Efektyvios laistymo sistemos: padės taupyti ne tik vandenį, bet ir laiką

Dalintis:

Šiuolaikinės pažangios technologijos padeda išspręsti įvairias augalų priežiūros ir laistymo problemas. Vienas iš šiuo metu ypač populiarių sprendimų jūsų namų žaliajai erdvei ar sodui – efektyvios laistymo sistemos, kurios tausoja vandenį bei suteikia galimybę automatizuoti laistymo procesus pagal pasirinktą grafiką. Jei šiuo metu ieškote tinkamiausio tokios laistymo sistemos varianto, aptarsime pagrindinius jų pranašumus ir tipus, bei patarsime, į ką atkreipti dėmesį renkantis. 

Kokius privalumus siūlo laistymo sistemos?

Nuotrauka iš Senukai.lt

Sezono metu reguliarus laistymas yra vienas svarbiausių sodo darbų, nuo kurio tiesiogiai priklauso augalų mikroklimatas, jų būklė ir derlius. Visgi šis darbas dažnai tampa dideliu iššūkiu: atima nemažai laiko, įpareigoja prisitaikyti prie augalams reikalingo režimo bei eikvoja nemažai vandens. Kaip šias problemas sprendžia ir kokius pranašumus suteikia laistymo sistemos?

Laistymo automatizavimas

Jei jūsų sode stovi šiltnamis arba žaliuoja didelio ploto veja, turėtumėte įvertinti ne tik galimybę sutaupyti vandens, bet ir papildomas naudas, kurias siūlo įvairios automatinių laistymo sistemų funkcijos.

Kartu su laistymo sistema naudojant specialius įrenginius, tokius kaip laikmačiai arba automatiniai valdikliai, galima papildomai nustatyti laistymo laiką, dažnį ir intensyvumą. Tai suteikia galimybę užtikrinti reguliarų augalų laistymą, taip pat taupyti jūsų brangų laiką.

Automatizuotas laistymas išgelbės tuos, kurie nori vasarą išvykti atostogauti, tačiau negali palikti savo žaliuojančio sodo, arba norinčius užsiauginti gausų derlių savo kieme, tačiau negalinčius tam skirti daug laiko.

Laistymo optimizavimas

Automatinius valdiklius turinčios laistymo sistemos gali būti jungiamos su jutikliais, matuojančiais dirvožemio drėgmės lygį ir vertinančiais oro sąlygas. Tokios sistemos remiasi matavimų duomenis ir tuomet parenka laistymo grafiką.

Optimalus laistymo režimas užtikrina, kad augalai gautų reikalingą vandens kiekį bei galėtų idealiai prisitaikyti prie konkrečių augalų poreikių ir klimato sąlygų. Tokiu būdu laistant augalus jie gauna pakankamai drėgmės, tačiau galima išvengti perteklinio laistymo, kuris gali pakenkti augalų šaknų sistemai.

Vandens tausojimas

Perteklinis laistymas ne tik kenkia šaknims, bet ir eikvoja vandenį. Automatizuotos laistymo sistemos tiksliai kontroliuoja laistymo poreikius ir įsijungia tik esant poreikiui – tai padeda sutaupyti nemažai vandens.

Ieškantys ekologiškų sprendimų gali išmėginti vandens surinkimo sistemas. Jos gali būti sujungtos su namo lietvamzdžiais. Talpoje sukaupus lietaus vandenį, jį galima panaudoti laistymui su automatinėmis sistemomis. Tai ne tik tausoja aplinką, bet ir sumažina laistymui skirtas išlaidas.

Laistymo sistemos – kokio tipo rinktis?

Automatinės laistymo sistemos gali būti įvairių tipų, priklausomai nuo kompleksiškumo, naudojamų technologijų ir taikymo srities. Prieš apsispręsdami, įvertinkite, kokio dydžio plotą ir ką konkrečiai norėsite laistyti – veją, lysves ar šiltnamius.

Dalinamės populiariausiais automatinių laistymo sistemų tipais, jų ypatumais bei panaudojimo galimybėmis.

Laistymo sistemos su purkštukais

Šias sistemas sudaro pažangūs laistymo purkštuvai ir vamzdeliai, leidžiantys nukreipti vandenį tiesiai į augalų šaknis, taip sumažinant sunaudojamo vandens kiekį. Sistemos su purkštukais vandenį tiekia ten, kur jis yra reikalingas. Toks laistymo būdas yra tinkamas didelio ploto sodams, vejoms ir kitoms vietoms, kuriose reikia greitai palaistyti daug augalų.

Lašelinės laistymo sistemos

Palyginus su purkštukais, lašelinio laistymo sistemų pranašumas – dar mažesnis vandens sunaudojimas. Šias sistemas sudaro specialūs lašintuvai arba lašelinės juostos. Jų pagalba vanduo yra lašinamas prie pat augalų šaknų. Šio tipo sistemos puikiai tiks šiltnamių ir vazoninių augalų laistymui.

Požeminės laistymo sistemos

Nuotrauka iš Senukai.lt

Šios laistymo sistemos yra įrengiamos po žeme, todėl jos projektuojamos kartu su apželdinimu – išvedžiojamos žarnos ir parenkami reikiamo dydžio purkštukai arba lašelinės juostos. Požemines laistymo sistemas galima įrengti dideliuose plotuose, komerciniuose sklypuose, parkuose ir ūkiuose. Jos puikiai tinka laistyti tuos augalus, kuriems netinka lapų drėkinimas.

Dar vienas veiksmingas būdas sumažinti perteklinį vandens eikvojimą ir palaikyti dirvožemio drėgmę – mulčo pilnas sodo karutis. Be abejo, norint padengti žemės plotą aplink augalus prireiks nemažai mulčo, tačiau mulčiavimas padeda sumažinti saulės poveikį dirvožemiui, užtikrinant retesnį laistymą.

Laistymo sistemų laikmačiai ir valdikliai

Būtent laikmačiai ir valdikliai leidžia automatizuoti laistymo sistemų darbą. Laikmačiai suteikia galimybę pasirinkti konkrečią laistymo trukmę, dažnį ir intensyvumą bei nustatyti, kad laistymo sistemos įsijungtų ir išsijungtų automatiškai.

Laistymo sistemų valdikliai yra šiek tiek sudėtingesni ir išmanesni negu laikmačiai. Juos galima susieti su drėgmės bei temperatūros jutikliais ir atitinkamai reguliuoti laistymo grafiką. Automatizuotos laistymo sistemos taip pat labai praverčia, kai reikia išvykti iš namų – galėsite iš anksto nustatyti laistymo grafiką arba jį kontroliuoti mobiliojoje programėlėje.

Senukai.lt – platus laistymo sistemų, šiltnamių ir sodo įrankių pasirinkimas internete

Nuotrauka iš Senukai.lt

Tiek pradedantys, tiek patyrę sodininkai kiekvieną šiltąjį sezoną susiduria su įvairiais iššūkiais, kuriems reikalingi geri planavimo įgūdžiai ir įrankiai. Nesijaudinkite, reikalingos įrangos ir įrankių pirkimui daug laiko švaistyti nereikės.

Laistymo sistemos ir jų priedai, šiltnamiai, įvairiausi sodo įrankiai bei kita su žaliųjų zonų ir augalų priežiūra susijusi įranga – viską, ko gali prireikti, rasite Senukai.lt. Šioje elektroninėje parduotuvėje galite įsigyti visas  reikalingas prekes, nepaisant to, ar ieškote sodo karučio, namelio, kastuvo ar žoliapjovės. Plačiame asortimente – daugybė patikimų gamintojų vardų, tarp kurių „Gardena“, „Fiskars“, „Kärcher“, „Bradas“, „Okko“, „Haushalt“, „Cellfast“, „Kwazar“, „Di Martino“, „Forte Tools“ ir kt.

Užs. Nr. 108

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą