Kuprinė mažamečiams vaikams yra ne tik paprastas krepšys knygoms susidėti. Tai yra vaiko asmeninė erdvė, kurioje galima rasti visko: nuo priešpiečių dėžutės, džemperio ir sąsiuvinio iki slaptų raštelių ar net vieno kito kankorėžio. Kadangi vaikas kuprinę nešioja kone kasdien, renkantis ją labai svarbu atsižvelgti į kokybę, patvarumą, dizainą bei ergonomiškumą. O kad būtų lengviau nepasimesti tarp milžiniškos pasiūlos, mokslininkai išskiria 6 taisykles, kuriomis svarbu vadovautis perkant kuprinę savo vaikui.
1. Pasirinkite tinkamą dydį
Per didelė kuprinė – tai didžiausia klaida, kurią daro tėveliai pirkdami savo vaikams kuprines. Kitaip tariant, daugelis tėvų taupymo sumetimais renkasi kuprinę 2-3 metams į priekį, tačiau šia senovine nuostata ekspertai ragina nesivadovauti. Nepirkite vaikui daikto, kuris yra gerokai per didelis – kuprinė jam turi tikti dabar. Juk suaugusiam žmogui nepatiktų nešioti per didelių drabužių ir aksesuarų, tad neverskime mažojo šeimos nario daryti to paties.
Tačiau kaip suprasti, jog kuprinė tikrai yra per didelė? Jeigu kuprinė kabo gerokai žemiau apačios, tai yra aiškus signalas, nurodantis, kad reikėtų paieškoti mažesnės kuprinės. Tiesa, fizinėse parduotuvėse visa tai yra labai lengva patikrinti, tačiau perkant internetu, jums reikės namuose išsimatuoti vaiko nugaros ilgį. Matuokite nuo iškiliausio kaklo slankstelio iki išsikišusių dubens kaulų – taip sužinosite tikslų juosmens ilgį ir galėsite nesudėtingai išrinkti geriausiai vaikui tinkančią kuprinę.
2. Atkreipkite dėmesį į dirželius
Pirkdami kuprinę vaikui, įsitikinkite, kad pečių dirželiai yra paminkštinti ir patogūs. Labai svarbu, jog jie nebūtų pernelyg ploni ir siauri – tokiu atveju jie gali nemaloniai liestis su oda ir pritrinti pūsles ar net žaizdas.
Be to, labai svarbu rinktis specialiai vaikams skirtas kuprines, kadangi jų petnešėlės yra trumpesnės. Tikėtina, kad suaugusiems skirtų kuprinių diržai vaikui bus gerokai per dideli, todėl pirkti tokių gaminių nerekomenduojame.
Tiesa, vaiko nugaros būklei taip pat labai svarbus ir taisyklingas kuprinės dėvėjimas. Skatinkite savo atžalą kuprinę nešioti užsidėjus abi petnešas. Priešingu atveju, gali išsibalansuoti svorio paskirstymo centras, kas turi įtakos įvairioms stuburo problemoms.
Didelis kuprinės privalumas – krūtinkaulio dirželiai, kurie segasi horizontaliai per krūtinę. Tokie diržai padeda paskirstyti svorį tolygiai ir išlaiko pečių diržus stabilius, kas yra itin aktualu ilgesnių pasivaikščiojimų metu.
3. Audinys turėtų būti storas ir patvarus
Realybė tokia, jog vaiko kuprinė dažnu atveju tampa mėtymo bei spardymo objektu – tai įvyksta tikrai ne iš blogos valios, bet iš vaikiško nutrūktgalviškumo.
Vaikų prigimties nepakeisite, tačiau renkantis kuprinę galite užtikrinti, kad ji būtų kuo patvaresnė. Atkreipkite dėmesį, ar audinys yra pakankamai storas. Be to, svarbi ir siūlių kokybė: gerai apžiūrėkite tiek vidines, tiek išorines siūles: jeigu dar nedėvėtos kuprinės siūlės yra prairusios ar matosi audinio atplaišos, tai signalas, kad gaminys nebus kokybiškas.
Sakote, vaikas vis tiek kuprinę išaugs ir ją reikės išmesti? Tikrai ne! Kokybišką ir puikiai išsilaikusią kuprinę galėsite parduoti, paaukoti labdaros organizacijoms ar naudoti kaip pirmosios pagalbos krepšį, kurį kiekvienam privalu turėti namuose.
4. Nuolat stebėkite bendrą kuprinės svorį
Nuo priešpiečių dėžučių iki sunkių knygų – vaikai savo kuprinėse nešasi tikrai daug sunkių daiktų, tačiau labai svarbu kontroliuoti, kad svoris nebūtų didesnis nei rekomenduoja mokslininkai. Vaikai savo mokykliniame krepšyje neturėtų nešti daugiau nei 10-12% savo kūno svorio.
Tačiau kaip išvengti pernelyg sunkios mantos? Visų pirma, nepirkite itin didelės kuprinės – tai gali būti pagunda talpinti be galo daug daiktų. Taip pat apgalvokite, kur dar galite sumažinti kuprinės svorį? Galbūt vaikas į mokyklą gali atsinešti tuščią gertuvę ir vandens prisipildyti jau atvykęs į ugdymo įstaigą?
Naudinga būtų išmokyti vaikus susidėti pačius sunkiausius daiktus kuo arčiau nugaros – ši technika padės išlaikyti pusiausvyrą bėgiojant ir sumažins bendrą pečių įtampą.
5. Skyriai ir kišenės gali itin praversti
Retas vaikas, kuris savo kuprinėje geba palaikyti šimtaprocentinę tvarką. Tačiau kartu su suaugusiųjų pagalba galima bent jau palaipsniui artėti link trokštamo rezultato. Tam ypatingai pasitarnauja atskiri kuprinės skyriai bei įvairios kišenėlės.
Pavyzdžiui, tamprios šoninės kišenės, dažniausiai pagamintos iš lengvo tinklelio, itin pravers norint įsidėti gertuvę arba pirštines. O speciali kilpa padės išvengti nemalonių incidentų, kuomet dingsta raktai. Šviesą atspindinčios detalės – taip pat itin svarbi kuprinės detalė, padedanti vaikui būti matomam tamsiu paros metu.
6. Pirkimo procese itin svarbi vaiko nuomonė
Nepaisant to, jog savo vaikui norite geriausio, kiekvieno skonis ir norai yra skirtingi. Todėl rekomenduojama į pirkimo procesą įtraukti ir savo vaiką. Jums gali atrodyti, jog kuprinė atitinka visas rekomendacijas, yra saugi ir patvari, tačiau vaikui ji gali paprasčiausiai nepatikti. Kadangi kuprinę nešioti reikės vaikui, jo nuomonė pasirinkime turėtų būti pati svarbiausia. Spalva, dizainas, prekinis ženklas – išklausykite vaiko norų ir į smagias kuprinės paieškas leiskitės kartu!
Užs. Nr. 189