Kada reikia keisti sankabą?

Dalintis:

Sankabos užduotis yra perduoti variklio galią į pavarų dėžę, kuri savo ruožtu perduoda galią jūsų ratams. Kai automobilis juda varomas (sankabos pedalas atleidžiamas), sankaba įjungiama. Variklio galia perduodama variklio smagračiui, todėl jis sukasi. Tada smagratis sukasi sankabos plokštę. Sankabos plokštelė suka varomąjį veleną (taip pat žinomą kaip pirminis velenas arba pavarų dėžės velenas), todėl transmisija sukasi, o tai savo ruožtu suka varantįjį veleną ir galiausiai sukasi transporto priemonės ratai. Paspaudus sankabos pedalą, jis atleidžia sankabos plokštę nuo smagračio, efektyviai atjungdamas variklį nuo pavarų dėžės. Leidžia pasirinkti pavaras arba sustabdyti automobilį šiam nesvyruojant ir nestojant. Trumpai tariant, sankaba leidžia mums sklandžiai sujungti besisukantį variklį su nesisukančia transmisija. Jis efektyviai kontroliuoja slydimą tarp jų.

Jei pajutote bet kurį iš žemiau esančių simptomų, gali tekti pakeisti sankabą:

Slystanti sankaba. Čia reikia panaudoti daugiau variklio galios, kad automobilis pajudėtų. Jūs žinosite, kad jūsų variklis sukasi, bet jūs nejudate labai greitai, palyginti su įprasta. Tai dažnai siejama su galios trūkumu. Paprastai taip nutinka, kai sankabos trinties plokštė nusidėvi ir ji sukasi prieš smagratį, bet gali visiškai su ja susilieti.

Sunkumai pasirenkant pavaras. Kai turite priversti automobilį įjungti pavarą, kurią dažniausiai sukelia susidėvėjusi sankabos plokštė arba susidėvėjęs sankabos pagalbinis ar pagrindinis cilindras.

Girgždėjimas arba niurzgėjimas paspaudus sankabos pedalą. Paspausdami sankabos pedalą galite išgirsti tonų skirtumą ir tai dažniausiai girdima kaip ūžesys, to priežastis gali būti susidėvėjęs atpalaidavimo guolis.

Sankaba juda kai atleidžiate sankabos pedalą, o kartais ir automobilis, vibruoja. Tai gali būti iškrypusios sankabos, slėgio plokštės ar smagračio problemos požymis. Sankabos smagratis, slėgio plokštė, sankabos diskas (trinties pamušalas) ir atleidimo guolis laikui bėgant gali susidėvėti. Ypač sankabos diskas, pagamintas iš panašios trinties medžiagos kaip ir stabdžių trinkelės. Dėl šios plokštės smagratis ir slėgio plokštė susiliečia ir laikui bėgant nusidėvi.

Jei susidūrėte su kuria nors iš šių ar kitomis problemomis, susisiekite su meistrais kuo anksčiau, kad išvengtumėte visiško automobilio sugedimo. Sankabų problemos, jei jos ignoruojamos, gali tapti pavojingos, vairuojant automobilį kelyje.

Užs. Nr.103

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą