Ką svarbu žinoti prieš užsakant pavojingų krovinių gabenimo paslaugą?

Dalintis:

Vežant pavojingus krovinius pagal ADR taisykles reikia laikytis griežtų saugos standartų. Tai vienas sudėtingiausių vežimų, kurį organizuoti sudėtinga dėl didelio pavojaus lygio. Toliau šiame straipsnyje aptarsime, ką reikia žinoti prieš užsakant pavojingų krovinių gabenimo paslaugą.

Pavojingų krovinių apibrėžtis

Iš pradžių verta aptarti, kas yra pavojingi kroviniai. Tai tam tikri daiktai arba medžiagos, kurias vežant gali kilti potencialus pavojus žmonių sveikatai, aplinkai ar turtui.

Pavojingų krovinių klasifikavimas ir pavyzdžiai

Priklausomai nuo keliamo pavojaus tipo, pavojingi kroviniai skirstomi į pavojingumo klases. Yra 9 pagrindinės klasės, kurios dar skirstomos į poklasius. Aptarkime kelis iš jų.

  • Sprogstamosios medžiagos

Sprogstamosios medžiagos – tai medžiagų, kurios gali sukelti sprogimą, kategorija. Jai priklauso: sprogdikliai, dinamitas, fejerverkai.

  • Radioaktyviosios medžiagos

Tai tam tikros medžiagos, kurios skleidžia jonizuojančiąją spinduliuotę beta dalelių, alfa dalelių arba elektromagnetinės spinduliuotės pavidalu. Prie jų priskiriamos korozinės medžiagos, pavyzdžiui, sieros rūgštis, įvairios medžiagos, pavyzdžiui, asbestas, kvepalai, anestetikai, magnetinės medžiagos, pavyzdžiui, laboratoriniai elektromagnetai arba branduolinis magnetinis rezonansas.

  • Dujos

Tai medžiagos, kurios normaliomis slėgio ir temperatūros sąlygomis yra dujų pavidalo. Ši klasifikacija grindžiama trimis pagrindinėmis kategorijomis: degiosios dujos (propanas, butanas, acetilenas), nedegiosios ir netoksiškos dujos (azotas, helis, neonas), nuodingos dujos (chloras, amoniakas, fosgenas).

Aspektai, kuriuos svarbu žinoti užsakant pavojingų krovinių pervežimo paslaugą

  • Pavojingų medžiagų klasifikacija ir ženklinimas

Tarptautinės organizacijos nustatė pavojingų medžiagų klases, kurių kiekviena yra su specifiniais ženklinimo reikalavimais. Tai būtina žinoti, norint tinkamai identifikuoti krovinį ir užtikrinti saugumą.

  • Taisyklės ir reglamentai

Tarptautiniai reglamentai, tokie kaip IMDG kodeksas, IATA taisyklės ir ADR sutartis, nustato, kaip pavojingi kroviniai turi būti pakuojami, ženklinami ir transportuojami. Šių reikalavimų laikymasis yra privalomas.

  • Transporto priemonės ir įranga

Reikalingos specialiai pritaikytos transporto priemonės, turinčios atitinkamus techninius reikalavimus ir sertifikatus. Vairuotojas taip pat turėtų būti tinkamai kvalifikuotas atlikti jam paskirtas užduotis.

  • Draudimas ir atsakomybė

Vežėjas turi turėti tinkamą draudimo apsaugą, o sutartyje būtina aiškiai apibrėžti atsakomybę.

  • Avarijų valdymo planai ir dokumentacija

Išsamūs avarijų valdymo planai bei tinkamas dokumentų parengimas yra būtini siekiant užtikrinti saugų bei sklandų krovinio transportavimą.

Užs. Nr. 121

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą