fbpx

Elektronikos komponentai, kur ieškoti?

Dalintis:

Šiais laikais beveik visi technologiniai procesai yra automatizuoti. Visų rūšių mašinų, taip pat jų mechanizmų, mazgų valdymas negali būti atliekamas be nuolatinio, tikslaus įvairių fizikinių dydžių matavimo. Tokie rodikliai kaip: slėgis, kampinis ir linijinis ciklo greitis yra labai svarbūs, tačiau dažniausiai naudojama temperatūra. Temperatūros matavimai sudaro apie 50 % visų tokių matavimų.

Verta paminėti, kad šiluminių daviklių veikimo sąlygos ir reikalingas matavimo diapazonas gali labai skirtis, todėl buvo sukurti pirminių temperatūros keitiklių ir jutiklių tipai, kurie skiriasi tikslumu, greičiu ir atsparumu triukšmui. Tačiau, kad ir kokio tipo temperatūros jutiklis būtų, jis veikia pagal transformacijos principą, t.y. matuojamos terpės temperatūrą paverčia į elektrinį dydį. Taip yra dėl to, kad elektros signalas lengviau perduodamas dideliais atstumais nuo jutiklio iki indikatoriaus, lengviau apdorojamas, pasižymi dideliu matavimo tikslumu ir greičiu. Štai kodėl dauguma temperatūros jutiklių yra elektroniniai.

Kur naudojami temperatūros jutikliai?

Temperatūros jutiklius galima rasti beveik kiekviename elektroniniame įrenginyje – nuo ​​paprasčiausių mikroprocesorinių sistemų iki plačių sistemų, valdančių sudėtingus itin svarbius procesus. Šios sistemos atlieka ypač svarbų vaidmenį pramonėje, įskaitant maisto, chemijos, naftos, kasybos ir automobilių pramonėje. Įvairiam pritaikymui reikia naudoti įvairių tipų jutiklius, priklausomai nuo pritaikymo poreikių – variklio temperatūrai stebėti naudojamos kitokios sistemos nei, pavyzdžiui, oro kondicionavimo valdymo sistemoje. Tačiau ne visada lengva patiems pasirinkti tinkamą temperatūros jutiklį, kuris geriausiai atitiktų jūsų poreikius, reikalinga profesionali konsultacija elintosprekyba.lt

Temperatūros jutiklių tipai

Temperatūros jutikliai skirstomi į du tipus. Šį skirstymą sąlygoja jų struktūra ir veikimo principas. Pagrindiniai tipai yra varžos jutiklis, taip pat žinomas kaip pasipriešinimo jutiklis, ir termoporos jutiklis.

  • Varžiniai jutikliai

Keičiantis temperatūrai, keičiasi ir varža. Jo priežastis – atomų branduolių virpesių amplitudės padidėjimas. Dėl to taip pat didėja laisvųjų elektronų ir jonų susidūrimo tikimybė.

  • Termoporiniai jutikliai

Šiuo metu tai labai populiarūs temperatūros jutikliai. Termoporos veikimo principas pagrįstas dviejų tarpusavyje sujungtų puslaidininkių skirtingų savybių panaudojimu, kurie skirtingai reaguoja į aplinkos temperatūros pokyčius. Dėl to jų sąsajoje atsiranda elektrovaros jėga.

Užs. Nr. 36

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą