fbpx

Ikiteisminis skolų išieškojimas – lengviausias kelias susigrąžinti skolas?

Dalintis:

Susidūrus su skolos išieškojimu svarbiausia apsvarstyti tinkamiausią, ekonomiškiausią ir tuo pačiu efektyviausią skolos išieškojimo būdą. Prieš imantis veiksmų ir pradedant visus procesus būtina ne tik pasiruošti dokumentus, bet ir pasistengti išsiaiškinti skolininko padėtį. Žinant jo nusiteikimą bendradarbiauti, galimą finansinę situaciją ir panašiai, bus galima pasirinkti skolos išieškojimo būdą.

Greičiausias būdas susigrąžinti pinigus yra ikiteisminis skolų išieškojimas. Tai yra procesas, kurio metu skolininkas yra nusiteikęs bendradarbiauti ir sudarius skolos grąžinimo planą įgyvendina savo finansinius įsipareigojimus. Kad skola būtų grąžinta pakanka į skolininką kreiptis su rašytine pretenzija, kurioje nurodoma ne tik susidariusi skola, laikotarpis, bet ir galimos pasekmės, jei įsipareigojimų nebus laikomasi. Tolesnis skolos išieškojimo procesas priklauso nuo žmogaus, į kurį buvo kreiptasi – jeigu susidariusį įsiskolinimą sutinkama grąžinti, nevengiama bendrauti ir ieškoti bendro sprendimo, o kreditorius nėra ignoruojamas, skola būna grąžinama visa arba bent dalimis.

Ikiteisminiu skolų išieškojimu yra siekiama, kad skolininkas geranoriškai padengtų susidariusį įsiskolinimą. Tokiu būdu kreditorius išvengia kreipimosi į teismą, o abi pusės nepatiria nei papildomų finansinių išlaidų, nei perdėtų neigiamų emocijų. Todėl, šis skolos išieškojimas yra bene pigiausias būdas susigrąžinti pinigus, kuris nesukelia papildomų nepatogumų. Kad įvyktų bendradarbiavimas ir įsiskolinimai pradėtų mažėti dažniausiai pakanka rašytinių pretenzijų, geriausiais atvejais skolininką užtenka paraginti paprasčiausiu telefoniniu pokalbiu. Tai dažniausiai veiksminga, kai vėluojama susimokėti įvairius mokesčius, įnešti paskolos įnašą ir panašiai.

Rašytinę pretenziją nesudėtinga parengti, todėl šį dokumentą nesunkiai užpildo ir patys kreditoriai, tam nebūtina samdyti specialistų. Tiesa, tokiu atveju visą įsiskolinimo grąžinimo procesą teks stebėti ir fiksuoti patiems. O tai gali pareikalauti laiko ir pastangų.

Toks skolos išieškojimo būdas yra sklandus ir leidžia išvengti teismo. Esant poreikiui vis dėlto teismo paslaugų gali prireikti. Ypač kai norima įtvirtinti šalių susitarimus, pavyzdžiui, skolos atidėjimą, mokėjimo dalimis terminus bei planą ir panašiai. Šiuos susitarimus galima patvirtinti teisme. Jeigu skolininkas pradėtų ignoruoti susitarimo sąlygas, dingtų ar atsisakytų bendradarbiauti teismo patvirtintas susitarimas būtų priverstinai vykdytinas abiejų pusių pasirašytas dokumentas. Todėl kreditorius turėtų teisę kreiptis į teismą dėl priverstinio sutarties vykdymo užtikrinimo.

Užs. Nr. 6

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą