Gamtą taupantys pakavimo sprendimai, kokie jie?

Dalintis:

Vis dažniau ir daugiau girdime apie gamtos išsaugojimą, aplinkos taršą, daugybė verslų jau senokai perėjo prie gamtą tausojančių gamybos bei pakavimo sprendimų. Vadinamoji žiedinė ekonomika, pagrįsta pakartotiniu produktų panaudojimu, atsisakant iki šiol galiojusio principo „imk-gamink-išmesk“, itin sparčiai plečiasi ir pakuočių gamybos sektoriuje. Todėl senas neperdirbamas pakuotes sparčiai keičia tvarios ekologiškos pakuotės.

Kodėl būtini žiedinės ekonomikos sprendimai?

Vienas iš svarbiausių šios ekonomikos tikslų – atliekų ir gamtos taršos mažinimas. Laikantis aukštų higienos normų ir standartų vis daugiau gaminių yra pakuojama į įvairaus tipo pakuotes. Deja, ne visos šio pakuotės yra perdirbamos, dėl ko kasmet vien Lietuvoje į rinką išleidžiama per 370 tūkst. tonų vienkartinių pakuočių. Kone pusė iš jų susidaro įprastoje gyventojų buityje. Čia plastikinės ir stiklinės pakuotės bendrai sudaro net apie 40 kg vienam asmeniui!

Nepaisant to, kad daug kalbama apie pakuočių rūšiavimą, o žmonių sąmoningumas šiuo klausimu vis labiau auga, tam reikalingi ir gamtą taupantys pakuočių gamybos sprendimai. Kuo daugiau gaminamų pakuočių yra perdirbamos, tuo sklandžiau vyksta rūšiavimas ir tuo sparčiau pasiekiami užsibrėžti tikslai.

Žiedinės ekonomikos taikymas pakuočių gamyboje

Dar visai neseniai didžiulę dalį pakuočių sudarė vienkartiniai neperdirbami indai, stalo įrankiai, puodeliai bei šiaudeliai. Pereinant prie žiedinės ekonomikos principų, jų buvo atsisakyta ir jie pakeisti perdirbamais gaminiais. Perdirbama pakuotė – tai ne tik perdirbamas plastikas ar popierius, tačiau ir vandens pagrindu pagaminti laminavimo klijai. Taipogi tvarus skaitmeninio spausdinimo procesas, pagrįstas sumažintu CO2 kiekiu ir mažesniais energijos kaštais.

Visai nesvarbu, pakuotė yra skirta vienkartiniam ar daugkartiniam naudojimui, ji gali būti perdirbama. Netgi kombinuotos sudėties pakuotės, kaip sulčių ar pieno pakeliai, gali būti taip pat perdirbami. Šiuo metu siekiama, kad pakuočių gamyboje būtų gaminama kuo daugiau stiklinių, perdirbamo plastiko ar PET pakuočių.

Kokios pakuotės gali būti perdirbamos?

Dažnai daugelis nežino, kad kavos, traškučių, ledų pakuotės, įvairios mėsos, žuvies ar daržovių konservų pakuotės taip pat yra perdirbamos. Visos šios pakuotės keliauja į geltonąjį (plastiko) konteinerį.

Užs. Nr. 69

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą