fbpx

Aplikuokite FLEX mainų programai dabar!

Dalintis:

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia Jungtinių Amerikos Valstijų vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę gabiems ir talentingiems moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2022-2023 mokslo metais.

FLEX programą 1992 m. sukūrė Jungtinių Amerikos Valstijų Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į Jungtines Amerikos Valstijas, kad jie galėtų sužinoti daugiau apie JAV bei supažindinti amerikiečius su savo valstybėmis. Lietuvoje programa vyksta nuo 2015 m. Ir jau daugiau nei 100 moksleivių iš visos Lietuvos pasinaudojo galimybe praleisti mokslo metus JAV ir įgijo nepakartojamą patirtį.

Konkurse taip pat kviečiami dalyvauti vidurinių mokyklų moksleiviai turintys negalią. Jiems taikomi išplėsti dalyvavimo reikalavimai, bei organizuojama papildoma pagalba atrankos ir programos metu. Jei norite sužinoti daugiau, prašome susisiekti su mumis flex.lt@americancouncils.org.

Konkursas yra atviras visiems moksleiviams, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečiai; gimę nuo 2004 m. liepos 15 d. iki  2007 m. liepos 15 d.; šiuo metu mokosi 9-oje arba 10-oje klasėje Lietuvoje; moka anglų kalbą; atitinka JAV vizos reikalavimus ir nėra gyvenę JAV teritorijoje daugiau negu tris mėnesius per pastaruosius penkerius metus.

FLEX stipendija suteikia vidaus ir tarptautinę kelionę į abi puses (iš namų į JAV ir atgal); mėnesines išmokas, padedančias mokiniams dalyvauti socialinėje veikloje ir įsigyti būtinus asmeninius daiktus; apgyvendinimą su atrinkta ir patikrinta JAV priimančia šeima vieneriems metams; priėmimą į JAV vidurinę mokyklą; programos veiklą, vykdomą vietinėse JAV bendruomenėse; medicinos draudimą, išskyrus esamus sveikatos būklės sutrikimus ir dantų priežiūrą.

Pirmame atrankos etape gali dalyvauti visi reikalavimus atitinkantys kandidatai. Jis vyksta iki spalio 15 d. 2021 ir susideda iš internetinės paraiškos ir trijų rašinių. Pirmo etapo paraišką reikia pateikti per 10 dienų nuo pildymo pradžios. Po paraiškos pateikimo, atrinkti dalyviai gaus pakvietimą į antrą turą, kurį sudaro trumpas anglų kalbos testas. Reikalavimus atitinkantys kandidatai kviečiami užpildyti paraišką: https://discoverflex.org/apply.

Nepriklausoma komisija įvertins paraiškas ir išrinks pusfinalio dalyvius. Pusfinalio dalyviai turės užpildyti išsamesnę paraišką, laikyti anglų kalbos testą ir rašyti rašinį, dalyvauti pokalbyje su Amerikos Tarptautinio švietimo tarybos darbuotojais. Dalyviai gali pateikti tik vieną internetinę paraišką ir dalyvauti tik viename pokalbyje.

Moksleiviai gali atsisakyti dalyvavimo bet kuriuose atrankos etapuose, bet prisijungti prie konkurso po spalio 15 d. jau bus neįmanoma. Finalistams, kurie bus žinomi kovo ar balandžio mėnesį, taip pat bus duodamas laikas priimti sprendimą, ar jie nori pasinaudoti galimybe ir pasiūlyta stipendija. Dėl to, jei jūs atitinkate reikalavimus, bet dar dvejojate, ar ši programa jums tiks – aplikuokite ir nepraleiskite savo šanso pažinti savęs ir pasaulio!

Kur galima gauti daugiau informacijos?

Internete: http://discoverflex.org

El. Paštu: flex.lt@americancouncils.org

Facebook: www.facebook.com/flexlithuania

Telefonu: +370 677 20 092

Užs. Nr.163

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą