Deguonies kokteiliai – universalus būdas susigrąžinti gerą savijautą

Dalintis:

Nors neretai deguonies kokteiliai pristatomi kaip naujovė, išties jie buvo atrasti dar XX a. 7 dešimtmetyje Sovietų Sąjungoje. Tuomet mokslininkai įrodė, jog skrandis, kaip ir plaučiai, geba absorbuoti deguonį – netgi efektyviau. Ši terapija akimirksniu įgijo populiarumą ir tapo plačiai naudojama sveikatos priežiūros įstaigose.

Šiandien galime stebėti deguonies kokteilių „atgimimą“, o šiuolaikinių technologijų pagalba šie gėrimai tapo dar naudingesni ir prieinamesni platesniam ratui žmonių. Šiame straipsnyje kviečiame plačiau susipažinti, kuo ypatingi deguonimi prisotinti gėrimai.

Apie deguonies kokteilio sudėtį

Deguonies kokteilis yra gėrimas, specialios technologijos pagalba praturtintas grynu deguonimi ir vitaminų kompleksu. Kokteilio pagrindu neretai tampa natūralios sultys, vaisių gėrimai, pienas ar žolelių užpilai, kurios ir suteikia gėrimui įvairiausių mikroelementų (vitaminų, mineralų). Gėrime esantis grynas deguonis yra minkštos ir saldžios putos pavidalu. Taigi deguonies kokteilis – ne tik naudingas, bet ir skanus gėrimas.

Taip pat deguonies kokteiliai gali būti praturtinti įvairiomis vaistažolėmis, kurios gėrimui suteikia dar daugiau naudingųjų savybių. Deguonies-vaistažolių arbatų kokteilių galite išbandyti sveikatingumo centre Eglės sanatorija Druskininkai.

Deguonies kokteilių nauda

Deguonies kokteiliai padidina deguonies kiekį organizmo ląstelėse ir audiniuose. Dėl šio poveikio deguonies kokteilių nauda yra išties įvairiapusė.

Pirmiausia, deguonies kokteiliai gali padėti įveikti lėtinį ar padidėjusį nuovargį, nerimą, įtampą bei stresą, pagerinti miego kokybę. Jis naudingas besiskundžiantiems širdies ir kraujagyslių sistemos negalavimais. Taip pat deguonies kokteiliai gerina virškinimo sistemos veiklą, stiprina imunitetą, todėl yra ypač naudingi siekiant išvengti įvairiausių ligų ar palengvinti gijimo eigą.

Be to, deguonies kokteiliai sumažina neigiamą aplinkos poveikį organizmui, sustiprina fizinį pajėgumą ir netgi gali padėti sureguliuoti kūno svorį (verta paminėti, jog deguonies kokteiliai praktiškai neturi kalorijų). Reguliarus deguonies kokteilių vartojimas pagerina ne tik gynybinius organizmo mechanizmus, tačiau ir stimuliuoja detoksikacijos procesus. Dėl šios priežasties jis gali būti itin naudingas rūkantiems, vartojantiems alkoholį, norintiems sulieknėti.

Vartojimo rekomendacijos ir rizikos veiksniai

Deguonies kokteiliams nėra taikomas joks amžiaus apribojimas – juos rekomenduojama vartoti bet kokio amžiaus žmonėms. Šis gėrimas ypač naudingas vaikams nuo trijų metų amžiaus ir paaugliams, žmonėms, gyvenantiems užterštose vietovėse, daug laiko praleidžiantiems uždarose patalpose. Be to, ekspertai rekomenduoja deguonies kokteilius reguliariai vartoti nėščiosioms ir žindymo metu.

Deguonies kokteiliai praktiškai neturi jokių kontraindikacijų ir gali būti vartojami bet kokios sveikatos būklės žmonėms.

Deguonies kokteilio poveikis pasireiškia iškart, vos gėrimui patekus į virškinimo traktą, kur jis yra lengvai absorbuojamas. Tačiau siekiant geriausio rezultato, naudinga reguliariai mėgautis deguonies kokteiliais.

Užs. Nr. 95

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą