išvenkite papildomų išlaidų už jų nuomą, panaudą ar išlaikymą.

Business people writing on sticky notes for colleagues thinking strategy business plan or over problem in coworking office, Diverse Brainstorm Business Meeting Concept

Atraskite savo srities ekspertus

Ne tik naujam, bet ir stipriam jau daugelį metų veikiančiam verslui labai svarbu turėti gerų mentorių. Jie ne tik pasidalins naudingais patarimais, bet ir padės išvengti nemalonių situacijų versle. Tiesa, juos rasti gali pasirodyti nelengva užduotis, tačiau įdėti pastangų tikrai verta, jei sėkmingi rezultatai yra jūsų prioritetas. Pasitelkite socialinius tinklus, dalyvaukite savo verslo srities seminaruose, mokymuose ir susitikimuose, kuriuose galėtumėte susitikti tikrų profesionalų. Po pranešimų, dalyvavimų renginiuose galite asmeniškai prisistatyti mentoriui LinkedIn, Twitter ar kitoje platformoje. Tiesa, nepamirškite paminėti, ko tikitės iš tokio bendravimo. Jei sutaps jūsų ir pasirinkto mentoriaus lūkesčiai, partnerystė atneš naudos abiem pusėms.

Apgalvokite visus galimus finansavimo šaltinius

Vystant verslą derėtų gerai apgalvoti ir visus galimus finansavimo šaltinius. Kasmet derėtų kruopščiai peržiūrėti biudžetą ir atitinkamai jį paskirstyti įmonės reikmėms. Tiesa, visų galimų iššūkių apžvelgti tikrai nepavyks, todėl derėtų sukurti planą ir nenumatytiems scenarijams. Į planą įtraukite šaltinius, iš kurių galėtumėte skolintis ištikus verslo krizei ar dideliems praradimams. Įvertinkite, kiek ir kokio turite turto, kurį galėtumėte įkeisti ar net parduoti. Netikėtai prireikus finansinės paramos itin patogu yra pildyti paraišką kreditui internetu ir gauti jūsų verslui palankiausią sprendimą. Atminkite – verslo plane numatę galimų finansinių krizių sprendimo būdus situacijas valdysite gerokai paprasčiau ir išvengsite skubotų sprendimų.

Nepersistenkite vertindami konkurentų ėjimus

Turbūt daugeliui žinomas faktas, kad tiek nauji, tiek patyrę verslininkai yra linkę vertinti konkurentų veiklą. Sveika konkurencija gali motyvuoti verslą, auginti jo produktyvumą, tačiau kiekvieno konkurento žingsnio sekimas tik nualins verslą ir atitolins nuo užsibrėžtų tikslų. Verčiau susitelkti į savo verslą ir kurti jo išskirtinumą. Unikalūs produktai, geras kokybės ir kainos santykis, gerai apgalvota rinkodaros strategija iškels jūsų produkciją, o konkurencija išliks sveika ir teisinga.

Apsišarvuokite kantrybe ir išmokite valdyti stresines situacijas

Verslo kūrimas, jo plėtra ir sėkmingas vedimas į priekį pareikalauja ne tik finansinių išlaidų. Ilgos darbo valandos, biudžeto planavimas, tikslų apsibrėžimas ir kitos veiklos gali sukelti nemažą emocinį nuovargį. Būtent todėl labai svarbu pasirūpinti visaverte mityba ir kokybiško poilsio laiku. Daugėjant darbų, auga ir kasdienė įtampa, todėl vertėtų atrasti jums tinkamiausią atsipalaidavimo būdą. Galite išbandyti pasivaikščiojimus gryname ore, jogą, meditaciją ar skaitymą. Nepersistenkite ir nukreipdami savo energiją į veiklas, kurioms neturite pakankamai įgūdžių ar laiko. Verčiau nusamdykite patyrusius specialistus, kurie padės pasiekti norimų rezultatų greičiau ir paprasčiau. Taip sutaupysite daug laiko, išvengsite streso ir nervinės įtampos.

Užs. Nr. 25

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą