Darbas užsienyje: ką gali pasiūlyti Amsterdamas tiems, kurie į jį atvyksta dirbti ir gyventi?

Dalintis:

Nusprendus išvykti dirbti ir gyventi į užsienį, atsiranda daugybė pasiruošimo darbų. Įveikus nerimastingus darbo paieškos ir įsidarbinimo etapus, ateina laikas pagalvoti apie kitus gyvenimo užsienyje ypatumus. Gali būti, kad neramina mintys apie adaptaciją svetimoje šalyje, prisitaikymą naujame darbo kolektyve, gebėjimą susitvarkyti su darbdavio skiriamomis užduotimis. Tokios abejonės yra tikrai suprantamos – išvykimas svetur ilgam laikui yra išties didelis ir reikšmingas pokytis, tad išgyventi įvairius jausmus yra visiškai natūralu.

Tačiau būtent tuomet verta prisiminti ir tas priežastis, kurios lėmė jūsų apsisprendimą išvykti. Darbas užsienyje atveria daug naujų galimybių – juk tai net tik būdas uždirbti daugiau pinigų, bet ir puiki proga pažinti kitą šalį ir jos kultūrą. O geriausia yra tą padaryti, skiriant savo laisvalaikį šalies ir miesto pažinimui. Žinoma, šalių, kuriose darbdaviai laukia užsieniečių yra daug, tačiau šis straipsnis skirtas tiems, kuriuos domina darbas Olandijoje.

Amsterdamas – tai kultūros ir istorijos kupinas miestas

Pagal 2022 metais Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos ir Migracijos departamento pateiktus duomenis, Olandijoje, dar kitaip vadinamoje Nyderlandais, gyvena beveik 9 tūkstančiai lietuvių. Ir nors duomenų, kiek jų yra skirtinguose miestuose, nėra, tačiau, galima numanyti, kad nemažai iš jų gyvena ir dirba šalies sostinėje Amsterdame.

Šiame mieste, kuriame yra virš 880 tūkstančių gyventojų, gyvenimas verda tiek dieną, tiek naktį. Šalyje veikia daugybė įdomių muziejų, o tarp jų ir žymusis didžiausias olandų dailininko Van Gogo muziejus, kuriame yra eksponuojama virš 200 jo paveikslų. Mieste kiekvieną vakarą vyksta įvairiausi koncertai, tad pabaigus darbus galima mėgautis muzika, skambančia koncertų salėse ar jaukiuose baruose ir klubuose. Dažnai tam net nereikės išleisti pinigų.

Amsterdamas yra neabejotinai tinkamas ir romantiškiems pasivaikščiojimams ar paplaukiojimams miestą išraizgiusiais kanalais. Būtent dėl pastarųjų jis gali pasigirti dar vienu įspūdingu faktu – šiame sąlyginai nedideliame mieste yra virš 1200 tiltų, o seniausias iš jų buvo pastatytas dar 1648 metais!

Dviračiai – tai kasdienė transporto priemonė, kurią galima išsinuomoti ant kiekvieno kampo

Beje, susiradus darbą šiame mieste, vertėtų atgaivinti savo važinėjimo dviračiais įgūdžius. Amsterdame yra virš 800 tūkstančių dviračių, o miestas gali pasigirti patogiomis dviračių trasomis. Mieste veikia daug dviračių dalinimosi ir nuomos punktų, kuriuose už dviratį dienai reikės sumokėti apie 10 eurų, bet įmanoma rasti ir vos tik už 3 eurus. Taigi, dviračiu čia galima ne tik patyrinėti žavų istorinį ir itin spalvingą miestą bei jo apylinkes, bet ir kasdien vykti į darbą. Ne viena bendrovė savo darbuotojams suteikia visas sąlygas, leidžiančias atvykus į darbą dviračiu tinkamai pasiruošti produktyviai darbo dienai.

Na, o jeigu dviračiais važiuoti nenorite, tai nepergyvenkite, nes mieste veikia puiki ir patogi viešojo transporto sistema. Gyventojai ir miesto svečiai čia į reikiamą vietą gali greitai nuvykti tramvajais, metro, autobusais, traukiniais ir net keltais.

Darbuotojų iš užsienio šalių Olandijoje laukia ne tik šalies sostinė

Žinoma, ieškant darbo Olandijoje, nebūtina apsistoti vien tik ties darbo pasiūlymais Amsterdame. Šalyje yra ir kitų miestų, kuriuose galima rasti nemažai darbuotojų ieškančių įmonių. Tai ir modernusis Roterdamas, garsėjantis įspūdingais dangoraižiais, ir viduramžius menantis jaukusis Utrechtas bei šiuolaikiškas Eindhovenas, glaudžiantis technologijų gigantės „Phillips“ centrinę būstinę. Na, o žmonės, vengiantys didelio miesto šurmulio, gali paieškoti darbo tokiuose, vos iki pusės šimto tūkstančių gyventojų turinčiuose miestuose, kaip Deurnas, Udenas, Nijkerkas ar kiti.

Beje, Olandija jau kelis metus iš eilės užima 5 vietą Jungtinių Tautų kasmet pateikiamoje Pasaulio laimės ataskaitoje (angl. World Happiness Report). Taigi, gyventi tarp laimingų žmonių yra išties neblogas pasirinkimas!

Užs. Nr. 18

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą