Dekoruojame namus užuolaidomis

Dalintis:

Užuolaidos – tai bene dažniausiai kiekvienuose namuose sutinkamas objektas. Jos atsakingos už šviesos srauto reguliavimą ir privatumo palaikymą namuose. Nors kartais ir nepastebimos, jos sukuria kambario ar kitos erdvės toną ir aurą. Svarstant, kaip panaudoti jas kūrybingai, neretam gali kilti šiek tiek neaiškumų ir dvejonių, tad dalinamės keletu naudingų ir įdomių patarimų, kurie padės namuose jaustis itin jaukiai ir patogiai kasdien.

Užuolaidos namų erdvėse

Kuriant kambario pojūtį derėtų nepamiršti, kad naudojant užuolaidas namų erdvėse jos gali atlikti minkšto baldo funkciją. Na, žinoma, ant jų neatsisėsite, tačiau jos gali puikiai „sujungti“ ar „išskirti“ kambario zonas, visai kaip ir minkšti baldai. Dažnai, pasirinkus tam tikrą užuolaidų spalvą, reikėtų vadovautis ja ir renkantis kitus kambario atributus: baldus, kilimus ir panašiai. Tai suteiks vientisumo ir harmonijos gyvenamajai (ar nebūtinai) erdvei.

Siekiantiems lengvo pojūčio namuose derėtų rinktis lengvo audinio, šviesių pastelinių spalvų užuolaidas. Jos praleis šiek tiek šviesos ir leis gaiviam orui patekti į patalpą, taip kurdamos šviesų, gryno oro kupiną interjerą, tuo pačiu apsaugodamos jūsų privatumą nuo smalsių akių.

Norintiems sujungti kambarį į vieną, kurti harmoniją, derėtų atsižvelgti į jau kambaryje esančius audinius ir tekstūras ir pagal tai rinktis naująsias užuolaidas. Tarkime, jei kambaryje dominuoja mėlynos spalvos baldai ir atributai, šios spalvos užuolaidos puikiai sujungs erdvę į vieną ir sukurs vientisumą. Tačiau jei namuose vyrauja neutralios spalvos, rekomenduojame atsižvelgti į kambario aksesuarus, ieškant įkvėpimo. Nepatariama rinktis neutralių spalvų užuolaidų tokiame interjere, nes rizikuojama, kad bus sukurta gana nuobodi ir monotoniška aplinka.

Taip pat nebijokite rinktis užuolaidų su raštais. Tokios užuolaidos gali suteikti kartais taip reikalingo žaismingumo ir išskirtinumo kambariui. Be to, tinkamo pardavėjo kataloge ar parduotuvėje rasite įvairiausių raštų ir spalvų langų uždengimų, kurie tenkins visus norus ir poreikius.

Kūrybingas jų panaudojimas

Užuolaidas namuose galima panaudoti ne tik ant langų. Būdų jas panaudoti – visa galybė. Panaudoti užuolaidas kitose namų erdvėse ar vietose puikiai tinka tada, kai atrandate jas su raštais ar tokios spalvos, kuri galbūt ne visiškai tinka langams dengti. Tad duodame keletą patarimų, kaip galima panaudoti užuolaidas kitose namų erdvėse:

* Ant knygų lentynų. Galima užuolaidas panaudoti kaip kūrybingą durų versiją ar net ant galinės lentynos dalies, taip suteikiant jai minkštumo, prabangos.

* Virš lovos. Visi esame matę paslaptingas ir prabangias lovas su užuolaidomis, dengiančiomis jas. Tokią prabangią ir jaukią miego aplinką galite susikurti labai paprastai ir patys savo namuose, naudodami šiuos puikius įrankius.

* Namų aplinkai „paminkštinti“. Galima panaudoti užuolaidas ir papuošiant sienas. Taip namams suteiksite papildomo jaukumo ir minkštumo pojūtį.

* Erdvių atskyrimas, privatumo sukūrimas. Šis būdas gali būti nuostabi išeitis tiems, kurie gyvena atviro išplanavimo būstuose, tačiau nori sukurti daugiau erdvės ir privatumo.

Užs. Nr. 7

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą