Ką verta žinoti apie vartų pultelių programavimą?

Dalintis:

Tankėjant miestams ir gyventojams bandant apriboti nelauktų žmonių parkavimąsi jų automobilių stovėjimo aikštelėse ir kiemuose, vis daugiau namų bendrijų ir savininkų įsirenginėja automatizuotus vartus ir užtvarus (šlagbaumus). Šie vartai ir užtvarai įprastai būna valdomi dvejais būdais: registruoto telefono numerio skambučiu arba vartų pulteliu. Norint pakelti užtvarą skambučių – viskas paprastą, tereikia surinkti reikalingą telefono numerį, tačiau, ką daryti jeigu kelių asmenų šeimai buvo skirtas tik vienas pultelis arba esamas sugedo?

Vartų pultelių programavimas – kaip ir kur jis atliekamas?

Kuomet vieno pultelio negana, esamas blogai veikia ar bijote, jog prarasite vienintelį pultelį – reikalingas vartų pultelių programavimas. Ši procedūra gali būti atliekama keliais būdais, priklausomai nuo naudojamos automatikos, vartų pultelio tipo ir atminties talpos automatikoje.

Vartų pultelių programavimas gali būti atliekamas šiais būdais:

  • Kopijuojant informaciją iš vieno pultelio į kitą. Tai yra pats paprasčiausias būdas, kuris įprastai užtrunka vos kelias minutes. Tokia procedūra yra įprastai atliekama nuskanavus esamą pultelį, patikrinus jo dažnį ir kodo tipą, ir atkartojant šią informaciją ant naujo pultelio. Tam tikrais atvejais, šį pultelį reikia baigti susieti jau esant prie pačios vartų automatikos.
  • Programuojant naują pultelį tiesiai prie automatikos. Toks būdas yra sudėtingesnis ir gali reikalauti tiesioginės prieigos prie pačios automatikos, fiziškai nuspaudžiant reikiamus mygtukus pagal gamintojo instrukciją ant automatikos. Įprastai, aktyvavus įrašymo režimą automatikoje, galime prinešti naują pultelį prie jos ir nuspaudžiant reikalingą mygtuką jį susieti.

Jeigu jums reikalingas atsarginis pultelis – programuojame vartų pultelius – čia profesionalia įranga galime nemokamai patikrinti jūsų vartų pultelio dažnį ir kodo tipą. Esant pastoviam kodui jį įmanoma momentaliai nukopijuoti, tačiau kuomet kodas yra kintamas, kopijavimas gali užtrukti ilgiau. Vartų pultelių programavimas įprastai trunka vos 2-5 min.

Tais atvejais, kuomet vartų pultelių programavimas reikalingas kintamo kodo pultams, būtina įsivertinti gamintoją ir automatikos tipą. Tam tikrus kintamo kodo pultus galima dubliuoti ganėtinai greitai, tačiau, su tam tikromis automatikomis yra niuansų, kartais, reikalaujančių specifinį gamintoją išmanančio specialisto žinių ir įgūdžių.

Kokie vartų pulteliai dažniausiai naudojami?

Šios srities specialistai pastebi, kad senesnėse ir biudžetinės klasės automatikose, įprastai naudojami vartų pulteliai su pastoviu kodu. Pastovaus kodo pulteliai visada siunčia tokį pat skaitmenų ir/ar raidžių kodą į automatiką. Tokio tipo kodas yra lengviau nulaužiamas ir gali būti lengviau perimtas specialia įranga, kad patektų į teritoriją. Dėl šios priežasties nepastovaus arba plaukiojančio kodo sistemos yra laikomos gerokai saugesnėmis.

Plaukiojančio kodo pulteliai kiekvieną kartą siunčia vis kitokią užkoduotą skaičių eilutę į automatiką. Automatika iššifruoja šią simbolių seką ir, jeigu ji yra tinkama, – suveikia. Dėl šios priežasties tokių pultelių signalą perimti yra sunkiau, tačiau ir jų programavimas gali gerokai pasunkėti.

Lietuvoje dažniausiai galima surasti pastovaus kodo sistemas, dėl ko vartų pulteliai įprastai nesunkiai kopijuojami turint reikiamą įrangą ir pultelius. Tačiau esant kintamam kodui, kaip pvz., dažnai aptinkamame Came, BFT, FAAC, Horman ir panašių gamintojų automatikose, turi būti naudojamas specifinis plaukiojančio kodo pultelis, kuris palaiko šio gamintojo protokolą. Neretai šių ar panašių gamintojų pulteliai yra programuojami arba bent dalis procedūros turi būti atliekama prie pat vartų automatikos, kad susiejimas būtų sėkmingas ir pulteliai veiktų sklandžiai.

Užs. Nr. 57

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą