Elektriniai paspirtukai: saugaus naudojimo patarimai

Dalintis:

Elektrinių paspirtukų mada atsirado visai neseniai, todėl ji vis dar kelia nemažai abejonių ir išlygų. Daugelis žmonių nerimauja dėl važiavimo pavojaus ir galimų nelaimingų atsitikimų, o internete galima rasti istorijų apie baisius atsitikimus, susijusius su šiomis transporto priemonėmis. Ar tikrai yra ko bijoti? Šiame straipsnyje pateiksime galimų grėsmių sąrašą ir taisykles, kurios padės apsisaugoti nuo galimų nelaimingų atsitikimų.

Galimi pavojai

  • Važiavimas per greitai

Skirtingai nei automobilis, kuris susidūrimo metu iš visų pusių jus apsaugo tvirtomis sienelėmis, elektrinis paspirtukas niekaip neapsaugo jūsų nuo kritimo. Geriausiu atveju tai bus tik kelios mėlynės, blogiausiu – lūžusi galūnė arba galvos trauma. Dėl šios priežasties važiuodami paspirtuku turėtume naudoti šalmą ir apsaugas, o jei tokios galimybės neturime (arba net ir tada, kai ją turime), pagrindas – apriboti greitį iki protingo.

  • Važiavimas netinkamose vietose

Kaip žinote, ši transporto priemonė įsibėgėja vidutiniškai iki 25 km/h (ar net daugiau) ir, netyčia susidūrusi su pėsčiuoju, gali jam padaryti nemažai žalos. Todėl važiuodami turėtume būti itin atidūs kitiems šaligatviu besinaudojantiems žmonėms ir, jei reikia, sulėtinti greitį ar net nulipti nuo paspirtuko.

  • Netinkamai pasirinktas paspirtukas

Nusprendus įsigyti elektrinį paspirtuką, tai galite padaryti internetu, pavyzdžiui svetainėje: heradas.lt. Tačiau labai svarbu, kad jis būtų pritaikytas naudotojui. Jis turėtų turėti pakankamai plačią platformą, pakankamą keliamąją galią ir reguliuojamą vairą, kurio aukštį galima pritaikyti prie mūsų ūgio. Taip pat svarbus ir transporto priemonės svoris – smulkaus sudėjimo žmogus geriau susitvarkys su 12 kg, o ne 25 kg sveriančiu paspirtuku. Variklio galia taip pat labai svarbi. Jei paspirtukas daugiausia naudojamas mieste, jis neturėtų įsibėgėti daugiau kaip 25-30 km/h. Gerai, kad jis turėtų galimybę apriboti greitį nustatymuose. Tai ypač svarbu, jei jį naudos jaunas naudotojas. Ne veltui vaikams skirti modeliai paprastai nesiekia didesnio nei 16-17 km/val. greičio. Taip pat nepamirškite atkreipti dėmesį į padangas: kuo jos platesnės, tuo geriau susidoroja su kelio nelygumais.

Saugus važiavimas elektriniu paspirtuku – 7 taisyklės

  1. Naudokite šalmą ir apsaugines priemones;
  2. Visada važiuokite saugiu greičiu, atitinkančiu vairavimo sąlygas;
  3. Venkite važiuoti keliais ir perpildytais šaligatviais;
  4. Atkreipkite dėmesį į pėsčiuosius ir kitus eismo dalyvius;
  5. Pasirinkite modelį, atitinkantį jūsų ūgį ir svorį;
  6. Važiuodami mieste naudokite modelį su vidutinės galios varikliu arba greičio ribotuvu;
  7. Statykite paspirtuką tik saugiose vietose, atokiau nuo kelio.

Užs. Nr. 21

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą