Kada yra reikalingi geodeziniai matavimai?

Dalintis:

Šiuo metu dažniausiai atliekami inžineriniai topografiniai vaizdai, reikalingi projektuojant bet kokius pastatus, tiesiant naujas ar renovuojant esamas komunikacijas, rengiant detaliuosius planus. Kadastriniai matavimai yra tik viena topografinio vaizdo dalis. Antroji darbo dalis – jų apdorojimas, braižymas ir derinimas su archyvine planine medžiaga, įvairių neatitikimų patikslinimas, topografinio vaizdo skaitmeninės versijos parengimas ir sutvarkymas su kompetentingomis institucijomis. Topografinis vaizdas galioja metus – per šį laikotarpį nepanaudojus pagal paskirtį, topografinius vaizdus būtina iš naujo sutvarkyti kompetentingose ​​institucijose. Prieš tai matininko specialistas turi įsitikinti, kad reguliuojamos nuotraukos srityje nėra pakitimų, o jei yra – išmatuoti iš naujo. Žemėlapiui atlikti reikalingi dokumentai: Žemės sklypo planas; Pažyma apie nekilnojamojo daikto ir daiktinių teisių į jį įregistravimą nekilnojamojo turto registre; Žemės sklype esančių pastatų ir statinių kadastrinių matavimų bylos (jei tokios yra) ir kiti dokumentai.

Geodezinis požeminių komunikacijų vaizdas ir PDS geodeziniai matavimai. Kalbant apie tai, kas yra geodeziniai matavimai, kai klojami požeminiai tinklai ir komunikacijos, Valstybinėje koordinačių sistemoje išmatuojami jų aukščiai (aukštumos), tikslinė padėtis, nurodant atstumus nuo būdingų ir pastovių situacijos elementų. Požeminio tinklo ir komunikacijos matavimo duomenys pridedami prie savivaldybės skaitmeninių ar analoginių duomenų bazių. Nustatyta tvarka požeminiai tinklai gali būti pradėti eksploatuoti tik padarius ir pakoregavus šių tinklų ir komunikacijų geodezinius vaizdus.

Pastatų geodezinis (kontrolinis) vaizdas. Statant naują pastatą būtina stebėti, ar jo pagrindinės ašys nenukrypo nuo projekto, nes tai tiesiogiai veikia pastato parametrus, stabilumą ir ilgaamžiškumą. Tam svarbu reguliariai atlikti pastato ašių brėžimo darbus, taip nustatant ir pašalinant statybos procese galinčių atsirasti nepriimtinų klaidų, turinčių didelę įtaką konstrukciniams pastato elementams, nuokrypius.

Naudojimosi žemės sklypais tvarkos tarp bendraturčių nustatymas – kai žemės sklypai turi kelis bendraturčius, kurie nežino, kur prasideda ir baigiasi jų žemės ribos (arba žino tai, bet nori patvirtinti šiuos duomenis notaro), planuose panaudojimas formuojasi tarp bendraturčių. Planai sudaromi pagal kiekvieno žemės savininko žemės sklypų dalis ir jų naudojimą, įrašytą registro pažymoje, kurioje nurodytos šios dalys. Dažniausiai šie planai rengiami siekiant parduoti tik dalį žemės sklypo.

Užs. Nr.102

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą