Ką reikia žinoti renkantis termo rūbus?

Dalintis:

„Nėra blogo oro, yra tik prasta apranga“! Ši skandinaviška patarlė puikiai tiks kaip mūsų straipsnio šūkis. Jau seniai žinoma, kad tinkama apranga yra vienas iš svarbiausių komforto ir patogumo užtikrinimo aspektų užsiimant fizine veikla. Žiemą, kai temperatūra gali būti tikrai žema, o oro sąlygos labai nepalankios, Termo rūbai yra būtini kiekvienoje spintoje.

Visiems žinoma, kad sluoksniuoti drabužiai yra daug patogesni nei viena stora striukė, kuri varžo judesius ir verčia jaustis nepatogiai. Net pati geriausia ir brangiausia striukė nesuteiks tinkamo komforto, jei prie mūsų odos prilips medvilniniai marškinėliai. Visų pirma, mūsų drabužių sluoksniavimas įgalina tinkamą kūno termoreguliaciją ir leidžia prisitaikyti prie staigių temperatūros pokyčių.

Termoaktyvūs rūbai ir termo rūbai

Iš pažiūros panašūs pavadinimai, kai kurie klaidingai vartojami kaip sukeičiami, atlieka visiškai skirtingas funkcijas. Kiekvienas trikotažas turėtų būti parenkamas pagal veiklą. Termoaktyvūs rūbai skirti visiems, kurie nepalankiausiomis oro sąlygomis neatsisako aktyviai leisti laiką. Termoaktyvūs rūbai puikiai tinka kaip pirmasis sluoksnis slidinėjimo, snieglenčių, treko ir kitose vidutinio ir didelio intensyvumo veiklose. Tokios veiklos metu mūsų organizmas išskiria didelius šilumos kiekius, kurie virsta prakaitu. Termo apatiniai leidžia pašalinti drėgmės perteklių, todėl oda išsausėja.

Termo rūbai yra tinkamas pasirinkimas visiems, kuriems yra šalta. Jų pagrindinė užduotis – palaikyti patogią kūno temperatūrą šaltomis dienomis. Termo drabužiai izoliuoja nuo šalčio ir kaupia šilumą arti odos. Jis neturi drėgmę sugeriančių savybių, todėl nerekomenduojamas slidinėti ar čiuožti snieglente. Ją turėtų rinktis žmonės, užsiimantys mažiau intensyvia veikla.

Medžiagų pasirinkimas

Medžiagos, naudojamos termo drabužiams gaminti, yra svarbiausios. Kasdien naudojama medvilnė šiuo atveju netinka, nes ji sugeria vandenį ir gali sukelti organizmo atšalimą. Vėjo poveikis drėgnai ir perkaitusiai odai gali sukelti peršalimą. Todėl visos sintetinės medžiagos turi švino, t.y. poliamido ir poliesterio. Jų struktūra reiškia, kad vanduo greitai nuteka į medžiagos išorę.

Kokybiškuose modeliuose gamintojai naudoja ir natūralų pluoštą, pavyzdžiui, merino avių vilną. Termo trikotažo gamintojai pasirūpino ir antialerginėmis bei antibakterinėmis funkcijomis. Naudojami sidabriniai siūlai sugeria nemalonius kvapus ir veikia baktericidiškai.

Užs. Nr. 74

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.