fbpx

Individualūs juvelyriniai dirbiniai: vis dažniau renkasi vyrai

Dalintis:

Papuošalai ir aksesuarai vyrams tampa vis labiau įprasta: vyriškos apyrankės, kaklo papuošalai, žiedai. Karoliai, rožančiai, grandinėlės ir t. t. Na, o juvelyrai sulaukia vis daugiau prašymų sukurti kažką individualaus, kas suteiktų išskirtinumo, unikalumo kiekvieno stiliui.

Odiniai aksesuarai

Taigi, juvelyriniai dirbiniai pagal užsakymą vis populiarėja. Vyrai pageidauja graviruotų apyrankių, grandinėlių, diržų, žiedų ir kt. Kalbama ne tik apie metalinius aksesuarus, tačiau ir apie odos dirbinius. Štai odiniai diržai ar apyrankės su įvairiais išraižymais tampa kas antro vyriškos lyties atstovo aksesuaru. Tokie dirbiniai madingi jau gerus du metus ir panašu, jog populiarumo pozicijų dar ilgai neužleis niekam kitam.

Pirmiausia odinės apyrankės ir diržai tapo populiarūs Prancūzijoje. Tačiau ištakos siekia net kelis šimtus metų į praeitį. Kadaise, odiniai papuošalai buvo apskritai vieninteliai papuošalai, kuriuos sau galėjo leisti paprasti žmonės. Na, o dabar odinius darbus gali sau leisti beveik kiekvienas. Jų lengva rasti kiekvienoje papuošalų parduotuvėje ar interneto svetainėse.

Mediniai aksesuarai

Ar pastebėjote, kad švenčių ar svarbių susitikimų metu, vyrai vis dažniau pasipuošia išskirtinėmis, medinėmis varlytėmis? Jei kadaise tai buvo visiška mistika, dabar tai – kasdienybė sutinkama ne taip ir retai.

Tas pats galioja ir laikrodžiams. Dabar galima rasti medinių laikrodžio apyrankių ar pačių laikrodžių. Jie suteikia įvaizdžiui klasiškumo, vintažo, nostalgiškumo.

Vyriški žiedai

Vyrai žiedus ant pirštų pradėjo nešioti dar pirmykščiais laikais, kai apie metalų lydymą nieko nežinojo. Pirmieji tokie juvelyriniai dirbiniai buvo gaminami iš medžio arba kaulų. O teisę nešioti juos turėjo tik genties vadai ar kariai.

Vėliau pradėta žiedus gaminti iš aukso, sidabro, žalvario. Jie buvo puošiami brangiaisiais akmenimis, tačiau dar ilgą laiką išliko tik vyrų atributu. Stipriosios lyties atstovai juos nešiojo kaip valdžios, jėgos, socialinio statuso simbolius. Dabar žiedai, dažnu atveju, taip pat simbolizuoja turtus, valdžią, jėgą, tačiau kartais ir mados išmanymą.

2021 metais mados viršūnėje spindėjo žiedai pagaminti iš aukso ir titano. Na, o ateinančiais metais į madą įžengs ir platinos dirbiniai.

Užs. Nr. 139

 

 

Dalintis:

About Author

Palikite komentarą