Darbo vietos saugumas – atsidūrus nepavydėtinose situacijose

Dalintis:

Darbo vietos saugumo srityje žinoti savo teises nelaimingų atsitikimų atveju yra būtina kiekvienam darbuotojui. Nepriklausomai nuo to, dirbama padidintos rizikos darbus (pavyzdžiui, dideliame aukštyje ar su kenksmingomis cheminėmis medžiagomis) ar biure, darbdavys privalo užtikrinti saugias darbo sąlygas. Kas, jei galimai dėl kitų aplaidumo patiriama žala sveikatai? Svarbių teisinių momentų supratimas padeda jaustis tvirčiau ir galbūt išvengti esminių klaidų, kurios gali lemti kompensacijos dydį.

Pirmieji žingsniai po nelaimingo atsitikimo darbo vietoje

Jei jau taip nutiko, kad pakliuvote į nelaimingą atsitikimą ir jo metu patyrėte žalą, nedelsiant praneškite apie įvykį savo darbdaviui arba vadovui. Būtina dokumentuoti nelaimingą atsitikimą. Medicininis įvertinimas svarbus ne tik dėl patvirtinimo, kad sveikatai negresia pavojus ar reikalingo gydymo suteikimo laiku, bet ir dėl galimo kompensacijos ieškinio.

Tinkamas įvykio dokumentavimas užpildant reikalingus dokumentus bei gydytojo išrašuose, sukuria tvirtą pagrindą, jei prireiktų teikti žalos sveikatai ieškinį. Apskritai, jei įtariate, kad nelaimingas atsitikimas yra galimai kito neapdairumo ir aplaidumo padarinys, net jai asmuo tai neigia, svarbu dokumentuoti kiekvieną žingsnį, paprašyti liudininkų aprašyti situaciją ir pan.

Kompensacijos gavimas – proceso sudėtingumas priklauso nuo daugelio aspektų

Po nelaimingo atsitikimo, dėl kurio galimai kalti kiti asmenys, neužtikrinę darbo vietos saugumo, galimas ne vienas kompensacijos gavimo scenarijus. Viena, jeigu kita šalis pripažįsta savo kaltę, kita – jei tai tenka įrodyti teisminiu keliu. Pavyzdžiui, jeigu darbdavio aplaidumas ar kiti veiksmai galimai lėmė sužalojimą, tikėtina, yra tvirtas pagrindas ieškinio pateikimui. Žinoma, kiekviena situacija yra skirtinga ir atvejį verta aptarti su teisininkais.

Nemažai informacijos apie žalos sveikatai ieškinius tiek lietuvių, tiek anglų kalbomis pateikiama čia: advokatai UK.

Bet kokiu atveju, svarbu žinoti, kaip elgtis ir į ką svarbu sutelkti dėmesį įvairiose situacijose. Pavyzdžiui, tai kad kompensacija už patirtą žalą apima ne tik medicinines išlaidas, bet ir prarastas pajamas, reabilitacijos išlaidas, žalą asmeniniam turtui ir t. t. Šis suvokimas padeda rinkti įrodymus. Žinoma, kiekvieną veiksmą ir įrodymą reikia fiksuoti ir saugoti, o to nežinant galima prarasti dalį kompensacijos sumos.

Kiekviena darbovietė įsipareigoja užtikrinti saugią darbo aplinką ir tai, kaip turėtų būti elgiamasi krizinėse situacijose. Darbuotojai turi suvokti tiek savo atsakomybes, tiek teises. O jei jau nutiko taip, kad klausimų nepavydėtinose situacijose daugiau nei atsakymų ir baisu praleisti kažką esminio, verta konsultuotis su srityje patyrusiais teisininkais.

Užs. Nr. 44

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.