fbpx

Idėjų festivalyje netrūks ir skonių: „Maxima“ kviečia geriau pažinti Lietuvos gamintojus

Dalintis:

Jau ateinantį trečiadienį, rugpjūčio 26-ąją, Tauragės vasaros estradoje vyks žurnalisto Andriaus Tapino organizuojamas idėjų festivalis „Laisvės piknikas“. Šio renginio mecenatas lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ subūrė Lietuvos gamintojus, kurie tauragiškių lauks su nemokamomis lietuviškos produkcijos degustacijomis ir kitomis nuotaikingomis staigmenomis.

Pasak „Laisvės piknikų“ organizatoriaus A. Tapino, jubiliejinis piknikas, kuris vyks jau 5 kartą, pradėtas planuoti dar pernai, kuomet niekas net neįtarė, jog artinasi pasaulinė pandemija. Pasibaigus karantinui, organizuoti nemokamus renginius Lietuvoje, ypač turint labai nedaug laiko, tapo nemenku iššūkiu.

„Puikiai suprantu verslus, kurie šiemet atsiprašė, ir džiaugiuosi, kad jie žadėjo grįžti kitais metais, kai „Laisvės piknikas“ bus didžiausias kada nors buvęs. Tačiau ypatingiausia padėka keliauja „Laisvės piknikų“ mecenatui – jau trečius metus iš eilės mus palaikančiam lietuviškam prekybos tinklui „Maxima“, kad kai buvo tikrai sudėtinga ir visa šita graži, pozityvi idėja šiemet pakibo ant plauko, jie atėjo ir pasakė – remsim, padėsim, dalyvausim“, – teigia A. Tapinas.

Iniciatyva, kuri suvienijo Lietuvos verslą

Šiųmetis „Laisvės piknikas“ kviečia diskutuoti apie pokoroninę Lietuvą ir jos ateitį bei pamokas, kurios padėjo įveikti pirmąjį COVID-19 krizės etapą. Vienas tokių pavyzdžių yra iniciatyva „Išvien dėl Lietuvos“. Karantino įkarštyje, kai ėmė lėtėti šalies ekonomikos augimas, prekybos tinklas „Maxima“ sutelkė didžiuosius Lietuvos gamintojus ir bendromis pastangomis sumažino populiarių lietuviškų produktų reguliarias kainas. Tai paskatino žmones dažniau rinktis Lietuvos gamintojų produkciją, o išaugusi lietuviškos produkcijos paklausa skatino vėl intensyvinti gamybą ir leido Lietuvos gamybos įmonėms išsaugoti darbo vietas.

„Ilgalaikė ir stipri partnerystė su Lietuvos gamintojais lėmė abipusį supratimą, jog ne kas kitas, o mes – lietuviški verslai – turime padėti Lietuvai kuo greičiau atsigauti ir laikytis išvien, norint įveikti COVID-19 krizės sukeltus ekonominius sunkumus“, – prabrėžė prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Į kampaniją „Išvien dėl Lietuvos“ iš viso įsitraukė net 80 šalies gamintojų: nuo mažųjų šeimos ūkių iki didžiųjų Lietuvos maisto ir kitų pramonės šakų įmonių.

Skaičiuojama, kad per daugiau nei 3 mėnesius, kol vyksta kampanija „Išvien dėl Lietuvos“ pirkėjai, palaikydami Lietuvos gamintojus ir rinkdamiesi jų atpigintą produkciją, sutaupė beveik 6 mln. eurų. Didžiąją dalį – net 60 proc. – šios sumos „Maxima“ padengė savo sąskaita.

Lietuvos gamintojai: ačiū, kad mus palaikote

Tauragės vasaros estradoje įsikursiančiame „Maximos“ palapinių miestelyje susiburs dalis kampanijoje „Išvien dėl Lietuvos“ dalyvaujančių Lietuvos gamintojų. Tai – lietuviškas daržoves auginanti ir didžiausią šiltnamių kompleksą Baltijos šalyse turinti „Kietaviškių gausa“, mėsos perdirbimo įmonės „Samsonas“ ir „Klaipėdos mėsinė“, lyderiaujanti kepykla šalyje „Fazer Lietuva“, pagardų gamybos įmonė „Daumantai LT“, džiovintas šaltyje (liofilizuotas) uogas tiekianti „Geld Baltic“, prieskonius gaminanti bendrovė „Saldva“, natūralius ir ekologiškus grūdų produktus gaminantis pasvaliečių šeimos įkurtas „Ustukių malūnas“, didžiausi žvakių gamintojai Lietuvoje – „Geralda“ ir kosmetiką Lietuvoje gaminanti įmonė „Cosmoway“.

„Laikas, kurį šiandien išgyvename yra neįprastas visiems, tačiau norime padėkoti Lietuvos žmonėms, kurie palaiko savo šalies verslą. Tai mums padeda augti ir tobulėti. Šis „Laisvės piknikas“ yra proga susitikti ir nuoširdžiai padėkoti už palaikymą sudėtingu koronaviruso pandemijos laikotarpiu“, – sako „Saldva“ vadovas Valdas Šarūnas.

„Tikime, kad bendrai su „Maxima“ sumažintos kainos mūsų produkcijai leis ir toliau mėgautis mūsų kuriama produkcija. Nuoširdžiai norime padėkoti savo vartotojams, kad pasitiki mūsų produkcija ir leidžia išlikti populiariausiu padažų gamintoju Lietuvoje“, – teigė „Daumantai LT“ produktų plėtros vadovas Domas Grinkevičius

„Klaipėdos mėsinės“ pardavimų vadovas Danielis Chakimovas sako, kad sprendimas atpiginti produkciją ir prisijungti prie „Maximos“ inicijuotos kampanijos „Išvien dėl Lietuvos“ buvo priimtas nedvejojant. „Šiandien norime padėkoti visiems perkantiems tiek mūsų, tiek bet kokią kitą Lietuvos gamintojų produkciją. Džiaugiamės prekybos tinklo „Maxima“ iniciatyva, pilietiškumu ir, žinoma, visad teikiamu prioritetu lietuviškai produkcijai“, – pabrėžė jis.

Kampanijoje „Išvien dėl Lietuvos“ įsitraukė ne tik maisto, bet ir kitų Lietuvos pramonės šakų įmonės. „Žvakių deginimas Vėlinių metu ir kitomis progomis yra mūsų krašto žmonių kultūros ir tradicijų dalis, kurias išlaikėme net sovietmečiu ir nuolatos puoselėjame. Norime kiek įmanoma platesniam pirkėjų ratui papasakoti, kad mums rūpi mus supanti aplinka, kad turime išskirtinių  produktų, kurie pagaminti naudojant žalią elektros energiją, iš biologinės kilmės žaliavų,  tinkami perdirbimui bei industriniam kompostavimui ir turintys tarptautinius sertifikatus, – pažymėjo didžiausios žvakių gamintojos Lietuvoje bendrovės „Geralda“ direktorius Gintautas Igaris.

„Tik vieningi mes galime būti stiprūs. Mes susivienijome ir parodėme, kad galime puikiai tvarkytis su COVID-19 krize bei įveikti ekonominius sunkumus. Jaučiame Lietuvos žmonių palaikymą ir už tai norime jiems padėkoti“, – pabrėžė vienos didžiausių šalies mėsos perdirbimo įmonės „Samsonas“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Andrius Lepinaitis.

Kitokie metai – kitoks „Laisvės piknikas“

Šiais metais dėl koronaviruso pandemijos „Laisvės piknikas“ vyks net 4 skirtingose Lietuvos vietose. „Karantinas apribojo daugybę gyvenimo sričių, bet rankų ir laisvo žodžio užrišti nepavyko. Šiais metais „Laisvės piknikas“ bus kitoks nei įprasta, vyks dėvint apsaugines kaukes ir laikantis visų saugumo reikalavimų, tačiau neabejotinai su tokia pat gera atmosfera“, – sako A.Tapinas.

Laikantis Vyriausybės nustatytų reikalavimų, siekiant užtikrinti žmonių saugumą nuo COVID-19 plitimo, „Laisvės piknike“ dalyvių skaičius yra ribojamas. Patekti į „Laisvės pikniko“ teritorija bus galima parodžius pakvietimą, kurį galima nemokamai gauti iš anksto registruojantis.

Užs. Nr. 75

Dalintis:

About Author

Palikite komentarą