Darbuotojų motyvacijos klausimo atidėlioti neverta

Dalintis:

Vis garsiau kalbant apie kovą dėl darbuotojų, norint jų pritraukti dažnai vien prasmingos veiklos ar konkurencingo darbo užmokesčio nepakanka. Darbdaviai neriasi iš kailio ieškodami, kuo sužavėti naujus ar kaip išlaikyti lojalius darbuotojus. Draudimo bendrovės „If“ iniciatyva atliktas visuomenės nuomonės tyrimas atskleidė, kad darbuotojai ypač vertina įmonių siūlomą sveikatos draudimą – jį patrauklia nauda įvardijo net 73 proc. apklaustųjų. Respondentams leidus pasirinkti iš dviejų jiems siūlomų naudų, visais atvejais simpatijas pelnė sveikatos paslaugos, joms pirmenybę teikia dauguma apklaustųjų. Į klausimą, kas svarbiau – sveikatos draudimas ar nemokami vaisiai ir užkandžiai biure, net 89 proc. darbuotojų atsakė, kad nemokamos medicinos paslaugos būtų svarbesnės. Paklausti, ar norėtų nemokamo vizito pas odontologą ar iš dalies kompensuojamų pietų pas darbdavį, 80 proc. darbuotojų atsakė, kad rinktųsi dantų gydymą. Iš pasirinkimo, kas svarbiau – galimybė greitai ir nemokamai apsilankyti pas gydytoją ar darbdavio organizuojami bendri renginiai, 83 proc. pirmenybę teikė pirmajam variantui.

Ignė Varanavičienė, draudimo bendrovės „If“ didžiųjų verslo klientų draudimo ekspertė, sako, kad dar prieš penkerius metus būtų buvę nesunku nupiešti standartinį darbuotojų sveikatos draudimu besidominčios įmonės portretą, o šiandien į jį jau reikėtų įtraukti kone visas įmanomas verslo spalvas.

„Savo žmones draudžia tikrai ne tik informacinių technologijų ar mažmeninės prekybos įmonės, įsikūrusios didžiuosiuose miestuose. Sveikatos draudimas įprastas ir gamybos įmonėse, sutinkamas ne tik didmiesčiuose, bet ir regionuose. Ne tik užsienio kapitalo, bet ir lietuviškose bendrovėse. Apdrausti savo darbuotojus nori įvairiausios įmonės ir kuo toliau, tuo labiau susidomėjimas didėja. Šiandien sveikatos draudimas jau išaugo vien motyvacijos priemonės marškinėlius ir tampa verslo investicija į sveiką, darbingą, kūrybišką darbuotoją“, – tikina ji.

Mažiau dėl ligos praleistų dienų

Kodėl sveikatos draudimo populiarumas nepaliauja augti? Nes jo suteikiama nauda – labai reali ir ją akivaizdžiai jaučia vis daugiau įmonių.

„Sveikatos draudimas yra labai veiksminga motyvavimo priemonė. Nereikia pačiam draustis papildomu draudimu, tave apdraudžia įmonė. Visi žinome, kokias ilgas eiles reikia laukti norint pakliūti pas tam tikros srities gydytojus. Sveikatos draudimas leidžia gauti greitą, kokybišką gydymą, t. y. darbuotojas turi galimybę naudotis mokamomis privačių ar valstybinių sveikatos priežiūros įstaigų paslaugomis“, – sako Arnas Baliutavičius, „AUGA group“ priklausančios kooperatinės bendrovės „Šiaurės ūkiai” pirmininkas.

Įmonė apdraudusi savo darbuotojus jaučia visapusišką naudą. „Pirmiausia tai labai gera papildoma motyvavimo priemonė darbuotojui dar prieš jį įdarbinant – būsimieji darbuotojai džiaugiasi, kad įmonė rūpinsis jo sveikata. Mums, kaip darbdaviams, darbuotojų sveikata yra svarbiausia, jei jie sveiki ir laimingi, mato, kad jais rūpinasi – tada darbuotojai geriau dirba “, – teigia A. Baliutavičius.

Sėkmė slypi detalėse

Sveikatos draudimo paketas – tarsi daugybę skirtingų veidų turinti dėlionė. Galimybės sukomplektuoti įvairias naudas, kurios geriausiai atlieptų bendrovės darbuotojų poreikius, čia ypač didelės. Kartu tai ir nepaprasta užduotis, nes įmonių kolektyvai dažniausiai būna labai įvairialypiai, o tikslas yra suderinti visų narių poreikius.

Draudimo bendrovė „If“ padeda surasti tinkamiausią sveikatos draudimo sprendimą konkrečiai įmonei. „Todėl visada daug kalbamės su klientu, kad sužinotume ne tik poreikius, bet ir tai, kaip jie įsivaizduoja, kokias dažniausiai pasitaikančias sveikatos priežiūros išlaidas turėtume kompensuoti“, – sako I. Varanavičienė.

Daugiau informacijos apie sveikatos draudimą galima rasti  if.lt/verslui

Užs. Nr. 147

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą